Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: постен автомобил-166

  1. #1
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default постен автомобил-166

    Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    E - защо се извиняваш?
    Хора различни, вкусове различни.
    На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

    Успех със следващата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default



    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.
    Колега...Крома съм имал,и тва със завоите го обеснявай,на някого,който не е управлявал,този прекрасен автомобил,с уважение към тебе го споделям.Каппа е на светлинни години пред 166,откъм возия,да не говориме за комфорт,или здравина!

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post


    Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    E - защо се извиняваш?
    Хора различни, вкусове различни.
    На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

    Успех със следващата.
    Неее остава си при менеПросто този фиат 166,като го погледнеш отвън,оакваш повече от това,което е отвътре...Може би и аз съм....Хубаа е колата,но исках,малко...При прицепите,където им казвате-тирове...Най вървежния камион е ИВЕКО,лудница е по баирите,Н1!Италия!

  6. #6

    Default

    От към комфорт да и капата и кромата имат по удобни седалки,факт,но пак казвам зависи кой какво търси.Ти казваш че е постен автомобил,това не е така да не изброявам екстрите с които се оборудва 166-та,не забравяй тази кола е разработена средата на 90-те години,та за тогава и за сега е повече от добра.

  7. #7
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не само седалките,КАППА има возията на премиум марка,166,може и да има екстри-и кво от това...145-цата,боксера ми е впъти по удобна за каране!Просто е факт!Да не говориме,че жабарите,колкото и уникални инженери да са,им е навик по новия модел да е по дървен от по стария-75-цата е в пъти по дърво от ДЖУЛИЕТТА,както и видяхме,че 164 е по добра от 166!Да не говориме за чара,който притежава 166-освен един дизайн,164 е в пъти повече...да се върнеме по назад 90-ката-АЛФА РОМЕО по всички показатели-усещане!

  8. #8

    Default

    Да де,но неможе вечно да караме стари коли,въпреки че ми се иска и на мен.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!
    Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default top gear

    Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.

  11. #11
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by oriono View Post
    Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.
    ..не само интериорът,достатъчно е да виждаш изражението на лицата на жените,които от Х6 и Q7 си я заглеждат продължително(въпреки,че моята е "тъжен сом",демек пред фейса
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  12. #12
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
    Точно нещо за тъжни сомове си мислят.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #13
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!
    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #14
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Хахаха, много яка тема. Аз донякъде разбирам колегата: возията е малко дървена като за такъв клас автомобил, но понеже не се е качвал на БМВ е60 Там е още по-зле, а не е по-стабилен според мен.
    За теснотията: също съм съгласен, то не че е тясно, но шофьорската позиция е по полегнала и малко човек го мързи да кара по-спортно. Някак си схлупена е. Това важи най-вече за седалките с памет, които не могат да слязат съвсем ниско, както механичните. Освен това отпред седалките нямат странична опора достатъчно, което особено за по-фини фигури си е допълнително усложнение ако искаш да караш по-спортно. Задните седалки пък са страхотни - не знам дали има други коли от този период с такава готина опора на задните седалки.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колата на паваж, умерени неравности, вози съвсем съвсем адекватно.
    Е60 545 например ми се струва като лагерна количка, както Андрей отбеляза.
    Отделно на повечето Е60 има луфт в рейката, който усещам във волана, като на Жигули!
    Не се сещам друга кола с рейка, която да придобива луфт във волана.
    Абе добре оплюхме немския Е-сегмент.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •