Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: постен автомобил-166

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default постен автомобил-166

    Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    E - защо се извиняваш?
    Хора различни, вкусове различни.
    На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

    Успех със следващата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default



    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.
    Колега...Крома съм имал,и тва със завоите го обеснявай,на някого,който не е управлявал,този прекрасен автомобил,с уважение към тебе го споделям.Каппа е на светлинни години пред 166,откъм возия,да не говориме за комфорт,или здравина!

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post


    Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    E - защо се извиняваш?
    Хора различни, вкусове различни.
    На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

    Успех със следващата.
    Неее остава си при менеПросто този фиат 166,като го погледнеш отвън,оакваш повече от това,което е отвътре...Може би и аз съм....Хубаа е колата,но исках,малко...При прицепите,където им казвате-тирове...Най вървежния камион е ИВЕКО,лудница е по баирите,Н1!Италия!

  6. #6

    Default

    От към комфорт да и капата и кромата имат по удобни седалки,факт,но пак казвам зависи кой какво търси.Ти казваш че е постен автомобил,това не е така да не изброявам екстрите с които се оборудва 166-та,не забравяй тази кола е разработена средата на 90-те години,та за тогава и за сега е повече от добра.

  7. #7
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не само седалките,КАППА има возията на премиум марка,166,може и да има екстри-и кво от това...145-цата,боксера ми е впъти по удобна за каране!Просто е факт!Да не говориме,че жабарите,колкото и уникални инженери да са,им е навик по новия модел да е по дървен от по стария-75-цата е в пъти по дърво от ДЖУЛИЕТТА,както и видяхме,че 164 е по добра от 166!Да не говориме за чара,който притежава 166-освен един дизайн,164 е в пъти повече...да се върнеме по назад 90-ката-АЛФА РОМЕО по всички показатели-усещане!

  8. #8
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!
    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #9
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Хахаха, много яка тема. Аз донякъде разбирам колегата: возията е малко дървена като за такъв клас автомобил, но понеже не се е качвал на БМВ е60 Там е още по-зле, а не е по-стабилен според мен.
    За теснотията: също съм съгласен, то не че е тясно, но шофьорската позиция е по полегнала и малко човек го мързи да кара по-спортно. Някак си схлупена е. Това важи най-вече за седалките с памет, които не могат да слязат съвсем ниско, както механичните. Освен това отпред седалките нямат странична опора достатъчно, което особено за по-фини фигури си е допълнително усложнение ако искаш да караш по-спортно. Задните седалки пък са страхотни - не знам дали има други коли от този период с такава готина опора на задните седалки.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!
    Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default top gear

    Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.

  12. #12
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by oriono View Post
    Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.
    ..не само интериорът,достатъчно е да виждаш изражението на лицата на жените,които от Х6 и Q7 си я заглеждат продължително(въпреки,че моята е "тъжен сом",демек пред фейса
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  13. #13
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
    Точно нещо за тъжни сомове си мислят.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #14
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.
    ФИАТ!И отново Фиат!Първото-с предно предаване,второто,не съм се прецакал,просто нямаше Каппа в момента-Разумеш?Третото -търсих отново италянски автомобил,след,като Алфа не съществува вече,с комфорт и емоция,които този ФИАТ не притежава,въпреки размерите си.Каппа е в пъти повече,за жалост трудно се намират...

    ---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
    Точно нещо за тъжни сомове си мислят.
    Относно дизайна,е супер!Дизайна е просто уникален!За жалост е с предно предаване,за другите работи,които не ми харесва-казах ви!

    ---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?За двигателите на Алфа говоря-бензиновите,вм моторите не са на нея...,

  15. #15
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Боже,Божеееее.Толкова глупости не бях чел.Ако 166 цата има дървена возия или водачът не разбира от коли, или колата е със скапано окачване.Има във форума едно момче от Пловдив което продава една 2.5 на части.Тествах му дебитомера, като го качих на моята кола.Знаете как се тества дебитомер, на прекъсвач, на трета.Та като се показаха първите неравности на околовръстното на Тракия и се хвана за дръжката на вратата.След това каза ,че неговата на тези дупки е каруца и никога не ги е минавал така неусетно.Та всичко е въпрос на това как се отнасяш с автомобила си.Всичко да смениш по окачването на тази кола я излезе два бона ,я не.Ела Ивчо да те кача в Хюндая който имам ,спортно купе ГК ,тогава ще говорим за твърдо и дървено окачване.Или в Астрата-туин топ.Твърда като всеки опел.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •