Results 1 to 15 of 24

Thread: Проблем с оборотите

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Проблем с оборотите

    Здравейте колеги имам проблем с моята алфа 156 1.8 туинспарк който за мен вече е почти неразрешим.Започнаха да ми играят оборотите нестабилни са в ниските смених дебитомер смених Ланда сонда преди два дни смених по препоръка на майстор и всмукателните колектори тръби защото показа грешка в сместа на горивото и за него проблема беше там,нищо не стана.Някой има ли идея от какво може да е проблема?

  2. #2

    Default

    стъпково моторче.

  3. #3
    с италианска кръв SPEEDO's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Age
    27
    Posts
    35

    Default

    Датчик температура на входящият въздух.
    Last edited by SPEEDO; 06-05-2018 at 13:21.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако моторът е CF2 (със жило на дросела) най-вероятно е проблемен МПХ. Особено, ако оборотите играят и когато колата е неподвижна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако моторът е CF2 (със жило на дросела) най-вероятно е проблемен МПХ. Особено, ако оборотите играят и когато колата е неподвижна.
    Да дросела ми с жило може ли по подробно да ми обясниш за какво става въпрос иначе мн рядко играят когато е неподвижна колата

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Става въпрос за устройството, което е монтирано на оста на дросела:



    Посоченото на снимката е капачка, лепена със силикон, която се отваря лесно, като с нещо остро се отнеме въпросния силикон от канала.

    Вътре има платка с 2 потенциометъра:



    Платката се повдига и на обратната и страна се виждат съпротивителните писти на потенциометрите:



    Проблемът с клатенето на оборотите възниква заради износването на въпросните писти, поради което компютърът не получава достоверна информация за положението на дросела и поради това е неспособен да подържа прецизно оборотите на празен ход.

    Почистването на съпротивителните писти и юстирането на плъзгачите:



    така че да вървят по неизносен участък от пистите обикновено решава проблема.

    След въпросната манипулация задължително се прави адаптация на дросела.

    Тук има още по въпроса:

    http://alfisti.ru/phpBB3/viewtopic.p...=46192#p936868

    Руснакът е подходил доста Hard към отварянето на капачката, като не е видял силикона и е действал с триона, което е глупост, защото в тая капачка лагерува оста и е важно след това тя пак да лагерува добре.
    Last edited by ecotronic; 06-05-2018 at 14:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Здрасти колега! Този проблем е малко по-стар от света, за съжаление и няма оправия, или поне аз лично на двата ми бивши 2.0 ТС-а не успях да го оправя. Тук във форума има доста изписано, почистване на дроселната клапа, адаптация, смяна на МПХ, дебитомер, ламбда сонда, тинтири-минтири... нищо не помогна. Разни колеги, които са на всяка манджа мерудия твърдяха, че знаят как се фиксва, но на предложението ми да си платя се покриваха като мишки, на думи са най-отворените, но когато стане въпрос да се докажат срещу не малко заплащане и се покриваха (на един колега даже му предложих 1000 лв. да го оправи, като същевременно да не ми издава как се оправя, нали е ноу-хау, но или са му се видяли малко парите, или и той е от мишоците - не се нае). Има вариант с прекъсване на пин 15 на оборотомера или километража, не помня вече, но това е кофти уъркараунд.
    Former Alfa owner.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здрасти колега! Този проблем е малко по-стар от света, за съжаление и няма оправия, или поне аз лично на двата ми бивши 2.0 ТС-а не успях да го оправя. Тук във форума има доста изписано, почистване на дроселната клапа, адаптация, смяна на МПХ, дебитомер, ламбда сонда, тинтири-минтири... нищо не помогна. Разни колеги, които са на всяка манджа мерудия твърдяха, че знаят как се фиксва, но на предложението ми да си платя се покриваха като мишки, на думи са най-отворените, но когато стане въпрос да се докажат срещу не малко заплащане и се покриваха (на един колега даже му предложих 1000 лв. да го оправи, като същевременно да не ми издава как се оправя, нали е ноу-хау, но или са му се видяли малко парите, или и той е от мишоците - не се нае). Има вариант с прекъсване на пин 15 на оборотомера или километража, не помня вече, но това е кофти уъркараунд.
    Oправя се с ремап тоя проблем.
    Моята е ремапната, който не вярва може да дойде да види дали клати обороти, в движение, на място, или когато и да е. Никога.

  9. #9
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Сигурно има някаква връзка,защото моята също е ремапната,имам я от 11 години,и никога съм нямал проблем с оборотите.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •