Results 1 to 2 of 2

Thread: високи обороти

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    plovdiv
    Posts
    1

    Default високи обороти

    проблема ми е следния-смених изпарителя на алфата 155 1,7 почна да гори над 16 а преди това гореше 13 газ, ходих на газ анализатор там ми казаха че са настроили газовата,обаче сега гори кам 14.5 а оборотите на празен ход са 1300. питах защо е така и ми казаха че е от стъпковото моторче,обаче аз несъм съгласен с това защото преди да ида на анализатор оборотите си бяха в ред, колата на бензин си ги държи нормално 850 не ги мени,на газ също не ги мени,просто ги държи високи и тва е. възможно ли е просто да не са ги регулирали на празен ход и може ли аз да ги сваля от изпарителя

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Оборотите!

    Не си дал много инфо нито за мотора, нито за вида на газовата уредба Предполагм, че не си с газов инжекцион,следователно оборотите могат да се регулират ръчно от изпарителя /нчкои изпарители имат и грубо и финно регулиране/ , а е възмовно да се променят оборотите чрез увеличаване или намаляване притока на въздух още преди въздушноя филтър. Провери си всички връзки по въздуховодите да са стегнати И ми се струва.че оборотите ти на бензин са малки Това е от моя опит,нека и други колеги да кажат!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •