Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #16
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    159 е съвсем различна от 156,като качество на изработка, и като автомобил. Моята 30 к не е мръднала.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  2. #17
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Много поетично начало на темата, описателно, украсено, хиперболизирано, като го прочетох слязох в гаража да се уверя, абе аз 159ка ли карам! Следващата седмица стават точно 2 години от както купих моята, в началото смених ляв долен носач и биалтеки (носача Magneti Marelli) всичко за 450лв с монтажа без стенд. От тогава 35 000км без да съм правил нищо. Вчера колата беше на "профилактичен преглед" и стенд и нищо не тропа, хлопа, скърца. От приятели които карат модела доста преди мен, знам, че долни носачи издържат без проблем 60 - 80 000км, при нормална употреба и добра подръжка. След 35 000км и аз ще споделя мнение. Всички части от окачването са като скачени съдове и една като поддаде и не се оправи на време повлича и другите. Като чуете в сервиз масовите реплики - това е тръгнало, ама можеш още да се кара - или - това е за смяна, ама преди зимата ще го правим - или - то на тия коли това така си скърца - сменете сервиза! Ако сменяте долни носачи на 159 ка на всяка втора смяна на маслото, най-вероятно проблема не е в колата.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Тия приятели, които казват, че носачите могат да изкарат 60-80к без проблем или карат маршрут само София-Бургас и обратно, а зимата колата им спи в гаража, случайно да не ѝ стане нещо, или само предават легендите, които са чули и те някъде.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Тия приятели, които казват, че носачите могат да изкарат 60-80к без проблем или карат маршрут само София-Бургас и обратно, а зимата колата им спи в гаража, случайно да не ѝ стане нещо, или само предават легендите, които са чули и те някъде.
    Съгласен съм, че носачите не са плюс.. но на колегата миткософт колата му е легендарна във форума вече от толкова оплаквания Може би тя не трябва да бъде пример?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #20
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Хубаво е, когато хората споделят такава информация, без да я крият и да се поддават на фенщината към марката.

    Точно заради това и аз няма да си взема 159ка.
    Жалко, наистина жалко, толкова красива кола, а толкова несполучлива и с много скъпи проблеми...

    По-евтино ли ти излиза да караш Е-класа вместо 159ка?
    Да. Ще бъда максимално подробен.

    Окачването е бетон. Колата дойде на 233000км от Германия с счупен мотор(съдейки по спортното окачване и камъчетата по предната броня, капак, че даже и калници, явно са ѝ надавали цялата газ). Покупната цена беше около 7000(тогава горе долу на около 60% от пазарната). На 12500 бях готов с нов блок, нови сегменти профилактично, регулиране на клапаните профилактично, нови свещи, пълен комплект верига с обтегачи и баланс вал, регистрация в КАТ, еко такса, първи вноски за Каско, ГО и целия данък за 2017та както и лека печалба за майстора. Всичко в тази крайна цена от 12500. Колата е с подгрев на седалки, голямата навигация, Блутут телефония, преден и заден парктроник, ксенон с умиватели.

    В момента съм навъртял 17000км за 11 месеца. 13000 от тях са на газ. ГИ е КМЕ ГОЛД с дюзи Баракуда. Среден разход градско/навън е 15.5/100газ. Зареждам където е най-евтино на 0.90лв. т.е. плащам средно 14лв/100км.

    Сменил съм един шарнир Лемфьордер закупен за 32лв с отстъпката за тази една година.

    Сравнено с алфата: среден разход на 100км 8л х 2лв минимална цена на нафтата в момента е 16лв. Т.е. по-скъпо е за 4цилиндров дизел със 170 коня репамнат спрямо 231 коня бензин на газ. За сутрешния студ в дизела няма да говоря...

    На Е класата и горният и долният шарнири са сменяеми отделно от носача. Само долу има един носач цял, който е около и под 200 лева на Лемфьордер. Не съм сменял нищо освен шарнира както казах по горе.

    Возията е по-мека на Е класата но то е разбираемо заради класа де. Но съм на 17-ки с 245/45 гума, а алфата беше 215/60/16 и пак беше по-твърда.

    Като консумативи:

    8л масло, маслен филтър и 2та въздушни за мечока са 153 лева. На алфата са около 130 без горивния обаче. Горивен хубав на Манн е 105лева с отстъпката

    Съединител с маховик за алфа 1130 лева с дискаунта. Масло за скорости с филтър и гарнитура за 7г троника са 206 лева. Ако случайно се строшат скоростите отделните им компоненти са по-евтини за ремонт на мечока отколкото на автомат Айсин - странно но факт.

    Накладки предни Текстар за Бенца са 61 лева с дискаунта, за алфата бяха толкова задните, ако не и малко повече......

    За обезценката няма да говоря. Като прибавим и факта че празна Е класа с 3литров мотор тежи само с 40 кила повече от 4цилиндров дизел в 159....

    Иначе казано ДА. По-евтино ми излиза, затова си купих и още 2 бенца, да си имам

    Все още си пазя 147цата и съм на мнение че по-яка малка кола с такова управление няма. На всичкото отгоре като изключим дежурния проблем със стаб. щангата и горните носачи, 147 за мен е по-кола в класа си отколкото 159 в нейния клас...

    Да не съм съвсем ОФФФ...евтини носачи не съм взимал за 159. Взех един горен Лемфьордер и следващия тсобственик му се разскърца след 20-25000км.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #21
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Тия приятели, които казват, че носачите могат да изкарат 60-80к без проблем или карат маршрут само София-Бургас и обратно, а зимата колата им спи в гаража, случайно да не ѝ стане нещо, или само предават легендите, които са чули и те някъде.
    Аз се водя основно от собствения си опит, а за "легендите" които ми разказват, съм склонен да вярвам на тези хора. Нямат причина да ме лъжат.Като си знам предстоящите пътувания до 10 дни ще съм на 40 000км до края на Август на 50 000км. И да не дава господ да имам инциденти, "легендата" е на път да се потвърди. А според легендите тук, след 10 дни като сменям маслото трябваше за втори път да сменям долни носачи
    Как и къде се кара колата е един от основните фактори за здравината на окачване. На времето карах една Джета 2 която уж е мега проста и здрава кола, но за година два пъти смених амортисьори. Но не колата или частите бяха виновни за това. Просто тогава в града ни улица с 3м здрав асфалт нямаше.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Точно ти потвърди тезата, че само ако я караш извънградско, то ще може да изкараш с късмет тези километри, които цитираш. И сега не ми говориш, че тия 10к за 3 месеца ги караш из града, че ако е така, ще смениш един комплект окачване и преди маслото.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Да. Ще бъда максимално подробен.

    Окачването е бетон. Колата дойде на 233000км от Германия с счупен мотор(съдейки по спортното окачване и камъчетата по предната броня, капак, че даже и калници, явно са ѝ надавали цялата газ). Покупната цена беше около 7000(тогава горе долу на около 60% от пазарната). На 12500 бях готов с нов блок, нови сегменти профилактично, регулиране на клапаните профилактично, нови свещи, пълен комплект верига с обтегачи и баланс вал, регистрация в КАТ, еко такса, първи вноски за Каско, ГО и целия данък за 2017та както и лека печалба за майстора. Всичко в тази крайна цена от 12500. Колата е с подгрев на седалки, голямата навигация, Блутут телефония, преден и заден парктроник, ксенон с умиватели.

    В момента съм навъртял 17000км за 11 месеца. 13000 от тях са на газ. ГИ е КМЕ ГОЛД с дюзи Баракуда. Среден разход градско/навън е 15.5/100газ. Зареждам където е най-евтино на 0.90лв. т.е. плащам средно 14лв/100км.

    Сменил съм един шарнир Лемфьордер закупен за 32лв с отстъпката за тази една година.

    Сравнено с алфата: среден разход на 100км 8л х 2лв минимална цена на нафтата в момента е 16лв. Т.е. по-скъпо е за 4цилиндров дизел със 170 коня репамнат спрямо 231 коня бензин на газ. За сутрешния студ в дизела няма да говоря...

    На Е класата и горният и долният шарнири са сменяеми отделно от носача. Само долу има един носач цял, който е около и под 200 лева на Лемфьордер. Не съм сменял нищо освен шарнира както казах по горе.

    Возията е по-мека на Е класата но то е разбираемо заради класа де. Но съм на 17-ки с 245/45 гума, а алфата беше 215/60/16 и пак беше по-твърда.

    Като консумативи:

    8л масло, маслен филтър и 2та въздушни за мечока са 153 лева. На алфата са около 130 без горивния обаче. Горивен хубав на Манн е 105лева с отстъпката

    Съединител с маховик за алфа 1130 лева с дискаунта. Масло за скорости с филтър и гарнитура за 7г троника са 206 лева. Ако случайно се строшат скоростите отделните им компоненти са по-евтини за ремонт на мечока отколкото на автомат Айсин - странно но факт.

    Накладки предни Текстар за Бенца са 61 лева с дискаунта, за алфата бяха толкова задните, ако не и малко повече......

    За обезценката няма да говоря. Като прибавим и факта че празна Е класа с 3литров мотор тежи само с 40 кила повече от 4цилиндров дизел в 159....

    Иначе казано ДА. По-евтино ми излиза, затова си купих и още 2 бенца, да си имам

    Все още си пазя 147цата и съм на мнение че по-яка малка кола с такова управление няма. На всичкото отгоре като изключим дежурния проблем със стаб. щангата и горните носачи, 147 за мен е по-кола в класа си отколкото 159 в нейния клас...

    Да не съм съвсем ОФФФ...евтини носачи не съм взимал за 159. Взех един горен Лемфьордер и следващия тсобственик му се разскърца след 20-25000км.
    Както знаеш W211 е по 3 носача от страна, т.е 6 отпред. Средната цена на сносни носачи е около 200лв бройката, като не са Лемфьордер. Не знам кое по-евтиното от на 159?

    Ако пък е и с ейрматик тогава става ...

    Пътното поведение на W211(не AirMatic) няма нищо общо с това на 159. Много по-люшкащо е и воланът, дори при CLS не е толкова директен.

    Самата платформа на W211 може би е по-надеждна, но много по-скучна. Дори при CLS-a се усеща леко чичарско.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Именно. Има огромна разлика и значение в това изминатите километри дали се въртят в града или извън него. Определено, ако се кара основно извънградско, изминатите километри ще бъдат може би в пъти повече.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Пичове,w211 и 159 са съвсем различни като таргет група и като замисъл и приоритети.Платформите нямат нищо общо и са съвсем различни като насоченост.Няма защо да ги срвнявате.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Пичове,w211 и 159 са съвсем различни като таргет група и като замисъл и приоритети.Платформите нямат нищо общо и са съвсем различни като насоченост.Няма защо да ги срвнявате.
    И така да е. Да вземеш по-висок премиум клас автомобил, пак излиза по-евтино за поддръжка.
    Конкретно да кажем на тая Е класа отпред 3-те носача на Лемфьордер излизат общо крайна клиентска цена от рода на 700 лв. А 2-та носача на 159-ката излизат 800 лв.
    Да не споменем, че при Е-класата може да смениш шарнирите отделно (примерно), тампоните и т.н. Визирам това, което е предвидено от производителя, а не с някоя афтермаркет щуротия.
    Да не споменаваме, че на алтернативната 3-ка, двата носача струват по-малко от половината на парите на 159-ката, или иначе казано 350 лв.

    Иначе в точен отговор на въпроса на темата, аз лично не мога да намеря по-ниска цена от 200 лв. за комплект от двата носача за 159.
    Last edited by BO; 18-05-2018 at 13:14.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно ти потвърди тезата, че само ако я караш извънградско, то ще може да изкараш с късмет тези километри, които цитираш. И сега не ми говориш, че тия 10к за 3 месеца ги караш из града, че ако е така, ще смениш един комплект окачване и преди маслото.
    Около 30% от км които навъртам са градско/селско, като извънградското в региона го слагам в това число, защото си е същото Средно на 1000км,300 не са ми по магистрала и първокласни пътища. Но при всяка смяна на масло и гуми минавам преглед на спирачки, ходова част и стенд. Да, извънградско карам повече и на далече и затова съм взел кола която да ми е удобна и стабилна на пътя, а и да ме кефи като я видя Но и извънградското ми не е по огледало. Например пътя Любимец - Русе който често минавам, има места където не носачи, целото окачване може да ти остане на пътя.
    Не колата е виновна за условията в които се ползва и начина по който се поддържа, за да се разправят легенди как носачите са част от пакета консумативи при смяна на масло Всъщност какъв е смисъла на темата - пуснаха ли вече по евтини носачи? Повечето не сте доволни от тези в момента, а пуснат ли по евтини, не със смяна маслото, а при зареждане ще се сменят При различни условия на ползване на колите, няма как да имаме еднакви резултати. Поне всеки да сподели как си ползва колата, в какви условия, как я поддържа с какво и ако някой има сходен начин на употреба, а колата се чупи по бързо да търси причната. Другото е безмислен спор. Темата за разхода на гориво например, мен ме накара да търся причина защо колата ми харчи повече от това което повечето споделят и излезе, че има проблем. Това е смисъла на форумите, не легенди и хвалене на Е класи в тема за 159ка. Имам 10 годишен опит с Е 220 CDI , 2005г, като изключим, че този двигател беше уникално икономичен, за другото - мерси - карайте си ги Айде със здраве!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  13. #28
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Gogata, както обясних и аз и БО, шарнирът долния единият е отделен. Сменя се самостоятелно. Само другият е капсулован. Шарнирът на горния носач също се сменя отделно. Иначе казано имаш един цял носач с несменяем шарнир.

    И да караш един клас нагоре кола с поддръжка на половин цена горе долу. И се чупи около 3 пъти по-рядко. Спестяваш и пари и време.

    Относно директното поведение на 159 - Да по директно е, ама на тая маса от 1600-1900 почти килограма за какво директно управление и пъргавост да говорим. 2.4 q4 тежи повече от 320 цди комби и освен че се троши по-често и гори повече...



    Темата е за носачи, така че аз ще спра до тук
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  14. #29
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Пичове, кога ще осъзнаете че в България се продават предимно боклуци. Работил съм 2г в сферата на авточастите, горе долу знам за какво става дума. Като се има предвид и лунния пеизаж по който караме. При една нормална експлоатация модела ще си изкара гаранцията без никакви ядове, за разлика от половината немски курници които споменахте по-горе.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #30
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Затова на 237000км, незнайно колко с ниски пружини, свалих оригиналния шарнир, щото бил немски курник...

    Не ме разбирайте погрешно, аз съм фен на Алфа, все още имам алфа и бих си купил отново още една, ама Алфа никога не са правели ходова част. Точка.

    П.с. мирчозо, не виждам с какво съм заслужил да ми наричаш колата курник..а същият тоя курник така ще ти сипе с черпака, че и един бинокъл няма да те оправи
    Last edited by LYBRAtor; 18-05-2018 at 15:16.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •