Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 169 of 169

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

Долните носачи на 156 са стоманени, а на 159 алуминиеви.

Поради тая причина, Бобо от Екстрийм Сервиз ми каза, че рециклирането на долни носачи на 159 е напълно забранено, не стават сигурни можеш да се отрепеш някъде.
    156 2.0TS , 159 2.4 Q-tronic

Старши алфист flipz's Avatar

Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Става въпрос за рециклиране! Лично аз фактури не съм искал или пък гаранции. Но АЗ, като клиент гарантирам за качеството, което предлагат хората! М/у другото за Гума трейд има бая отзиви. Разровете се! Навремето, като хвърлих два носача на 156-цата, след 5000 км, а бяха сума - 800 лв.!!! Знаете ли каква гаранция получих? Дудуци! Все пак говорим за ходова част. Едната кола в къщи я имам от нова. Изрично беше упоменато в гаранционния договор, че не покрива щети и ремонти по ходова част. Та дерзайте. Казах - съжалявам!
    Съжалявам приятел. Аз в сервизите който съм ходил са ми издавали фактура + гаранция за ремонта.
    Ако имаш желание ще ти ги снимам и покажа.
    Какво като е рециклиране, нали е ремонт ? Утре като се пречукам от посоченият рециклаж на дадената част кой ще носи отговорност ?
    А парите вече нищо ли не означават .. ако се разтрака след 5 дни и 200км ?
    Който иска да се занимава с тези неща, но новите носачи имат и гаранция.
    Не се заяждам, такова ми е мнението.

Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Долните носачи на 156 са стоманени, а на 159 алуминиеви.

Поради тая причина, Бобо от Екстрийм Сервиз ми каза, че рециклирането на долни носачи на 159 е напълно забранено, не стават сигурни можеш да се отрепеш някъде.
    Абсолютно е така.
    Last edited by flipz; 06-02-2020 at 23:29.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Запален алфист

Трябваше първо да ги провериш.
    На 159 най- често и първо се чупят горните носачи, който не са скъпи.[/QUOTE]

Ами трябваше, но тъй като както бях споменавам и преди в настоящата тема, бях купувал някакви измислени Старлайн, реших че няма да изкарат кой знае колко и долните, при положение че горните минаха едва 6-7 хил.км преди да започнат да скърцат. На реглаж, когато ходих ми казаха, че единият тампон на единият долен носач е тръгнал. Поради тази причина ги купих, но несъжалявам. Цената на която ги взех беше изгодна ( около 200 лв/бр) и рано или късно ще им дойде времето .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Quote Originally Posted by goge_to View Post
    За тези, които искат да имат яки носачи + шарнири, както и да не ги мислят през три месеца. Свалят разбитите носачи (или вземат от морга комплект "ремонтни"). За смяна на втулките ги носите или изпращате тук: Гума трейд
    4023 Индустриална зона "Тракия", Пловдив
    089 848 0539.
    След втулките ги вземате от Гума трейд и за шарнирите ги занася тук: 42.127091,24.776918 - близо е до първия пункт. На тези координати търсим механична работилница! Носачите стават здрави, като на една реклама - много яки. Нито оригинал, нито реплика могат да им се опрат! Последно цените бяха 10 лв./втулка и 25 лв./шарнир. Лигавата 156-ца я продадох с долни на 90 000(!!!) км от рециклирането! Не бяха мръднали!
    А всъщност какви са тези кекави 159-ки, които карате? Моята ще стане 3 год. откакто я взех, почти 60 к км при мен (и 180 к на тахото), а предница и задница не са казали мяу!
    Та който иска да получи нещо стойностно срещу парите и нервите си да пробва. Който е бранд-любител... съжалявам (го)!

Точно с тази комбинация пробвах 2 пъти. 6-7К беше най-големия пробег преди да се разплескат. Писна ми да връщам "гаранционно", при условие, че всеки път трябва да се свалят, да се носят и т.н. Това е работа за хора с много свободно време. Аз нямах този лукс. Meyle HD горе + TRW долу и вече изобщо не си спомням каква беше тази драма с носачите ...
    Alfa Romeo 159 Ti SW Nero Carbonio

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112