Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Кросвагон

  1. #16

    Default

    Ти напрово ме отказа хахах.... Добре де колко издържат амортисьорите кекави ли са?

  2. #17

    Default

    Здравейте.
    Да отчета и моите 5 ст. по темата:
    Всеки се разполага според бюджета си. За употребяван автомобил общовалидно правило: 60% за покупка 40% за отремонтиране на придобивката. Колкото по-близо до най-евтиния кросвагон толкова по-реалистичен бюджет 50 на 50. Другото е самозаблуда. Колко струва това или онова няма никакво значение към тотала. В момента в който придобиеш Алфа и най-вече кросвагон /производство само от 2005 до 2007 г/ губиш 60% от покупната цена при препродажба. С други думи - ако ще купувате Алфа и кросвагон, пресмятайки знайни и незнайни непридвидими разходи, с идеята да е на сметка - по-добре MB, VAG или каквото и да е немско. Ако имате ентусиазъм - добре дошли на борда!
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  3. #18

    Default

    Мен не ми трябва да ми е на сметка колата ,а да ми върши работа ..
    Нз немска или каквато и да е друга марка кола с 4x4 с толкова екстри за тези пари ,за които се предлага кросвагона .Примерно съм се спрял на Октавия 2004 4x4 101 TDI и сравнение с Кросвагона, Алфата ми се струва по-добре като здравина ,поддръжка,качество

  4. #19

    Default

    Здравейте.
    Наистина Алфа като година и екстри е най-евтина за придобиване и подръжка. Немските, със сигурност, са на двойно повече км от кросвагон, една и съща година на производство. Кросвагон има няколко стандартни и скъпи болежки, но нищо по-различно от всяко 4х4. Всичко друго са предрасъдъци.
    Само едно сравнение - няма друга 1900 см3 с 320 Нм/150 к.с. дизел за тези пари на тези години
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  5. #20

    Default

    И аз съм на това мнения, но който питам всички ми казват бягай от алфите... Аз не съм на мнение, че немските са най най, но всеки човек си преценява. Можете ли да ми кажете, кои са скъпите ремонти и дали тази алфа си заслужава https://m.auto.bg/details/11484418163164508

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Само едно сравнение - няма друга 1900 см3 с 320 Нм/150 к.с. дизел за тези пари на тези години
    Аз се сещам пък само за един немец от годините на 156-цата с тези параметри и някак си не мога да се сетя за италианец.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22

    Default

    Здравейте.
    Кола по снимка не се избира. Въпреки, че аз така направих и се оказа грешка В раздела с форумни сервизи си изберете някой и закарайте колата за оглед. Ако тези изброени неща са сменени от настоящият собственик да ви каже в кой сервиз и проверете там дали е така. Единствено не разбирам теглича. Стандартните скъпи ремонти /с работа/ са съединител комплект - 1200 лв минимум, кардан - може и до 2000 лв, амортисьори - според зависи, винаги 4 еднакви гуми шантав размер - от 500 лв до ....., затапване и софт премахване на ЕГР - до 200 лв, стартер и алтернатор не са скъпи, но е много разглобяването, турбина - може да стигне до 600 лв, турбо маркучи - по 100 лв бр. ръждата - не спи, а си работи подмолно и т.н. глупости. ВСИЧКО Е СПОРЕД ЗАВИСИ Това не значи, че на Вас ще ви се случи. Има достатъчно кросвагони на пазара, за да избирате. И те така. Нищо непоправимо.

    Колега ВО дайте жокер за немеца, защото вече се оглеждам за подмяна на автопарка
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  8. #23
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Кардана се прави в рамките на 200-600лв.
    Може и до 5 бона да стигне, зависи как те излъжат.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #24

    Default

    Здравейте.
    Карданът, нов, в интернет-а е 1200 евра.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  10. #25
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    немски кенеф с торсенипа и 272 коня става само за

  11. #26
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Кардан във Еврован -нов излиза към 1200лв.По моргите искат за втора употреба 800
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •