Results 1 to 15 of 15

Thread: Размери на маншоните на каретата

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Размери на маншоните на каретата

    Колеги, моля за малко помощ. 3 от маншоните са за смяна, поради което реших да купувам 2 нови комплекта и да се приключва, че така и така имам да правя окачване през идната седмица. И тук идва въпросът... какви са пустите размери на маншоните на полуоските - външи и вътрешни? Като гледам из сайтовете, въпреки че филтрирам да излизат маншони само за моята кола, под всеки пише различни диаметри и дължини, независимо дали говорим за външни или вътрешни. Тези, на които се спрях, са със следните размери: Вътрешен диаметър [mm]: 24, Вътрешен диаметър 2 [mm]: 70, Дължина [mm]: 116. Това за вътрешните маншони. А за външния комплект дават следното: Вътрешен диаметър [mm]: 24, Вътрешен диаметър 2 [mm]: 92, Дължина [mm]: 82.

    Някой скоро минавал ли е тази процедура и помни ли тия числа, да не се набутам с някакви комплекти, които нямат нищо общо с моята кола. Моля, помогнете!
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2

    Default

    Сваляш, мериш и купуваш. Жабара е слагал квото е имало останало.

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ебати, наистина ли е такава глупост с тия маншони...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    По принцип всеки ще стане, ако е 5мм по-малък ако е пластика майстора ако иска да си дава зор ще го разпъне и ще стане, ако е по-голям скобата ще го сгъне и може да хвърля грес като не уплатни хубаво.

  5. #5
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Чак не ми се иска да повярвам, че това е реалната ситуация... значи взимаме какви да са комплекти и после разчитаме на майстора да направи магията. Че тия комплекти струват по 30 лв, някои и нагоре, наистина ли няма по-рационално решение? От тук четящите никой ли не е сменял маншоните на каретата?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Чак не ми се иска да повярвам, че това е реалната ситуация... значи взимаме какви да са комплекти и после разчитаме на майстора да направи магията. Че тия комплекти струват по 30 лв, някои и нагоре, наистина ли няма по-рационално решение? От тук четящите никой ли не е сменял маншоните на каретата?
    Защо не оставиш на сервиза да ги купи? Нека ти покажат различни и ти си избери. Със сигурност ще знаят по добре от тези които пишат тук.
    Аз си ги сменям сам в повечето случаи. Не съм имал проблем с размерите, не ги и гледам. Избирам маншони при които има грес и скоби.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Чак не ми се иска да повярвам, че това е реалната ситуация... значи взимаме какви да са комплекти и после разчитаме на майстора да направи магията. Че тия комплекти струват по 30 лв, някои и нагоре, наистина ли няма по-рационално решение? От тук четящите никой ли не е сменял маншоните на каретата?
    Естествено, че не е такава ситуацията.
    Маншоните, както и всяка друга част, се продават по парт номера, които трябва да станат за твоята кола, точно.
    Няма филми с разтягания или свивания. Точния маншон става перфектно, като си го избираш по оригинален номер.
    И по принцип в сервиз не можеш да избираш, поради простата причина, че сервиза купува от магазин частите. Може би няма сервиз, в който може да видиш частите, да ги пипнеш преди това и да си избереш. В магазин по-може. Сервизите работят с марки, купувани от вносителите и най-много да ти предложат марки, от които да избираш.
    Ако ще взимаш маншони, то гледай да е GKN или Lobro.
    Last edited by BO; 09-05-2018 at 09:58.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •