Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Намират ли се вече по-евтини носачи ?

    Здравейте, стар фен съм на италиянките. Имал съм 2 браво-та едното умря геройски след 7 годишна битка без особени ремонти...второто браво още се кара вече 5-а година само с един сменен дебитомер...супер здрав катър по окачването нищо не е сменяно а редовно го ползвам например като си правя ремонт да изхвърлям строителни отпадъци...минавам през шахти и бордюри по черни пътища се кара на 4-та и кучето е здраво и си е здраво. Така след това си взех една Alfa 159 SW, на която само капачките на вентилите на джантите не съм сменил. Всичко се разпада по тая кола. Имам чувството, че е взривявана в някой американски екшън филм и после е лепена със смес от брашно и вода. Преди 2 години като я купих и след като смених всичко по окачването(около 70%) сега цялата предница и пред скъсване. Чуват се такива звуци(като звуковите вълни преди земетресението в Перник през 2012-а година). Цялата подскача все едно е на батут, носачите скърцат като стара мотриса от трамвайното депо, по задното окачване като подскочи колата имам чувството че задния мост се отделя от шасито. Благодаря за търпението, а сега към въпроса:

    Намирал ли се някъде вече части, по окачването които не струват колкото силов тунинг на Nissan GTR. Последния път смених един носач за 490 лева и от тогава имам синусова тахикардия и пия хапчета за сърце. Моля помогнете с опит ако пак дам 500 лева за носач и 10 000 за амортисьори тампони ще почина. Моля помогнете !

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Виждал съм и съществуват обяви за рециклиране на носачи.
    Което съм сигурен ще ти спести доста парички.
    Пример: Линк обява -случайна
    Ще ти сменят нужните тампони и ще излезе 150тина лева на парче, предполагам.
    * на долен носач, вътрешният тампон е около 75лв
    * вероятно имаш нужда от смяна на тампони на горният - 50-60лв двата .. цял носач 150лв
    Може да се провери и за здрави амортисьори по обяви и морги, продават се доста коли.
    Като цяло освен плюене за колата и оплакване, няма нищо съществено във въпроса.
    След като си сменил, толкова много вероятно си запознат с вариантите
    Last edited by flipz; 10-05-2018 at 13:21.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3

    Default

    ...
    Last edited by hartisimo; 24-05-2018 at 13:06.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Моят опит с носачите е следния:
    - 2014 г. рециклирах долните носачи - сложих тампони TРВ, мисля цената беше към 180 лв./бр. Изкараха около година и половина или около 20 хил. км.
    - 2016 г. смених долните и горните ( толкова изкараха долните) - сложих ТРВ - долни около 400 лв парчето, горни около 150 лв. парчето. Горните им сменях тампоните миналата година ( на 15 хил. км), общо всички зкараха до онзи ден - или около 30 хил. км.
    - сега сложих евтини ( някакви Сарлайн, Чешки), марка на Ауто Келли ( видях негативен пост на колега тук във форума, но реших да рискувам) - долни 250 лв. парчето, горни 90 лв. парчето ( с отстъпка). Да видим колко ще изкарат те....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Като цяло много зависи къде се шофира и как автомобилът.
    Бях във Варна няколко дни и мога да твърдя, че пътищата в града са ужасни.
    Или поне по който ми се наложи да прекося града.
    В Бургаска област, изкарах 40к с калпавите носачи на 145 а единият изкара 50к
    Примерно моята кола е на 9/10 години и дойде с оригинални, долни и горни .. като само единият горен носач беше с един разбит тампон и на долните 2-та вътрешни тампона. 2х 75 + 25лв части
    Т.е. в Италия 150к можеш да караш с едни носачи .. и повече дори!
    Last edited by flipz; 10-05-2018 at 15:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Аз смених горни носачи, като сложих Lemforder по 119лв бройката с отстъпка. Долни не съм сменял още и се надявам да не сменям

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз рециклирах горни носачи, засега 10х км няма ядове. На 156цата също рециклирах, доволен съм. Предстои ми закупуване на долен десен, засега съм се насочил към ИТН, защото целия ни град е в разкопки, сменя се водопроводната мрежа и 2г ще е ужас.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8

    Default

    Ужас... Това с пътищата край няма да има никога... Btw не бях чувал за рециклаж на горни носачи... Колко пара излиза?

  9. #9
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Носачите не карат, дори в Англия.
    На под 100 000км. се сменят и горни, и долни носачи.
    Това, носачите сложени в завода.
    Горните заради оскърцване, долните заради луфт в шарнира.
    Не се надявайте тук да карат, каквата и извънземна марка да са.
    А носач Текнорот,долен, за 159, изкарва точно 7000км до луфт в шарнира.
    Никога Текнорот.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Моят опит с носачите е следния:
    - 2014 г. рециклирах долните носачи - сложих тампони TРВ, мисля цената беше към 180 лв./бр. Изкараха около година и половина или около 20 хил. км.
    - 2016 г. смених долните и горните ( толкова изкараха долните) - сложих ТРВ - долни около 400 лв парчето, горни около 150 лв. парчето. Горните им сменях тампоните миналата година ( на 15 хил. км), общо всички зкараха до онзи ден - или около 30 хил. км.
    - сега сложих евтини ( някакви Сарлайн, Чешки), марка на Ауто Келли ( видях негативен пост на колега тук във форума, но реших да рискувам) - долни 250 лв. парчето, горни 90 лв. парчето ( с отстъпка). Да видим колко ще изкарат те....
    И какво излиза в крайна сметка - даваш едни 1000лв за носачи и на 2 смени на маслото - пак сменяш. Ех какво хубаво 4 цифрено консумативче.

  11. #11
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Да ето по тази горната причина и няколко други си продадох 159ката.....
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    преди 9000 км сложих долен десен носач Lemforder заложих може би на над средната класа като марка...за сега нямам ядове, но към днешна дата цената му е 390 лева с отстъпка...предлагат ми и MOOG за 265 сега се чудя кое да взема...като цяло малко са им паднали цените предната смяна бепе за 490...значи за 1 година 100 лева...след 2-3 години ще са като на фиат браво цените...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Да ето по тази горната причина и няколко други си продадох 159ката.....
    Хубаво е, когато хората споделят такава информация, без да я крият и да се поддават на фенщината към марката.

    Точно заради това и аз няма да си взема 159ка.
    Жалко, наистина жалко, толкова красива кола, а толкова несполучлива и с много скъпи проблеми...

    По-евтино ли ти излиза да караш Е-класа вместо 159ка?

  14. #14
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Най-лошото е, че тази кола тропа от най-малкия луфт.
    Нещо като 156. Само тропащата щанга я няма
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #15

    Default

    159- ката е правена за пътищата в Италия- там наистина карат по 10 години с носачите, въпроса опира до дупките/липсата им.

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •