Интересна темичка. Според мен всеки фен има право да хейти моделите и да ги сравнява, в разумни граници. Не трябва да се караме за това. Имал съм две 166ци, не съм карал нито 164, нито Каппа. Всички казват, че Капите возят по-комфортно, и съм на 100% сигурен, че е така. Возил съм се само и беше така. Много съм чел и слушал за сравнението с 164. По-лека, по-просторна, шестаците в нея горят мнооого по-малко и са доста по-пъргави. Само последното е достатъчно да ме поразочарова 166 донякъде. Как така 3.0 в 164 е толкова по вървежен и не гори 19 на сто градско по книжка, както е при 166? Стъпка назад, заради пуста екология може би.

За возията мога да се съглася с колегата. Виждам и слушам, че има огромна разлика във возиите между една и друга 166. За това и в английските форуми има изписано доста. Като цяло аз не съм доволен от комфорта на возене на моята 166. Не е лош, но е посредствен. Скапана Шкода Фабия на 5г, която карам, вози по-комфортно. Нооооооо, голямо но. Еми усещането при динамично каране в завои е уникално. Усещам предните гуми през волана, а задния мост , ще ме извините, със задника си, идеално. Знам точно какво сцепление има всяка гума. Това едва ли е най-добрата кола в това отношение, но проста аз не съм попадал на по-добра. А е със стандартни пружини и си се поклаща. Но за разлика от други поклащащи се автомобили, усещаш, че няма причина за притеснение.

За интериора мога да кажа, че няма по-красив такъв създаван през далечната 1997, който се доближава като усещане за красота и качество. Да, някой сглобки може и да не са идеални, но визуално са точно това - идеални. Подобаващи на Мазерати, не на Алфа. Сега при мен го има и другото - шестака 3.0 си дава на колата един допълнителен чар, който могат да разберат само хората, карали този мотор мисля.

За качеството чета много мнения. Някои от вас твърдят, че колите им са мега безпроблемни. И се радвам, разбира се. Но това е една капризна кола, със скъпо обслужване. Ако не се извадили късмет със предишния собственик, си е вадене на късата клечка. Но като я постегне човек, си заслужава.