Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #226
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    От Аутодок, отстъпките през приложението винаги са с 3-4% по-високи. Аз също така правя - проверявам през чата за съвместимост на продукта ( проверяват ми го по рама), добавям в кошницата през компютъра, защото ми е по-удобно и правя поръчката през телефона. По отношение на носачите, горните Meyle HD ( 135 лв./бр с отстъпката) вече година и половина около 25 хил. км няма никакъв проблем, долните са на около година TRW (210 лв./бр) и около 15 хил. ккм, пак никакъв проблем, купувани от Аутодок. Обикновено отстъпките им понеделник-вторник са наи-високи в дните от седмицата и достигат около 35-37%.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  2. #227

    Default

    Това с проверката по рама е добра идея, защото само по модел има доста несъвместими части.



  3. #228

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    От Аутодок, отстъпките през приложението винаги са с 3-4% по-високи. Аз също така правя - проверявам през чата за съвместимост на продукта ( проверяват ми го по рама), добавям в кошницата през компютъра, защото ми е по-удобно и правя поръчката през телефона. По отношение на носачите, горните Meyle HD ( 135 лв./бр с отстъпката) вече година и половина около 25 хил. км няма никакъв проблем, долните са на около година TRW (210 лв./бр) и около 15 хил. ккм, пак никакъв проблем, купувани от Аутодок. Обикновено отстъпките им понеделник-вторник са наи-високи в дните от седмицата и достигат около 35-37%.
    И за мен това е най-добрата комбинация-горни Meyle HD и долни TRW.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #229

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Това с проверката по рама е добра идея, защото само по модел има доста несъвместими части.
    Има изключения с проверката по рама в AutoDoc. Пример : свалям болтовете на главата и ги меря 225мм.,мацката отсреща ми казва "не са за вашата кола тези които желаете да купите, трябват ви 220мм".. Хмм, казвам - но те са ми в ръцете, искам 225 на Elring, пиша номера, който предварително съм сверил в каталога на Elring... Не, та не... Едвам я навих да ми ги продаде,на нея и излизаше друго.

    Друг пример с рама. Скоро сменях предно стъкло, по рама излиза, че нямам сензор за дъжд, пък аз имам. Хайде и там разправии, че на място ходих да се убедят. Та се случва понякога, отделен е въпроса, че все на мен.
    Last edited by undy; 05-01-2021 at 12:33.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #230
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    И при мен по VIN номер, ми излизаше един филтър маслен, а в действителност бе друг.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  6. #231
    започва да се пристрастява kalashnikov's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    47

    Default

    AutoDoc
    Ако се следи всеки ден цената има попадения
    Долен носач SKF - 81.71 лв

    Click image for larger version. 

Name:	Ashampoo_Snap_2021.01.07_20h56m53s_002_.jpg 
Views:	61 
Size:	18.5 KB 
ID:	171935
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  7. #232
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by kalashnikov View Post
    AutoDoc
    Ако се следи всеки ден цената има попадения
    Долен носач SKF - 81.71 лв

    Click image for larger version. 

Name:	Ashampoo_Snap_2021.01.07_20h56m53s_002_.jpg 
Views:	61 
Size:	18.5 KB 
ID:	171935
    А в Ауто Италиа....836 лв, днес...)...сега чакам обаждане от Витоша Ауто, новият дилър........и след това правя сравнение с другият пазар за който говорим в темата, което е ненормално, като качество и цена...
    п.п...за Витоша Ауто не ми се говори...)...1280 лв. за бр......иде реч за качествени части доставени от Италия....та в тоя ред на мисли разсъждавам колко сме нещастни с нашият стандарт на живот.....а сме в Европа......
    Last edited by Бобби; 01-02-2021 at 17:19.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #233
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Не знаех, че Поршетата са съвместими с носачи от 159-ка. Питай в Порше колко ще струва. Сигурно ще е по-евтино, че като кажеш Алфа и оригинална част и гледаш какво става.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #234

    Default

    За последно Витоша ауто ми поискаха 586лв за маркуч за високо налягане на хидравликата и казаха че доставката е 2 седмици тогава и ги отсвирих.

    Поръчах маркуч Originali ricambi от официален дилър в Унгария за 243лв без доставка.

    И Ауто Италия и Витоша ауто си серат сами в устата с тези цени и има немалка вероятност при бъдеща покупка на нов автомобил само заради тази си политика да загубят клиенти.

    Особено когато се преценява покупката измежду "гъзария" и практичност.

    Не съм фен на немски, френски или японски автомобили, но бих си помислил сериозно между алфа Ромео и електрически седан SUV(или сходно превозно средство) , особено ако пробегът ми струва 2.50лв-3.50лв на 100км и не се сменят масла, филтри, ангренажи...и т.н., тоест цената на обслужването е значително по-малка за еднакъв пробег километри.

    Лакомията на определени дилъри спъва продажбите и развитието на марката...

    Преди около година и 8 месеца поръчвах съд + капачка за антифриза ricambi Originali от Италия и с доставката ми струваха 74-76лв.В четвъртък в 16'00 часа ги поръчах в понеделник в 15'00 часа ми се обадиха че са на адреса ми...

    Изобщо като гледам вече доста хора използват различни приложения за компютри, за телефони, за да пазаруват по-евтини резервни части, а това само бележи началото на края на традиционните търговци на резервни части, пък били те и официалните представители на марката за дадена държава...

    Както се казва Game changing ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #235
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Да имаш Порше и да си нещастен защото продават евтини носачи за 159ка... respect
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #236
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Поршето на някой му е заседнало като буца на гърлото, преглъщайте бе момчета и запазете злобата си, не се подигравайте с човек без да го познавате... коментирайте по темата
    п.п...италфенче, не е лошо да си пицар...А..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0187(1).JPG  
    Last edited by Бобби; 03-02-2021 at 01:50.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #237
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    М/у другото на пазара има некви турски носачи за 200+ лева, предлагат ги на бул. А. Стамболиски 155 София....продавача много ги хвали, ама от тоя магазин не съм пазарувал от над 15 години....едно време бяха от първите магазини за италиански части....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #238
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Сега последно турски ли да слагаме или оригинални от Витоша ауто?

    Този Фолксваген ли ти дигна толкова самочувствието? Като някой каже "карам Порше" си представям 911, Панамера, Кайман. Ама то сигурно и в Дон Вито като си поръчваш пица очакваш да е с вкус на Италианска...

    Click image for larger version. 

Name:	2019-10-14.jpg 
Views:	37 
Size:	98.5 KB 
ID:	171984
    Last edited by italfen; 04-02-2021 at 07:32.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #239
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Сега последно турски ли да слагаме или оригинални от Витоша ауто?

    Този Фолксваген ли ти дигна толкова самочувствието? Като някой каже "карам Порше" си представям 911, Панамера, Кайман. Ама то сигурно и в Дон Вито като си поръчваш пица очакваш да е с вкус на Италианска...

    Click image for larger version. 

Name:	2019-10-14.jpg 
Views:	37 
Size:	98.5 KB 
ID:	171984
    Незнам защо някой като теб и BO коментират 159, без да са я притежавали и сблъсквали с капризите и....но както и да е, в нета всеки може да си плямпа.
    Коментирам цени, а не давам препоръки, защото до сега не съм сменял, но ми предстой, а ти ако си чул нещо на мегдана може да споделиш...
    п.п..относно пиците, много зависи от качеството на продуктите и майстора, както казах, трябва да си запознат с нещо за да го коментираш, както и мен....е не съм пицар, а чистач и сега дерзай и си развивай въображението, ако си нямаш друга работа...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #240
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не знаех, че Поршетата са съвместими с носачи от 159-ка. Питай в Порше колко ще струва. Сигурно ще е по-евтино, че като кажеш Алфа и оригинална част и гледаш какво става.
    Пише го.
    Съвместна разработка с швабите.
    Окачването е предназначено и за opel insignia до колкото помня от прочетеното, но така и не са пуснали модела в производство.
    * сигурни ли сте че съвпада с това на porshe cayenne ? (мисля, че бях разглеждал как изглеждат носачите и на cayenne бяха по- големи (като размери) от на alfa 159)



    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А в Ауто Италиа....836 лв, днес...)...сега чакам обаждане от Витоша Ауто, новият дилър........и след това правя сравнение с другият пазар за който говорим в темата, което е ненормално, като качество и цена...
    п.п...за Витоша Ауто не ми се говори...)...1280 лв. за бр......иде реч за качествени части доставени от Италия....та в тоя ред на мисли разсъждавам колко сме нещастни с нашият стандарт на живот.....а сме в Европа......
    Какво означава, че сме нещастни със стандарта на живот ?
    Защо от AutoDoc същата част да е по- некачествена ? - просто фирмите си правят далаверите в България.
    Дори да предположим, че ще изкарат от autodoc 2 пъти по- малък пробег .. пак си заслужава
    - аз лично не мисля, че частите са различни .. от опит.
    Какво има в един безценен носач, че да струва 836лв
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •