Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93

Thread: За безплатното саниране.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default За безплатното саниране.

    Искам да попитам компетентните лица във форума, относно кандитатсване за безплатно саниране.Какви рискове крие.Притесняват ме:
    1."I. Предмет на договора
    Член 1. Доверителят възлага, а довереникът приема да представлява доверителя за упражняване на правата и изпълнение на задълженията му за участие по Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради (Програмата), както следва:
    1. от името и за сметка на доверителя да проведе всички необходими процедури, при спазване на приложимото национално законодателство, за избор на изпълнители на дейностите по обновяване на сградата (съгласно чл. 2) и да сключи договори с избраните изпълнители;
    2. да представлява доверителя пред държавата, в лицето на областния управител, и пред Българската банка за развитие, с цел получаване на необходимото финансиране за обновяване на сградата по Програмата, одобрена с РМС/ПМС № ........"
    В качаството си на доверител, как да се доверя предоставя лични данни някому правомощия за моя сметка да извършва каквото и да било.

    2.Това че всички собственици на жилища влизат в "сдружение на собствениците, не означава ли че автомотично се оказваме съсобственици.Ще цитирам един коментар:
    "Хора събудете се от упойващите мантри на ГЕРБ.....Когато се събудите да не е вече твърде късно......... .Тази кампания ми напомня на пирамидалните времена. Ето и мнението на един от малкото останали честен експерт....Не ме е страх, че ще откраднат едни европари . Страшното е, че влезеш ли в сдружение на етажна собственост, апартаментът ти престава да е твой. Това е целта, мислете! Работя в Столична община, в момента такива договори се изготвят, че веднъж влезете ли в сдружението на етажна собственост, няма излизане без да загубите апартамента. Ще ви търсят и за ваши задължения , и за задълженията на комшиите. Ако не успеете да ги погасите , целият блок ще бъде отнет. МИСЛЕТЕ и ЧЕТЕТЕ!"

    Технически подробности относно санирането не ме интересуват.Интересува ме правната страна на въпроса.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сега не знам, каква е постановката с безплатното саниране и евентуалните подводни камъни, но когато програмата предвиждаше солидарно участие собствени средства + евро пари, притесненията бяха, че ако едно саниране нормално струва 3К пари, то общината определя изпълнител за 6 К, за което получава от него едни пари под масата а ти пак си даваш същите пари, които би дал и без програмата.

    За това със собствеността, не мога да взема отношение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Безплатно е само сиренцето в капана за мишки.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ами аз доста дълбах в тази тематика. Закони адвокати, справки в общината и т.н.

    Това, което си цитирал не знам от къде е?
    Вие на какъв етап стигнахте. Този договор.

    Аз организирах учредително събрание и дори присъствахме почти 60% проблема, или по скоро слава богу, два дена преди това събрание излезе ето тази информация на сайта на МРРБ.

    http://www.mrrb.government.bg/?contr...gory&catid=117

    В така наречените методически указания има няколко притеснителни точки за които трябва да се замислиш също.
    Ще ги прочетеш в началото.

    1. Важното е че апартаметнти, които се дават под наем на фирми, физически лица, или апартаменти, които се използват от хора със свободни професии няма да получат цялостно финансиране. Ще получат някакво минимално финансиране там по някакви евро изисквания. Останалите средства трябва да бъдат доплатени съответно от СС....
    2. Нямате право да закриете сдружението МИНИМУМ 5г. след изтичане на ремонта или до изтичане на гаранционни срок. Тоест в тези 5г. като минимум държавата може да си приеме каквито иска закони, които да реализират така наречените "безплатни обяди" из нета. Защото в момента чисто юридически няма как топлофикация, водата, енергото да сключат с ваш договор без ваше желание и 67% желаещи. Това предизвикваше предизивка големи опасение у живущите....
    Опита показва, че реалните срокове за изпълнение са около 3г. за самото саниране, паспорти и т.н. + 5г. още...тоест едни 8г. ще сте в ръцете на държавата като минимум в сдружение.
    3. Ако имате топлофикация тип "вертикален" щранг, при която си вечно "женен" за нея, ще се направи преминаване към варианта хоризонтален щранг и всеки да започне да си плаща отделно, без такса мощност и т.н. Идеята е супер, ама за целта ще има многооо серизно разбиване във всеки апартамент и във входа.


    Тези три точки ни отказаха.

    Личните ми разсъждения ми казват, че сигурно, разни черни варианти/конспирации, които се разиграват из нета и в някакви статии няма да се случат, поне на първите 200апартамента и 1млрд. лева...Все пак после се гласят още 4млрд. лева за усвояване тогава може да се мислят по-сериозни конспирации....примерно...

    Ако ти трябват някакви документи имам всичко.
    Last edited by VFTI; 26-01-2015 at 14:53.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами днеска и утре правим събрания съответно на двете жилища които са на различни адреси, та ще видим какво ще се получи.Аз и на двете места съм "саниран", като на едното и общите части, така че нямам интерес от сдружения, обаче хората като чуят безплатно и стават алчни, някои смятат че дори ще им въстановят парите на самостоятелното саниране правено преди 2-3 4-5 години.Как да им набиеш в главата че няма такова нещо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ясно че се иска 67% съгласни за да се учреди СС, какво става с останалите 33% несъгласни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щат не щат, май ще трябва да се съгласят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Замисълът е добър, но при идеални условия, но както знаем всички във всеки блок има по някой сък, който бърка работата - гласовете на собствениците притежаващи 67% от РЗП на сградата, включително полагаемите им се общи части, имат легитимност за взимане на решение, но останалите 33% могат да вгорчат живота на всички, дори и да не участват финансово в начинанието.

    За пример мога да ви дам отношенията в нашето блокче - половината от собствениците плащат за чистачка, защото другите отказват, въпреки това хора от тази неплащаща общност си позволяват да имат претенции към чистотата, да саботират работата на чистачката и да я гонят.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Добър ама тромав, хората не искат да да си предоставят правата на някой, не искат сдружения със булстат, а и не е много ясно какви закони могат да се приемат в бъдеще че и със задна дата и да се окажем от страната на булката някоя прекрасна сутрин.Общо взето се срещнах с една госпожа по тези въпроси, значи всичко е цветя и рози демек.Най вече тия дето събаряха стени и избиваха врати натискат, за да не плащат глоби и да въстановяват щети, понеже можело да мине със свидетелство за търпимост и ако евентуално има конструктивни проблеми те щели да се отстраняват, имало предвидени средства за такива неща.Хем така спестяват пари от проекти и разрешитерни.Абе тарикатлъците излязоха наяве.Интересно ми е да наблюдавам как не мисли човек когато стане въпрос за безплатни кебапчета и прочие "обяди".
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    Оказва се, че преобладаващага част от населението, са индивидуалисти, загубили доверието помежду си, гледащи да прецакат околните с цел лично облагодетелстване и всеки дърпа чергата към себе се - в това се корени и положението в което е изпаднала цялата ни страна.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    За пример мога да ви дам отношенията в нашето блокче - половината от собствениците плащат за чистачка, защото другите отказват, въпреки това хора от тази неплащаща общност си позволяват да имат претенции към чистотата, да саботират работата на чистачката и да я гонят.
    Е, затова са виновни американците и евреите-ционисти. Ако не ни пречеха тия, сега тук щеше да е като Швейцария ако не и по-добре.

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Само дето американецът те посреща с пушка в имота си.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13

    Default

    За съжаление, толкова сме оскотяли, че някои от нас искат да им купят електроуреди с предвидения милиард.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А някои от комшийте дори си мислят че ще дават парите на ръка и как щели сме да намерим евтина фирма и те така...
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15

    Default

    Ужас, простотията е посевместна и не е ясно, как ще излезем от блатото.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •