Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Съвети при покупка на 159

  1. #1

    Default Съвети при покупка на 159

    Здравейте! Имам няколко въпроса относно Alfa 159. Твърдо решен съм да се сдобия с такава красавица и ме интересуват няколко неща. Ориентирал съм се към дизеловия вариант 1.9 150кс. Ще започна с може би най- важното. Предложения къде по- точно да търся извън България? Някакви отзиви от коли карани в чужбина /Италия, Германия, Швейцария и тн/. След това от любопитство ме интересува колко е данъкът на колата, макар че той не е определящ за покупката. И не на последно място поддръжката. Ако може някой да сподели примерни цени зс обслужване, премахване на вихрови клапи и др специфични "бележки". Благодаря!
    П.П. Видях няколко подобни теми, но с доста стари съвети и може би цени и услуги, които вече не са актуални. За това реших да пусна нова тема.

  2. #2

    Default

    Премахване на клапи - 250 до 350 лв, завси къде отидеш;
    Данък 213 лв в София
    260лв смяна на ангренаж по спомен 130 за комплекта и 130 за труд
    Масло 80-100 лв
    Въздушен филтър около 25 лв
    Друго нз какво да ти кажа, но клапите се махат задължително за дпф, ако е ок си го остави късмет с търсенето

  3. #3
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Прилагам ти сметките от моята кола. Без труд.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  4. #4

    Default

    Благодаря за информацията, invinceble!

  5. #5
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Относно избора на държава за внос не знам дали конкретно може да се посочи кое е най-добре. Имай предвид, че в Швейцария имат много високи данъци за дизели, т.е. се предполага, че човек там си купува дизел ако ще кара много.. Но пък казват, че са доста педантични хората откъм поддръжка.

    Италианците са малко или много по-мърлячи, но цените са малко по-ниски и колите рядко имат каквато и да е корозия. Друг е въпросът, че там е топло и макароните си карат бясно и много не сменят масла, т.е. е по-вероятно колата да е малко или много по-износена.

    Германецът отдавна не е толкова стриктен, но може би там е най-доброто съотношение, знам ли..

    Късмет е колега. Моите лични впечатления от сменени мнооого коли напоследък са следните. Търси си хубаво купе без драскотини и ръжди, без удари и т.н., както и хубав интериор с повечко екстри. Разбира се и добра цена. Двигател се прави и да се строши - сваляш, пълна ревизия, качваш го и караш. Криво купе, ръжда и липса на екстри по-трудно се оправя
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #6
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Тук в Германия, поне в региона в който живея, читава 159ка под 5000 Евро не се намира, и то до 2007г. Под читава разбирам с валиден TUV, регистрация и от частно лице. Колкото и да ти свалят от тази цена, имаш разходи по идване, обикаляне, прибиране...и в повечето случай заради парите които вече си хвърлил се принуждаваш да направиш компромис и да се прибереш с нещо ... Иначе и тук по автокъщите ги "лекуват". Моята в БГ я взех от автокъща, внесена от Италия. Цената и беше два пъти по ниска от същата кола като година и екстри в Германия. Разбира се първите месеци имаше не малко ремонти, но поне знам в какво състояние е колата. И пак за момента ми излиза по евтина от колкото ако я бях взел от Германия. А това, че е по-скъпа и с по-малък реален пробег не е гаранция, че няма да се наложи да се правят същите ремонти. Споделям мението на LYBRAtor - по- добре евтина и добра база за възраждане и развитие. Най-добрия вариант е ако някой от форума продава вече стегната и подържана кола. Хем, ще знаеш горе долу в какво състояние е, хем голяма част от главоболията няма да ти минат през главата .... разбира се и това си има своята цена....Успех в търсенето!

  7. #7

    Default

    Благодаря за мненията! Ето нещо, на което попаднах и хвана окото: https://www.autoscout24.com/offers/-...3-e350040abe22

  8. #8
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Тази на пръв поглед май е ОК.

    Не знам дали забелязваш, че е 136 коня. Да не те притеснява това. Това е специална версия за Белгия поради данъчни или ЕКО ограничения или може би и двете. Реално е дефорсирана 150-ка 16v. Ако ще ремапваш и/или сваляш ЕГР/ДПФ можеш да използваш случая да я позасилиш както всяка нормално със 150 коня.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  9. #9

    Default

    Направи ми впечатление, че е 136 к.с, но това не ме притеснява ни най- малко. Опитвам да събера достатъчно информация за модела, но може би най- добрия вариант ще е както каза колегата marin да взема кола от човек от форума или поне някой, който знам какво със сигурност е правил по колатаю

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз не знам какво видя в тази кола.
    Дърта, от първите, на 12г. към момента.
    Цигански боядисани хром детайли, в черен мат.
    Циганска лента на предното стъкло.
    Всичко това ни навежда ди мисли за циганин - собственик.
    3.5К Евро, без документи, докарване - страхотна цена, няма що.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11

    Default

    Колега, прав си за някой от детайлите и ако все пак ти имаш възможност да си позволиш кола за 15 000, то аз нямам такава. В крайна сметка писах, защото не съм особено запознат и по- скоро искам да разбера някой по- специални неща за модела,които описаха колегите по- рано, а избора ще направя сам. Все пак благодаря за отговора. Ще го имам предвид.

  12. #12
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    genadiev, не се засягай. Колегата над теб според мен искаше да каже, че цената е висока за кола, която не е кой знае какво. Смисъл и тук можеш да си купиш такава за 5-6 без да се разхождаш и да плащаш транспортни разходи.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  13. #13

    Default

    Няма проблем. Тук обсъждаме мнения и всеки има свое. Разбрах колегата и му благодаря.

  14. #14

    Default

    Все пак трябва да се има и предвид, че кола от чужбина не значи автоматично, че е без проблеми. Имаше една малко стара тема в офроуд-бг, в която хора занимаващи се с внос обясняваха какви са разходите, ако я намеря ще я пусна. В общи линии това, което разбрах, е че като разход може да се вложиш в 800-1000, но купувайки я общо взето по снимки. Иначе ако решиш сам да си я докараш, трябва да сметнеш полети, нощувки, разходи за транспорт докато обикаляш и т.н, разходите по прибиране до България, както и винаги я има възможността да стане нещо по пътя, и като включиш пътна помощ, сервизи и всички останали извънредни разходи, сметката може да стане дебела. Отделно у нас винаги можеш да закараш колата при доверен човек за проверка преди да я платиш, докато там ако не знаеш езика не виждам как ще се оправиш на английски с местните в сервиза. По-добре разходите по докарването да ги 'хвърлиш' по оправянето на евентуални забележки, но това си е лично мнение. Обслужването, еко такси, регистрация и т.н. са еднакви, независимо дали я е докарал някой джамбаз, или ти сам.



  15. #15

    Default

    Абсолютно съм съгласен с това за евентуалното хвърляне на пари по колата при купуване от Европа, но имам близък приятел със сервиз в Италия. Там не би било проблем с прегледа на колата преди да тръгна на път, но по- скоро съм съгласен, че ще е по добре от България, след споделените мнения.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •