Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    сега разбирам защо ги мразят италианките...външно са красиви и до там...
    Съжалявам за лошия ти късмет при избора на кола, но недей по един несполучлив модел да съдиш за цялата марка.
    159ката си е недообмислен провал, създаден по време на криза, прехвърлян от фиат на ГМ и в крайна сметка се е получило едно голямо (и тежко) говно.

    Обаче от другите модели на марката има много сполучливи, здрави, че дори и евтини за поддръжка.
    Например, един приятел караше 146 дизел, живееше в Испания и всяко лято си идваше до България и обратно с колата, така 12 години. Никакви проблеми, навъртя и над 300 000км само той.

    Друг приятел има 156-ца, 1.8твинспарк, от почти нова, до ден днешен - само термостат и предно окачване, дето вече е безпари, нищо друго не е бутал...

  2. #47

    Default

    Колегата е във форума от доста време , според мен не тролва, но наистина доста оплаквания има по неговата кола... просто е случил на някакъв изключително лош екземпляр..

    Ако не си случил на бройка не се озлобявай, ами я продавай и си вземи една Тойта Корола да те отегчи безвъзвратно!

    Лош екземпляр, лоша "бройка" няма.

    Има "лош" предишен собственик.

    Няма как една 159-ка да има навъртяни половин милион км безпроблемно, а друга да е "щайга" .


    Просто колегата си е купил щайга, а не поддържана кола.
    ===================================


    Аз пък не мога да разбера защо не ползвате тубата като искате сами да си сменяте филтрите, че дори E-per и E-Learn, ами ходите по сервизи "да питате" .Ето ви една You tube смяна за 5 минути :https://www.youtube.com/watch?v=wHDjjtzf3gk&t=5s

    https://www.youtube.com/watch?v=agfODFVytIQ
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #48

    Default

    Има и лоши бройки, за това в щатите си имат така нареченият "lemon law", дори имахме семейни познати с една 407-ца, която от нова просто не можеше да излезе от сервиза и след две години я разкараха. В случая от темата съм съгласен, вероятно я е карал мърляч, едва ли някой ще държи лоша бройка да му трови живота и да се обезценява 10 години, за да я продаде на бг джамбото за 1000€.



  4. #49
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Темата така или иначе е за носачи. Като всяка кола и 159 си има плюсове и минуси, но нека да бъдем реалисти в темата за окачването.

    То не става. Сори, ама не става, скъпо е, троши се, от най-малкият луфт някъде скърца и тропа на разпад. Това ПАК казвам - не прави колата скапана, а само окачването ѝ такова.

    Нека не забравяме и че основно алфа,ауди и мазда 6 си имат такива теми от рода на тази - с колко носача стигнахте до морето

    Аз съм бивш собственик на 159, НЕ съм си мразел колата и НЕ съм си купувал нищо различно от Лемфьордер и ТРВ по окачването. И то пак не изкарваше на 16ки джанти s 215/60 гуми за бус...Но не съм заслепен от фенщината. Имам 147, бих си взел още една 147 от последните лимитед бройки, бих си взел и Жулиета бензинова, но 159 честно казано не бих взел пак. И окачването е 40-50% от причината да не го направя.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #50
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    То пък щото на 147/156 окачването е много хубаво. За близо 100к км го сменях 4 пъти. Като бяха по-нови 147ците пак беше 1000 лв комплекта.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #51
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Ако толкова ви трябват евтини носачи, мога да внеса от Китай на 150лв долните и 60лв горните ( по груби изчисления) . Тогава сигурно наистина ще ги сменяте няколко пъти докато стигнете до морето
    Иначе от толкова крайни заключения няма нужда Имам съсед в Германия, със същата като моята, но 2010г, често си говорим за коли - за 130 000км освен тампони нищо не е сменял по окачването.
    Като купувах моята тук огледах всичко що беше 159 SW нов внос в продажба - повечето бяха пълни гробници на сигурно по 500 000км. Сега тези коли ги няма - или са на вторични (надявам се) или са продадени (по вероятно) и на база на тях се вадят едни тежки заключения. Че 159 не е с окачване като на ЗИЛ и не е за нашите пътища е така ( то кое ли освен ЗИЛ е..).Но на добре подържана кола, окачването и не е по зле от VW, Ауди и т.н. Начин на шофиране, как е била подържана преди, пътища по които се кара, качество на частите, сервиза в който се обслужва са основните фактори за здравината на колата.
    Писах по горе, че 10 години в ръцете ми беше една Е 220 - купихме я чисто нова 2005г от Балкан Стар до 2015. На 40 000км хвърли турбо, на 60 000км скоростна кутия. Стигна 500 000км, но от 200 000 на горе беше на системи и командно дишане. То не бяха пробити бутала, няколко основни ремонта, смяна на що имаше електронен блок, цялото окачване няколко пъти, турбо няколко пъти. Сигурно я платихме още 3 пъти. Но не казвам, че Мерцедес са калпави - конкретно тази беше.
    Моята 159ка вече е на близо 300 000км, стегната возия, почти никакви ремонти по предницата като имам предвид километрите на които е и колко я карам аз, съм изключително доволен.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #52
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    mitkosoft - вече година търся в Германия тези 159ки за стотинки, ама нещо не ми се получава! Да дойдеш да помогнеш?!?! Че читава кола под 6000 Евро до сега не ми е попадала - говоря за копие на моята - след 2009, автомат и т.н. За километрите не съм капризен, на 200 000 реални съм ОК. Но да е с регистрация и TUV, от частно лице, не от "немска" автокъща Hasan Auto! Чупят се барутниците дето вземате за пари за които и за части не бих взел такава кола, защото здрави части по нея няма! DPF, EGR, клапи тук ги махате по дефолт, щото така била процедурата, без диагностика и т.н. . Ама хайде, законите тук го позволяват, няма DPF няма проблем. Как моята на 250 000км беше с перфектен DPF и клапи, пък "новия" ви внос на 117 000 е пред разпад. Набутал си се с калпава бройка, кажи си го, защо трябва да обвиняваш модела и всички във фанатизъм за грешката си. След днес вече 40 000км, долен, горен леви носачи, тампони, маншони на кормилна рейка, маркуч от въздушния към турбото, масла, филтри, гуми ... даже термостат не съм сменил .... ти си говори каквото искаш!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #53

    Default

    В Италия същите оригинални носачи изкарват 180 000 километри и идват тука без забележки. Там пътищата са други...Седесари, комунисти, царисти и мутри се сменят един след друг и нашите пътища нямат оправия. ФАКТ!
    Last edited by hartisimo; 23-05-2018 at 23:19.

  9. #54

    Default

    И ако знаете какъв кеф изпитвам, когато след 400 км каране на бус се прибера в офиса, взема ключовете на алфата, кача се в нея, седна на удобното си "кресло" в буквалния смисъл и я запаля...немога да ви опила! А сега и като я подкарам... Въпреки, че съм направил някои ремонти (все пак е на 10 години и 240 000км) си изпитвам същия кеф, както преди година, когато я взех�� Няма как да не сменим по нещо! Нови коли хвърлят турбини и скорости пък 10 годишни ли няма... Машина е, има риск от счупване на това и онова. Моята хем, че смених турбо и компресор на климатик, не се ядосвам, нормални неща са... А и като попаднеш на калпав майстор после счупиш още нещо след ремонта �� моята уж е на 240 000 но клапите бяха паднали, дпф-а беше перфектен, но го махнах по препоръка на майстора, което отчитам, като грешка, но все тая! Смених горните носачи преди месец и според майстора са били оригиналните та тъй колеги! Ако искате еВтинджос една карта за всички линии е 50 кинта някъде или пък, ако държите да на кола голф 4 1,6 на газ и сте чук!

  10. #55
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Карай си алфата и не ми промивай мозъка че си сменял само термостат...все едно не сменя рейката, и не маха DPF, ЕГР и вихрови клапи ама то ви е срам да си признаете за това само термостати и консумативи сменяте. Във всеки форум само консумативи сменят хората пък като влезеш в един сервиз пълно с убити коли.
    Ти луд ли си ? Какви рейки, какви DPF, ERG, клапи и тн.
    Хващаме ли бас за 10000 лв на момента ако нещо от това съм правил на сегашната ми кола или на миналата.

    М/у другото ще те разочаровам, но на BMW клапите им са доста зле

    LINK


    А за клипа по- горе от Бричката ... да свалиш целият мотор, ск.кутия и тн ... за една верига ... ебаси филма и не знам си колко време в бокса и без кола.
    Моята я обслужиха за има няма 2 часа
    Last edited by flipz; 23-05-2018 at 23:29.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #56
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Преди 2 месеца правих окачване .. тампони .. само тампони.
    Колата ми е на 150-152к не знам точно в момента .. ела да я вдигнем с оригиналните носачи съм !!!! Предницата ми е в отлично състояние. Нито хлопа, нито трака, нито скърца. Това е положението, какви носачи, какви 5 лв
    Окачването се чупи, защото нямаме пътища ... на старата алфа 145 ги сменях на 40-50к но струваха 110лв двата.

    Палячо ще наричаш татко си ..
    Нито си ми на акъла, нито на образованието .. хайде, всичко хубаво .. продавай и купувай друга кола.
    Дано не купиш най- евтината Toyota или Mazda .. че ще има да ревеш
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #57

    Default

    Че трака, трака, но първите 2,3 мин, докато загрее леко! След това, когато слушам музика на 2,3 степен на радиото и не се чува двигателя �� бомба си е ��

  13. #58

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20180507-132222.jpg 
Views:	116 
Size:	13.7 KB 
ID:	163683
    Сигурно сте го виждали
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Темата е скапана в зародиш! mitkosoft - нали питаше дали се намират евтини носачи - да, казах цените по-горе - ако искаш, 20бр от вид е мин. количество за заявка. Ама този път с предварително плащане, не като с ключовете! Ще си имаш да си менкаш на всяка нечетна дата. Глупости да си пишем, кой доволен, кой недовлен от колата няма смисъл. Като има хора които не осъзнват, че има куп фактори от които зависи здравината на конкретна бройка от даден модел, смисъл няма! А че има хора които 159ка нямат а само цитират легенди и чужди форуми, друг въпрос. Самия факт, че в раздела за 159 има 5-6 смислени теми и всичко останало е караници, заяждане, спорове и цитати от чужди форуми показва, че тези коли не се чупят чак толкова много и че не толкова много хора разбират от тях. Или поне тези които разбират не влизат да пишат често заради камарити глупости които се пишат .... Айде със здраве, ще се включвам само ако с нещо мога да помогна на някой ... то луда работа ..
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #60
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ден 570 от покупката - сменяни само консумативи.Ааа, забравих за крушката на пепелникаОт една година минах на джанти 18" , а миналия месец купих и нови гуми 18" , поради което отново минах преглед на ходова част и стенд- все още е с оригиналните носачи и няма нищо разбито!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •