Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Намират ли се вече по-евтини носачи ?

    Здравейте, стар фен съм на италиянките. Имал съм 2 браво-та едното умря геройски след 7 годишна битка без особени ремонти...второто браво още се кара вече 5-а година само с един сменен дебитомер...супер здрав катър по окачването нищо не е сменяно а редовно го ползвам например като си правя ремонт да изхвърлям строителни отпадъци...минавам през шахти и бордюри по черни пътища се кара на 4-та и кучето е здраво и си е здраво. Така след това си взех една Alfa 159 SW, на която само капачките на вентилите на джантите не съм сменил. Всичко се разпада по тая кола. Имам чувството, че е взривявана в някой американски екшън филм и после е лепена със смес от брашно и вода. Преди 2 години като я купих и след като смених всичко по окачването(около 70%) сега цялата предница и пред скъсване. Чуват се такива звуци(като звуковите вълни преди земетресението в Перник през 2012-а година). Цялата подскача все едно е на батут, носачите скърцат като стара мотриса от трамвайното депо, по задното окачване като подскочи колата имам чувството че задния мост се отделя от шасито. Благодаря за търпението, а сега към въпроса:

    Намирал ли се някъде вече части, по окачването които не струват колкото силов тунинг на Nissan GTR. Последния път смених един носач за 490 лева и от тогава имам синусова тахикардия и пия хапчета за сърце. Моля помогнете с опит ако пак дам 500 лева за носач и 10 000 за амортисьори тампони ще почина. Моля помогнете !

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Виждал съм и съществуват обяви за рециклиране на носачи.
    Което съм сигурен ще ти спести доста парички.
    Пример: Линк обява -случайна
    Ще ти сменят нужните тампони и ще излезе 150тина лева на парче, предполагам.
    * на долен носач, вътрешният тампон е около 75лв
    * вероятно имаш нужда от смяна на тампони на горният - 50-60лв двата .. цял носач 150лв
    Може да се провери и за здрави амортисьори по обяви и морги, продават се доста коли.
    Като цяло освен плюене за колата и оплакване, няма нищо съществено във въпроса.
    След като си сменил, толкова много вероятно си запознат с вариантите
    Last edited by flipz; 10-05-2018 at 13:21.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3

    Default

    ...
    Last edited by hartisimo; 24-05-2018 at 13:06.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Моят опит с носачите е следния:
    - 2014 г. рециклирах долните носачи - сложих тампони TРВ, мисля цената беше към 180 лв./бр. Изкараха около година и половина или около 20 хил. км.
    - 2016 г. смених долните и горните ( толкова изкараха долните) - сложих ТРВ - долни около 400 лв парчето, горни около 150 лв. парчето. Горните им сменях тампоните миналата година ( на 15 хил. км), общо всички зкараха до онзи ден - или около 30 хил. км.
    - сега сложих евтини ( някакви Сарлайн, Чешки), марка на Ауто Келли ( видях негативен пост на колега тук във форума, но реших да рискувам) - долни 250 лв. парчето, горни 90 лв. парчето ( с отстъпка). Да видим колко ще изкарат те....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Като цяло много зависи къде се шофира и как автомобилът.
    Бях във Варна няколко дни и мога да твърдя, че пътищата в града са ужасни.
    Или поне по който ми се наложи да прекося града.
    В Бургаска област, изкарах 40к с калпавите носачи на 145 а единият изкара 50к
    Примерно моята кола е на 9/10 години и дойде с оригинални, долни и горни .. като само единият горен носач беше с един разбит тампон и на долните 2-та вътрешни тампона. 2х 75 + 25лв части
    Т.е. в Италия 150к можеш да караш с едни носачи .. и повече дори!
    Last edited by flipz; 10-05-2018 at 15:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Аз смених горни носачи, като сложих Lemforder по 119лв бройката с отстъпка. Долни не съм сменял още и се надявам да не сменям

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Моят опит с носачите е следния:
    - 2014 г. рециклирах долните носачи - сложих тампони TРВ, мисля цената беше към 180 лв./бр. Изкараха около година и половина или около 20 хил. км.
    - 2016 г. смених долните и горните ( толкова изкараха долните) - сложих ТРВ - долни около 400 лв парчето, горни около 150 лв. парчето. Горните им сменях тампоните миналата година ( на 15 хил. км), общо всички зкараха до онзи ден - или около 30 хил. км.
    - сега сложих евтини ( някакви Сарлайн, Чешки), марка на Ауто Келли ( видях негативен пост на колега тук във форума, но реших да рискувам) - долни 250 лв. парчето, горни 90 лв. парчето ( с отстъпка). Да видим колко ще изкарат те....
    И какво излиза в крайна сметка - даваш едни 1000лв за носачи и на 2 смени на маслото - пак сменяш. Ех какво хубаво 4 цифрено консумативче.

  8. #8
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Да ето по тази горната причина и няколко други си продадох 159ката.....
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Тия приятели, които казват, че носачите могат да изкарат 60-80к без проблем или карат маршрут само София-Бургас и обратно, а зимата колата им спи в гаража, случайно да не ѝ стане нещо, или само предават легендите, които са чули и те някъде.
    Съгласен съм, че носачите не са плюс.. но на колегата миткософт колата му е легендарна във форума вече от толкова оплаквания Може би тя не трябва да бъде пример?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Quadriv View Post
    Това в аутобилд със счупения мотор... Пишеше си в статията, че е дефект, сменили са целия двигател гаранционно и е било прецедент. Като изключим това, статията беше много позитивна, особено за списание, фаворизиращо "немските машини". Може и да греша, но мненията ти ми звучат на ръба на тролването. Или е умишлено и нямаш колата, или си случил на доста унищожен екземпляр. Мога само да гадая, но какъвто и да е случая, дано негативизма ти не спре някой, четящ тук, да си вземе колата. Със здраве!
    Колегата е във форума от доста време , според мен не тролва, но наистина доста оплаквания има по неговата кола... просто е случил на някакъв изключително лош екземпляр..

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Колегата е във форума от доста време , според мен не тролва, но наистина доста оплаквания има по неговата кола... просто е случил на някакъв изключително лош екземпляр..

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Извинявам се тогава. Виждам, че е фрустриран, мога само да стискам палци да се решат проблемите. Но лош екземпляр може да има от всеки модел/марка, генерализации, поне според мен, не са уместни.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  12. #12

    Default

    На мен това малко ме дразни в 159 , че има постоянен шум в купето от скърцане на пластмаси или корите

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Както знаеш доста се чудих какво да купя и накрая реших да ТРВ, за да почна уж от най-доброто, пък после поне ще знам дали да си давам пак парите или да заложа на нещо по -бюджетно?!Написах мнението, тъй като вече ги бях поръчал.
    Една година по-късно, носачите са здрави и не скърцат.

  14. #14
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    От търговската мрежа го намирам без отстъпка на 476лв., но в Аутодок го има на 210лв.:
    https://www.autodoc.bg/trw/2201836
    Дали си струва покупката ?


    Quote Originally Posted by stu View Post
    Една година по-късно, носачите са здрави и не скърцат.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  15. #15

    Default

    100% са оригинални TRW.

    Дали си струват покупката е отделен въпрос.По-горе има доволни.

    Разбира се някъде имаше и недоволни, но все пак зависи откъде какво са купували.



    Има и от друг сайт ТРВ, но зависи все пак кога е произведена: https://www.avtochastionline24.bg/al...oesach?page=5#



    На 2.4 в горните носачи има разлика преди фейслифта и след това.

    П.П. на твоя линк горе не ми отваря снимката.
    Last edited by alfa racer GTA; 17-09-2019 at 14:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •