Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #31
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Щом казваш, значи е така...Къде съм визирал точно твоята кола ?
    Относно бинокЕла, заеби...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #32
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Пичове, кога ще осъзнаете че в България се продават предимно боклуци. Работил съм 2г в сферата на авточастите, горе долу знам за какво става дума. Като се има предвид и лунния пеизаж по който караме. При една нормална експлоатация модела ще си изкара гаранцията без никакви ядове, за разлика от половината немски курници които споменахте по-горе.
    Познавам 3-ма с нови 159-ки купени и карани в България. Нито една не можа да си изкара гаранцията с оригиналните носачи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #33
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Именно, тук условията не са нормални, отделно и авточастите са пълен шит. Затова се получава така. Често съм виждал със заличени щампи, уж оригинални (повтарям уж).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #34

    Default

    Темата и конкретният въпрос, зададен от автора, се изчерпаха още с първите няколко отговора.

    Всеки си има критерии и знае какво е важно за него при избора на автомобил.
    Аз моята 159 не бих я заменил за нищо от тази ера и в този ценови клас на старо.
    Това е колата, по която въздишах като тийнейджър и която, след като в крайна сметка си купих, всеки път, след като паркирам, се обръщам да си я гледам
    Затова и не смятам и сравнявам с други модели с колко лева са по-скъпи консумативите, не се кахъря колко ще изкарат и т.н.

    За да не съм офтопик, аз също наскоро смених ляв горен носач - около 115лв беше нов, не помня марката.
    Старият си беше оригиналният, каран в Швейцария, и се разби едва като колата стъпи на прекрасните софийски пътища преди няколко месеца.
    Сега ми предстои смяна на:
    Тампони на долните носачи- 2 големи, отзад, по 45лв;
    Втулките по средата на долните носачи - 2х15лв;
    Всички биалетки, защото изглеждат яко стари и няма да ги чакам да се разбиват една по една - 20-ина лв всяка.
    Last edited by Quadriv; 18-05-2018 at 22:02.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  5. #35
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Иначе визуално окачването изглежда брутално.
    Огромни тампони на носачите.
    И го няма гадния удар през дупките, както на 156 - това е наистина безценно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Именно, тук условията не са нормални, отделно и авточастите са пълен шит. Затова се получава така. Често съм виждал със заличени щампи, уж оригинални (повтарям уж).
    Все пак условията са еднакви за всички, да не забравяме.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Абе - не са баш еднакви. Веднъж пътувах от Смолян до с. Мугла (кой ме би по тиквата? ) Това са някакви си 50 км пробег. Смея да твърдя, че това, по отношение на окачването, се равнява на около 20К по нормални пътища.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    В тона на общите приказки за окачването, ето нещо интересно, за който не го е гледал:
    https://youtu.be/o5zzwuiJLD0
    тъкмо се вижда кои са реалните конкуренти на модела.
    П. С 159-ката в теста е стандартна, не ti
    Last edited by Quadriv; 18-05-2018 at 20:01.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    сега разбирам защо ги мразят италианките...външно са красиви и до там...как може като дойде време за маслото да ми свети 10 минути тая жълта лампа и да не мога да правя нищо друго по таблото...как може частите да са като на нисан ГеТеЕр...нито разхода разход...тежи като танк...возията не е добра...сега от 1-2 дена май и турбото даже богу дух...на ниските обороти няма нищо...чист дизел...сега и евентуално рециклирани на турбина или разни клапанчета соленоиди, роботоиди, монтаж демонтаж....ама туй кво е ...ама туй ми мяза на онуй...ами то брато ми отне 10 часа да го ремонтирам...пак ще налея една 1000-ка минимум и накрая кво в борсите ги има по 6000 лева регистрирани...пълни кенефи КОЛЕГИ няма какво да се лъжем...колата е кенеф и не става за нищо...нежна е...сложно изработено...не се ремонтира лесно ...ти за един въздушен филтър ти трябва канал или подемник...италианска бих си взел само фиат вече ама алфа не мисля...направени са да изкарат 2-3 години като нови и са за кофата...четете малко списания като auto build...едно време имаше статия за 159 2.4 още на 60 000 счупен мотор заради пеперудите...ами как може...купуваш си нова кола тръгваш на пътешествие из Европа и заради някой недодялан пиян жабар мотора ти се чупи и ти се проваля нещо което си планувал цял живот...еми за тва ги мразят италианките и очаквам догодина да ги има по 4000 лева вече тея модели...не робувам на марки...карах досега италиянки понеже са евтини за придобиване и като хвърлиш някой лев по тях се карат известно време...ама 159-ката няма стягане братче едно след друго идват нещата...

  10. #40

    Default

    Това в аутобилд със счупения мотор... Пишеше си в статията, че е дефект, сменили са целия двигател гаранционно и е било прецедент. Като изключим това, статията беше много позитивна, особено за списание, фаворизиращо "немските машини". Може и да греша, но мненията ти ми звучат на ръба на тролването. Или е умишлено и нямаш колата, или си случил на доста унищожен екземпляр. Мога само да гадая, но какъвто и да е случая, дано негативизма ти не спре някой, четящ тук, да си вземе колата. Със здраве!
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Quadriv View Post
    Това в аутобилд със счупения мотор... Пишеше си в статията, че е дефект, сменили са целия двигател гаранционно и е било прецедент. Като изключим това, статията беше много позитивна, особено за списание, фаворизиращо "немските машини". Може и да греша, но мненията ти ми звучат на ръба на тролването. Или е умишлено и нямаш колата, или си случил на доста унищожен екземпляр. Мога само да гадая, но какъвто и да е случая, дано негативизма ти не спре някой, четящ тук, да си вземе колата. Със здраве!
    Колегата е във форума от доста време , според мен не тролва, но наистина доста оплаквания има по неговата кола... просто е случил на някакъв изключително лош екземпляр..

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Колегата е във форума от доста време , според мен не тролва, но наистина доста оплаквания има по неговата кола... просто е случил на някакъв изключително лош екземпляр..

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Извинявам се тогава. Виждам, че е фрустриран, мога само да стискам палци да се решат проблемите. Но лош екземпляр може да има от всеки модел/марка, генерализации, поне според мен, не са уместни.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  13. #43

    Default

    Горен носач 110 лв.
    Долен 320 лв.
    Носачите са продавани много и няма забележки.

    Цените са за нови. + доставката.

    За поръчки: 0889047503 или на ЛС
    skype: biserfish.
    Изпращам с Еконт или Спиди.

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Не тролвам изобщо...заповядайте като минавате през Сливен ще се видим, ще пием по бира...ще поговорим...просто от ден 3 тази кола ме съсипва...от ден 3 се качих за първи път през живота си...после едвам се пребрах заради рейката...после то не бяха аварийни режими, лампи,звуци, Check engine...преди във Фиат форума бях станал известен с един от малкото които сами си инсталираха климатик на Fiat Bravo. Помагал съм на хора по форумите включително да ослужа с кабела за диагностика на колега без да искам нито стотинка...така, че не тролвам...колата си е тоалетна...познавам и още един човек който не я кара дори 2 месеца и я разкара поради постоянните болежки...не тръбя че се чупи, всяка тоалетна на по 10-15 години се чупи, чудя се и се мая даже съм готов гъза си да дам да разбера защо са толкова скъпи частите...

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

    а и защо ги защитавате тея коли ? Хубаво маниак си, маниак си? Ама може ли да ходиш на сервиз, по-точно представи си взимаш си отпуск за да идеш на сервиз да се запазиш час, да идеш в уречения ден и да чакаш минимум 2 часа щото "брато аз само да питам" и то за да си смениш въздушния филтър, щото мръсната крастава жаба не му е измислила кутията горе ами някъде долу из шасито на колата...тва нормално ли е бе...главата не ми го побира...ще я продам за 2000 лева накрая тая кола...ако го намеря проектанта на колата ей сега с удоволствие ще го излежа...

  15. #45
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Не тролвам изобщо...заповядайте като минавате през Сливен ще се видим, ще пием по бира...ще поговорим...просто от ден 3 тази кола ме съсипва...от ден 3 се качих за първи път през живота си...после едвам се пребрах заради рейката...после то не бяха аварийни режими, лампи,звуци, Check engine...преди във Фиат форума бях станал известен с един от малкото които сами си инсталираха климатик на Fiat Bravo. Помагал съм на хора по форумите включително да ослужа с кабела за диагностика на колега без да искам нито стотинка...така, че не тролвам...колата си е тоалетна...познавам и още един човек който не я кара дори 2 месеца и я разкара поради постоянните болежки...не тръбя че се чупи, всяка тоалетна на по 10-15 години се чупи, чудя се и се мая даже съм готов гъза си да дам да разбера защо са толкова скъпи частите...

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

    а и защо ги защитавате тея коли ? Хубаво маниак си, маниак си? Ама може ли да ходиш на сервиз, по-точно представи си взимаш си отпуск за да идеш на сервиз да се запазиш час, да идеш в уречения ден и да чакаш минимум 2 часа щото "брато аз само да питам" и то за да си смениш въздушния филтър, щото мръсната крастава жаба не му е измислила кутията горе ами някъде долу из шасито на колата...тва нормално ли е бе...главата не ми го побира...ще я продам за 2000 лева накрая тая кола...ако го намеря проектанта на колата ей сега с удоволствие ще го излежа...
    Мога да ти покажа 159-ка на близо 500 000 км, сменят и се главно масла и филтри, карат си я всеки ден в Русе и е безпроблемна, 1.9 16V. Големи драми с нея никога не е имало. Всяка монета си има по 2 страни. Взета е на 300К км от Италия.

    Мога да ти покажа и моята, с която все ми изниква нещо, ама все си го оправям. Кола на 10 години, какво да очаквам

    Ако не си случил на бройка не се озлобявай, ами я продавай и си вземи една Тойта Корола да те отегчи безвъзвратно!
    Last edited by SwappeR; 19-05-2018 at 02:15.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •