Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: алфа 147 1.6 т.с.смяна на двигател

  1. #1

    Default алфа 147 1.6 т.с.смяна на двигател

    Здравейте,колеги.Имам малък въпрос.Количката ми е алфа 147 1.6 т.с.105 коня и искам да и сложа 2.0 т.с.мотор интересуваме всичко свързано с замяната и какво трябва да купя допълнително освен мотор,еку,ключ и имобилайзер.Благодаря и се извинявам ако темата не е за тук.Нов съм.

  2. #2

    Default

    Продай тая кола и си купи друга.
    Не става толкова лесно колкото си мислите.

  3. #3

    Default

    Това е най лесното,питам какво ми трябва и по принцип става ли

    ---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    Знам че няма да е точно plug and play но все пак не смятам че има сериозни разлики в инсталацията

  4. #4

    Default

    И скоростна кутия, и бензинова помпа, и спирачни апарати, и........
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dimo rodov View Post
    Това е най лесното,питам какво ми трябва и по принцип става ли

    ---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    Знам че няма да е точно plug and play но все пак не смятам че има сериозни разлики в инсталацията
    Това е твоя човек (digitalundgrd) преди време го игра тоя филм. По спомен имаше и разлика в тръбите на климатичната система. Аз скоро търсих една тръбичка на антифриза, няма ти казвам колко вариации има на нея от 2001 до 2004 - 105к.с и 120к.с Така че, по-добре не се хващай, ако не си подготвен финансово. По-добре нова с такъв мотор. Аз също съм го мислил преди време, но бързо се отказах Ако ти е здрав мотор си я карай с него или я продавай!

  6. #6

    Default

    Като цяло мотора ми е доста зле,гори по литър масло на 1000 км така че не се налага да го сменям понеже постоянно наливам ново.Скоро спуках и картера и като огледах какъв е филма със свалянето,реших да сваля мотора за ремонт и ми светна идеята за по голям.Това ми е първата Алфа и незнам за другите ,но този 105 коня страда от липса на всякаква динамика.Затова и писах в форума,но явно малко хора са правили тази интервенция

  7. #7

    Default

    Без да ги познавам, ще ти кажа че не малко хора са я правили тая интервенция.
    Не съм сигурен за всяка разлика в тия мотори, щото не съм фен на туин скрапа, ама ще има разлики в лапите на мотора, в кутия, полуоски, айде носачите са същите, спирачни апарати, тръби, агрегатите в периферията на мотора, моста може да е различен, инсталация, климатични тръби, водни съединия, кормилната рейка става на всяка ама тръбите ще са различни.
    Филма е голям, и отделно ще си излизат много дребни но досадни проблеми.

  8. #8

    Default

    има една на части и ми е близо,ще ида да и хвърля едно око все пак.Ако може някой,който го е правил да драсне някой ред ще бъда благодарен.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не се хващай на тоя филм. Няма да стане. Или ще ти струва, колкото две коли.
    Или оправи сегашния мотор или си купи такава с 2.0 двигател. Само да ти кажа и да смениш мотора/колата, пак може да ти гори масло. Че даже и повече от сегашния.
    Преди да правиш скъпи ремонти, почисти сепаратора. Има тема за това във форума. Много неща имат да се правят и са по-евтини, преди да се хвърлиш на основен ремонт.

    ---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Аз карам такава 105 коня. Доволен съм, ама явно ти си рейсър, щом ти е слаба. Колата с хубав бензин и почистена където трябва (дросел, ламбда, EGR и т.н), върви доста добре за тези коне. Дори с работещ климатик.

    ---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

    Сега се сетих, ако ти се дават грешни пари, може да я ремапнеш. За мен няма смисъл, ама ще имаш към 115 коня. И по-добър въртящ момент.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Не се хващай на тоя филм. Няма да стане. Или ще ти струва, колкото две коли.
    Или оправи сегашния мотор или си купи такава с 2.0 двигател. Само да ти кажа и да смениш мотора/колата, пак може да ти гори масло. Че даже и повече от сегашния.
    Преди да правиш скъпи ремонти , почисти сепаратора. Има тема за това във форума. Много неща имат да се правят и са по-евтини, преди да се хвърлиш на основен ремонт.

    ---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Аз карам такава 105 коня. Доволен съм, ама явно ти си рейсър, щом ти е слаба. Колата с хубав бензин и почистена където трябва (дросел, ламбда, EGR и т.н), върви доста добре за тези коне. Дори с работещ климатик.

    ---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

    Сега се сетих, ако ти се дават грешни пари, може да я ремапнеш. За мен няма смисъл, ама ще имаш към 115 коня. И по-добър въртящ момент.
    105 бензинка с EGR?
    Former Alfa owner.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    105 бензинка с EGR?
    Егр на бензин или дпф на 156, какво значение има?

    Важно е да има мир по света


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Благодаря,колега за мнението,и не не съм рейсър,дори карам много спокойно(в повечето случай детето ми е вътре),ама когато искам да изпреваря и карам на 5та с 90 примерно,трябва да върна едва ли не 3 та за да дръпне що годе.Когато ми сменяха агренажа момчето я пробвал след това и ме пита да не е 1.4 мотора че нещо нямал душа.Аз съм карал само дизели до сега,ама според мен трябва да е по рязък този мотор,два вала,16клапана,съвременен инжекцион.Явно имам проблем.Най интересното е че съм пробвал какво ли не,с разкачени ламди-няма разлика(дори не светна нищо),с разкачен дебитомер-нищо(само свети чека).Поооомощщ

  13. #13

    Default

    Зацепен ли е правилно тоя мотор?

  14. #14

    Default

    Остава някой да изцепи ся, че баш на тоя мотор му трака вариатора.

  15. #15

    Default

    Купи си кола над 140-150 коня, ако искаш да изпреварваш, под тях си досаден ръгач-тираджия. Виж в "Продава"- имам една 144к. бИга4 .
    Last edited by hartisimo; 08-05-2018 at 21:42.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •