Results 1 to 5 of 5

Thread: Въпрос за метална кора под двигател

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default Въпрос за метална кора под двигател

    Някой да е слагал метална кора под двигател.
    Според вас заслужавали си инвестиция от 250-300 лв. за такава кора.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  2. #2

    Default

    Не виждам особен смисъл.

    Иначе изглежда по-добре от оригиналната пластмасова кора.

    А началото аз исках такава метална -продаваха се алуминиеви(сплав алуминии) и сега се появиха от стоманена ламарина -неръждаема, като тази поставяна в каросерията/коритото на част от пикапите която е релефна на едни къси чертички напреки и по диагонал една на друга.

    Като погледнах отдолу къде се закрепва и най-вече отпред за бронята отдолу и ме хвана страх, че ако ударя металната кора ще почупи долната част на предната броня.

    От друга страна може да свърши малко повече работа от пластмасовата - да кажем някой незакрепен изпъкнал камък ако е по-висок и ръбест и при преминаването над него кората ако се закачи и претърколи има ръбове, няма да удари картер на двигател, а кората.

    Ако е по-голям обаче и металната кора няма да те спаси - 159-ка е 1600 кг без хората и товара и ако отдолу е пръст добре -има шанс металната кора да забие/вкопае камъка в почвата, ако обаче е скала, бетон асфалт кората ще се изкриви или счупи и може да почупи и предната броня отдолу където е закрепена.

    Същото е в сила и за "селските" самоделни легнали полицаи - има такива от бетон които са 'излети" или по-скоро забъркани с лопати по средата на улицата при преминаване през тях също можеш да почупиш я предна броня с такава метална кора, я броня + кора + картер ...

    Моето мнение е да инвестираш в едни хубави гуми размер 225/50/17 които са достатъчно високи и да внимаваш по селата и между тях като шофираш.

    Виж къде е закрепването на такава метална кора, а то няма къде другаде да е освен по местата където се закрепва и оригиналната пластамсова кора.

    Моето мнение е че в задната част закрепването е стабилно но в предната част като закрепване за кора става, но за "посрещане" с муцуна на камъни, бордюри, легнали полицаи не става...

    Хубави гуми и внимание като шофираш по непознат път.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз съм с такива гуми 225/50/17 и не опирам, но си прав.
    Оригиналната кора е достатъчно пластична и достатъчна за защита.
    Все пак тази кола не е направена да се кара в нивата.
    За нормален път и легнали полицай, няма проблеми.
    Проблем са гадните бордюри при паркиране
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Благодаря за отговорите.
    За гумите ок, ама съм с 19'-ки летните а и колата е с по-ниско окачване.
    Взех я с вече счупена кора и сега опира при по-големи неравноси.
    Ще потърся втора ръка (което мисля няма да е лесно).

    Мерси
    Last edited by Bimisagri; 01-05-2018 at 10:57.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  5. #5
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Аз съм с алуминиева, сам си я направих. Определено е доста по-добре от гадните пластмаси, които, когато отида на ски остават половината под колата дори и на паркинга

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •