Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: постен автомобил-166

  1. #16
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.
    ФИАТ!И отново Фиат!Първото-с предно предаване,второто,не съм се прецакал,просто нямаше Каппа в момента-Разумеш?Третото -търсих отново италянски автомобил,след,като Алфа не съществува вече,с комфорт и емоция,които този ФИАТ не притежава,въпреки размерите си.Каппа е в пъти повече,за жалост трудно се намират...

    ---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
    Точно нещо за тъжни сомове си мислят.
    Относно дизайна,е супер!Дизайна е просто уникален!За жалост е с предно предаване,за другите работи,които не ми харесва-казах ви!

    ---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



    Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210...
    И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?За двигателите на Алфа говоря-бензиновите,вм моторите не са на нея...,

  2. #17
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Боже,Божеееее.Толкова глупости не бях чел.Ако 166 цата има дървена возия или водачът не разбира от коли, или колата е със скапано окачване.Има във форума едно момче от Пловдив което продава една 2.5 на части.Тествах му дебитомера, като го качих на моята кола.Знаете как се тества дебитомер, на прекъсвач, на трета.Та като се показаха първите неравности на околовръстното на Тракия и се хвана за дръжката на вратата.След това каза ,че неговата на тези дупки е каруца и никога не ги е минавал така неусетно.Та всичко е въпрос на това как се отнасяш с автомобила си.Всичко да смениш по окачването на тази кола я излезе два бона ,я не.Ела Ивчо да те кача в Хюндая който имам ,спортно купе ГК ,тогава ще говорим за твърдо и дървено окачване.Или в Астрата-туин топ.Твърда като всеки опел.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  3. #18

    Default

    Или не разбира и не е карал много коли или има някоя супер гробница. Иначе няма как да пише такива неща.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Или не разбира и не е карал много коли или има някоя супер гробница. Иначе няма как да пише такива неща.
    Колата не е гробница,след,като всичките ми познати,които съм возил в нея са на вашето мнение,че возела супер.Вози ама друг път!Повервай ми ,че преди да взема тая,съм карал още няколко и всичките возеха така,иначе нема хлоп-троп.Просто за мене тва не е возия за такава голяма кола.Та за колите ,колко съм карал-да ти ги изброя,постът ми ще е бая дълъг-от 95 съм с книжка,а и преди това съм покарвал.На теб ще ти кажа,ако имаш възможност,или познат с Ланча КАППА,СЛЕЗ ОТ ТВОЯТА 166,и веднага се качи да караш Каппа,сам ще си отговориш какво имам предвид

    ---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Боже,Божеееее.Толкова глупости не бях чел.Ако 166 цата има дървена возия или водачът не разбира от коли, или колата е със скапано окачване.Има във форума едно момче от Пловдив което продава една 2.5 на части.Тествах му дебитомера, като го качих на моята кола.Знаете как се тества дебитомер, на прекъсвач, на трета.Та като се показаха първите неравности на околовръстното на Тракия и се хвана за дръжката на вратата.След това каза ,че неговата на тези дупки е каруца и никога не ги е минавал така неусетно.Та всичко е въпрос на това как се отнасяш с автомобила си.Всичко да смениш по окачването на тази кола я излезе два бона ,я не.Ела Ивчо да те кача в Хюндая който имам ,спортно купе ГК ,тогава ще говорим за твърдо и дървено окачване.Или в Астрата-туин топ.Твърда като всеки опел.
    Нека сравняваме с други италянски модели,какво ще кажеш?Каква Астра?Астрата не е от този клас,сравни я с Омега,или Соната!

  5. #20
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Да я сравня с Омега казваш.Няма как ,омегите на тези години са купчина ръжда.Имал съм две Капи.И какво толкова хубаво и е возенето.Едно към едно с окачването на алфа 164.И 164 съм имал и то от магазин.Цена 41 700 марки.Само предно.За перманентно задвижване не ми стигаха парите, защото е дубъл.Така ,че всеки кара каквото му е на сърце.Не ти харесва ,не караш.Искаш комфортна возия ,сменяш класа ако можеш и имаш пари да обслужваш.А 166 имам две в момента. И няма да се разделя с бензиновата и се кара всеки ден от зет ми.И той е алфист и заеба фейслифтовия дизел .Така ,че ти пише алфист който е почнал с първите модели алфа който бяха достъпни в България още от времето на соца.Не пиши глупости защото се смеем.Не бих си сменил алфата ако имаше по голям клас в производство и неохотно се качих на Аудито.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  6. #21
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Да я сравня с Омега казваш.Няма как ,омегите на тези години са купчина ръжда.Имал съм две Капи.И какво толкова хубаво и е возенето.Едно към едно с окачването на алфа 164.И 164 съм имал и то от магазин.Цена 41 700 марки.Само предно.За перманентно задвижване не ми стигаха парите, защото е дубъл.Така ,че всеки кара каквото му е на сърце.Не ти харесва ,не караш.Искаш комфортна возия ,сменяш класа ако можеш и имаш пари да обслужваш.А 166 имам две в момента. И няма да се разделя с бензиновата и се кара всеки ден от зет ми.И той е алфист и заеба фейслифтовия дизел .Така ,че ти пише алфист който е почнал с първите модели алфа който бяха достъпни в България още от времето на соца.Не пиши глупости защото се смеем.Не бих си сменил алфата ако имаше по голям клас в производство и неохотно се качих на Аудито.
    Глупости пишеш ти.Може ли пак да кажеш, как го измисли това,че на 164-ката окачването е,като на Каппа?И като си карал първите достъпни Алфи,къде забрави да кажеш за трансаксиалите-които са АЛФА отвсякъде.164 имаше само един двигател на Алфа...И на 164,ако не ти е известно,окачването е 1към1 с Фиат Крома,и Ланчия Тема

  7. #22
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    И капите и 164 ката съм ги разглобявал до болчета в моргата си.Не помня да е имало големи разлики в окачването а някой части отзад, бяха заменими.Но ти от десет кладенеца вода ще донесеш за да е на твоето.А на мен ми е все тая.Смени си каляската и карай каквото ти е кеф.Аз кола си имам ,ти му мисли и мисли бързо защото капите са на привършване.Или си вземи омега.Стар файтон ,меко вози.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  8. #23
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    [/COLOR]И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?За двигателите на Алфа говоря-бензиновите,вм моторите не са на нея...,
    W210 е може би един от последните истински Мерцедеси. Всичките му 6 цилиндрови редови двигатели, както и всички V8-ци са на години пред норд двигателите от 116та серия.
    Ясно, че сме запалени Алфисти, но нека не слагаме розовите очила и да пишем глупости за тези неразрушими немски агрегати.
    Има вече доста E420/E430 ки на достъпни цени - по 4-5хил лв. отиди направи един тест драйв на такъв автомобил и се върни пак да пишем тук
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #24
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Със 166, за времето си, като фин и екстравагантен дизайн можеше да се конкурира само Пежо 607.

    Първата кола със сериен (на 100% от бройките) цветен дисплей, кожени салони "на килограм" и то от най-качествените МОМО!.... не знам кое и е постно.
    Волани от естествено дърво, двуцветни салони.... няма край

    Двигателите също са супер яки (с едно изключение).

    Ей го, човека си казва колко е "постен" автомобила : https://youtu.be/GT7dpPQ43ac

    Колегата според мен тъжи за отминали времена, когато е карал автомобилите с романс в сърцето, а сега той липсва.
    Връщане назад няма.
    Last edited by Speeder; 15-05-2018 at 15:15.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #25
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    И капите и 164 ката съм ги разглобявал до болчета в моргата си.Не помня да е имало големи разлики в окачването а някой части отзад, бяха заменими.Но ти от десет кладенеца вода ще донесеш за да е на твоето.А на мен ми е все тая.Смени си каляската и карай каквото ти е кеф.Аз кола си имам ,ти му мисли и мисли бързо защото капите са на привършване.Или си вземи омега.Стар файтон ,меко вози.
    Ти пак се замисли за глупостите,които постваш,че някой може и да ти повярва и да вземе да,си купува части за 164 по окачването от КАППА))

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Със 166, за времето си, като фин и екстравагантен дизайн можеше да се конкурира само Пежо 607.

    Първата кола със сериен (на 100% от бройките) цветен дисплей, кожени салони "на килограм" и то от най-качествените МОМО!.... не знам кое и е постно.
    Волани от естествено дърво, двуцветни салони.... няма край

    Двигателите също са супер яки (с едно изключение).

    Ей го, човека си казва колко е "постен" автомобила : https://youtu.be/GT7dpPQ43ac

    Колегата според мен тъжи за отминали времена, когато е карал автомобилите с романс в сърцето, а сега той липсва.
    Връщане назад няма.
    За двигателите,да,с изключение на 2.0 бензина,за другото съм писал,и съм го сравнил с други коли за себе си.

  11. #26
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    А бе колега вземи я засили най накрая тая каляска омръзна ми да ти чета глупостите... верно бая спамерска тема стана
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  12. #27

    Smile

    Ако 166-та ти е тясна явно не си се качвал в 156 Не знам какво не ти харесва на возията но е в пъти по-комфортно от субару аутбек доста години произведено след 166 което също е най-високия клас на марката. А относно 2.0 двигател, колкото и да не са читави минах 60к км за една година и съм сменял само масло, филтри и ремъци (за разлика от сегашното ми jtd ). За външния вид не мисля да коментирам защото отпред е пълна трагедия. Доста странен вкус имаш, колега.

  13. #28
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Точно дизайна-и отпред и отзад е уникален за мене!Може би това е нещото,което ме накара да купя 166,в последствие от другите й качества съм леко разочарован

  14. #29
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Аз пък вече 10 години карам 166, даже имам две и съм изключително доволен! Единственото постно в нея е медията, но и това се оправя
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Мале мале мале каква тема съм изтървал. Забавното е че във форум за италианки се плюе италианка. Ся аз мога да подкрепя и едната и другата страна в спора. Имам Капа и 166 и 164-ка имах и Крома, че и Типо, Браво и там половината Типо платформи + че имам Либра. Подкрепям , че 166 е адски красива, аз лично бягах от нея години наред заради скъпи части и калпави бензинки, но баща ми не издържа и си купи. Та в сравнение с 164-ката , която за мен бе много добра кола, но пък возеше много твърдо, 166 е много по-напред, возията е идеална и е по - стабилна от 164, но наистина си е тясна и с по-малък багажник, за туинспарка не ми се говори, че ще скочите и на мен, но стария с веригата е в пъти по-мотор. Ся Капата има невероятна возия, сравнена с Мерцедеси 124-ки и очиларки е по добра, по добра и от на 166, а ако ме чуят в Ланча форума мисля че по удобство на седалки и салон е с една идея по-добре и от Тезис, който лично също съм тествал. За Крома - ами там има всичко возия стабилност, комфорт и прецизно управление, най- добре съчетания автомобил от платформата Типо 4. Едно не ми хареса - използването на марката Фиат, като обиден термин. Да не забравяме кое от къде е произлязло. Така, че въпрос на вкус - казало кученцето и си облизало дупенцето. Поздрави на всички фенове и весели празници.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •