Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Взех евтина 159 - Дайте мнение

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Взех евтина 159 - Дайте мнение

    Здравейте,

    Нов член съм във форума, преди месец се сдобих с втората ми кола, първата бивайки Ауди 100 която ми даде идеала за кола за мен - голяма, комфортна, културна и надеждна.

    Без много размисъл и да споделям на когото и да било отидох и си купих една от най-евтините предлагани в българските сайтове Алфа 159 SW. Въпреки че външния и вид е в доста лошо състояние колата не ми позволи да се върна без нея и я взех за 4800 лева с годишна винетка и пълни резервоари.

    Бих бил благодарен ако кажете дали съм се прецакал или има надежда и смисъл да я върна в "шоурум" качество защото много любов и е липсвало на колата. Ситуацията е такава:

    Двигателя е 1.8 MPI, не съм фен на ръчкането и ми се стори повече от адекватен откъм вървене, разхода е доста нисък но се опасявам че това се дължи на сваления катализатор. Човека беше инсталирал газов инжекцион но по доста селски начин, зареждачката е вътре в багажника, маркучите под капака са в покъртителна подредба а компютърчето е просто набутано в някаква дупка където уж стои стабилно. Мисля или да я разкарам изцяло или да я дам на някой да я сложи по-културно. Не съм я карал последните 1000 километра от покупката на газ защото ми даде чек енджин, който изчезна като я покарах на бензин. Иначе работи доста прилично и вариаторите нямат проблеми. Във времето ѝ в България е карана е с грешното масло - 10w40 полусинтетично, около 3000км. Не знам дали това е защото правилното го е горяло. Километража показва 252 000 километра които би трябвало да са реалните стига да може да се вярва на сервизната ѝ история от Италия, последния печат е като е била на 242 000км. Разходът градско на няколко пъти ми даде 9.4-9.8 градско като зареждах догоре бензин. Катализатора съм почти сигурен че човека го е свалил така че и за това ще трябва да се дават пари. Кюнеца е пълен със сажди и мирише много на бензин. Като я карах по магистралата със 150 нямаше абсолютно никакви шумове, за секунда параноясах че съм оглушал. С това се изчерпва ситуацията. Ще се радвам да чуя мнения, поне малко да оправдая спонтанната покупка.

    Планирам след като дам да оправят най наложителните ремонти и превантивни мерки да я дам да и възтановят външния вид. Почти всички панели са или надраскани или огънати, пасажерската врата е за смяна защото и отвътре се оказа че е огъната.

    Колата е страхотна и е сбъдната детска мечта, още като я даваха по топ гиър 2009та като бях малък си мечтах за такава. За разлика от старото Ауди завива като завъртя волана вместо да продължава напред и спира като натисна педала на спирачките. Единственото нещо което малко отстъпва е във возията и това че малко по-бавно реагира двигателя при натискане на педала.


    Last edited by lobo; 05-05-2018 at 15:04.

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Този двигател има потенциал да изгори клапан/и, при каране на газ.
    Особено на тези километри, шансът хич не е малък.
    Ако караш малко, изхвърли газовата, и повече не я връщай в колата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Не виждам причина да я държа, ще я махна на следващото влизане в сервиза. Имам още 1 въпрос: има ли възможност да сложа по-големи гуми че опира на всяка неравност, или по някакъв начин да подобря проходимостта?

  4. #4

    Default

    Ами нищо не си писал за гумите?

    Оригиналните бяха 225/50/17/ Трябва да са XL и числото да е поне 96, а най-добре 98.

    На доста от тези коли българските им собственици са ги закупили без да сметнат че едната гума е 180-200 лева и след покупката започва масово българско побългаря/циганяване и се слагат гуми 235/45/17 и всякакви такива подобни екзотики при което колата започва да опира да се "удря" отдолу...

    Та първо си виж гумите, пиши какъв размер са и тогава ще обсъждаме.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Като гледам джантите са 16-ки аз моята я карах с 205/60/16. От италия дойде с 205/55/16 и на всеки легнал полицай опираше.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  6. #6

    Default

    Oт какъв зор искаш да слагаш катализатор?
    Карай си спокойно, все пак сме в булгаристан. Дизелистите махат всичко и пушат като трактори, ти с тая бензинка изобщо да не ти пука, особено на газ си е супер екологично и чисто.

  7. #7
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Ти сигурен ли си, че газта е екологична
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  8. #8

    Default

    Ми всеки ден си паля газовия котлон в кухнята и още не съм се отровил. Нито пушек има, нито нищо. Само Цо2 и водни пари. Проста химия.

    Ти пробвай да запалиш един парцал напоен с нафта да видиш каква е разликата.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Не върви да се оплаквам колко е мръсен въздуха и да карам без катализатор, особено след като и на мен ми е неприятно като паркирам и да мирише на екологична катастрофа. Влиза в бюджета ми и не е проблем.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Ти сигурен ли си, че газта е екологична
    Колега,ти сериозен ли си???
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #11
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз мисля, че по- добре би било да посетиш добър сервиз за LPG да ти настроят и сервизират газовото. - ще бъде по- екологично от бензин + катализатор.
    Нека ти замерят компресията и да ти прегледат колата, защо гори масло, което не е нормално. Нито една от алфите ми не гори масло 'чукам на дърво за новата'
    Може би не си се минал, алфа 159 в отлично състояние струва двойно.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Не съм сигурен още дали гори масло, просто още не знам защо е карана с по-гъстото масло. За 1000км не е мръднало все още със смененото.

  13. #13
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Катализаторът на този двигател е непосредствено след изпускателния колектор.
    Не се маха така лесно. Трябва си демонтаж на колектора и доста рязане и заварки.
    Не вярвам някой да го е махнал, просто така. Не си залужава.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #14
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Добре дошъл и поздравления за покупката и по-точно начина по който си я купил.
    Препоръчвам ти да минеш през газовия сервиз на Роби в кв. Стрелбище. Достатъчно компетентен човек, който ще ти реши проблема с газовото. Аз също съм за варианта, газта да си остане, просто да и се направи ревизия и да се пренареди това, което не ти хареса. Много по-добре пълначката да е в багажника от колкото да е дупчена някоя броня или калник. Сега можеш да си я изведеш в капачката на резервоара. Цената е добра, двигателя щом ти покрива очакванията за вървеж - също.
    Проблема с бавното реагиране, може да разреши някой човек който се занимава с чип и ремапове. Педала за газта на тези автомобили е електронен и може да се корегира през компютър колко чуствителен да бъде.
    Относно гумите, виж все пак кой е оптималният размер в книжката на автомобила и не прекалявай с широчината и големината, понеже доста се отразяват в вървежа/разхода и спирането.

    Качи някоя снимка на колата вън/вътре/мотор, за да може още по-добъри съвети да дадем.
    Last edited by italfen; 07-05-2018 at 08:50.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #15
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Както сподели един колега по-горе, този мотор страда от клапани особено при каране на газ. Истината е, че на тия километри като нищо ще пръднат клапаните дори и на бензин да я караш. Така че моят съвет е остави си газта, отиди при Роби или друг свестен газаджия (мога да ти дам контакт на моя газаджия на лично съобщение да не се третира като реклама), който да пренареди уредбата и да види изобщо изправна ли е и как са смесите на газ. Това го казвам с оглед на това, че ти е светнала лампата за чека.

    По отношение на гумите, 205/55/16 са заводските, но са ужасно ниски. Вариантите на 16 цола са 205/60, 215/60, с каквито аз карах моята 159ка, и 225/55.

    Оправи си външния вид при някой бояджия от провинцията. Имаше тук един хвален колега от форума от Пазарджик май, който предполагам ще даде по-добри цени от редовните в София например.

    С оглед на това, че купето е тежко за този мотор, а моторът сам по себе си е атмосферен, никакви чипове и ремап няма да оправят вървенето. Прегледай си дебитомера и ламбда-сондата/сондите, регулирай си газта както ти казах и поне се радвай на красива кола с нисък разход в пари на 100км.

    Поздрави и успех
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •