Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 259

Thread: Намират ли се вече по-евтини носачи ?

  1. #61
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    М'чи Топран и Старлайн са много популярни сред ваг групата. Е ся че са боклук, то ясно, ама те и повечето коли от групата са...

    Пс Все базиках преди време един колега който си купи Пасат 4 комби (мечтата на всеки селянин), че на Кауфланд са пуснали промоция на носачи, няма да се учудя ако наистина видя такова нещо де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #62
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Виж сега Митак, едно е да се ядосваш на алфата си и да я плюеш и да ни обясняваш какъв боклук е. Друго, трето и пето е да си изкарваш яда на хора от форума, да ги нариаш палячовци и прочее, да "вилнееш" зад клавиатурата и т.н.

    Аз отново ти казвам - като не ти харесва колата, продавай я, излизай от форума и не ни обяснявай какви са гробници. Нас ни кефят пък, може да сме мазохисти. И така да е - кой си ти да ни съдиш?
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  3. #63
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Подкрепям последното мнение.
    Истина е, че ( поне според мен) 159-ката не е евтина за поддръжка, но когато съм я купувал не съм и търсил това - исках точно този модел ( е не комби, но това ми изпадна). Още с покупката съм бил наясно, че ще трябва да се инвестират средства в нея, в случай че искам да я карам - особено по софийските пътища. Точно поради тази причина си я карам и поддържам с голям кеф и не се оплаквам или мрънкам. Просто, който не го устройва поддръжката на този автомобил ( бил то кенеф или пък сбъдната мечта-зависи от гледната точка), продава го и взема друг по-евтин за поддръжка или по-нисък клас автомобил.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  4. #64
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Ден 570 от покупката - сменяни само консумативи.Ааа, забравих за крушката на пепелникаОт една година минах на джанти 18" , а миналия месец купих и нови гуми 18" , поради което отново минах преглед на ходова част и стенд- все още е с оригиналните носачи и няма нищо разбито!
    Дай налко повече инфо как се сменя тази лампичка на запалката че не ми свети от месец и откачам но нещо не ми се разглобява хаха

  5. #65
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Втори път не бих се заел да я сменям!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0143.jpg   IMAG0138.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #66
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Втори път не бих се заел да я сменям!
    така и предполагах. Май май ще си я оставя така и евентуално ако се реша да слагам блутут модул може тогава да я сменя че пак са едни зверски разглобявания. Някак още ми е нова да я ровичкам толкова. Сърце не ми дава Хахаха

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    така и предполагах. Май май ще си я оставя така и евентуално ако се реша да слагам блутут модул може тогава да я сменя че пак са едни зверски разглобявания. Някак още ми е нова да я ровичкам толкова. Сърце не ми дава Хахаха
    Аз моята я вадих без толко разглобяване. Че даже преправях малко захранването към лампата,защото го няма и хванах ток от самата запалка.

    Вадиш калъфа на ръчната и отстрани ще видиш един чоп,който се явява оста на запалката(нали е подвижна) избутваш навътре да излезе от леглото,вадиш и можеш да си смениш крушката. Тясно е и кабелите са къси,но става.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #68

    Default

    Мерси.
    Моята си свети когато си иска, но това е защото предният собственик я е "изнасилвал" редовно, забучвайки й един доста дебел адаптер за запалка(който явно е натиквал вътре и) който е бил за онези FM радио трансмитери които използват с мемори карта с песни на нея.

    Явно така му е било по лесно...А аз сега си имам 10-на диска с музика...

    Купих цяла запалка още преди 2 години.

    Първо ще пробвам малко да стесня щифтчета на запалката които дават контакт, и ако не стане тогава ще сменям запалка.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #69
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Да ти кажа - доста хора са засегнати от писания като твоето, тъй като подобни мнения сриват допълнително имиджа на марката, а по този начин се влияе и на цените на съответните модели/марки автомобили.
    А какво по-хубаво от това дадена цена да се срива изкуствено до небесата? Да не би ти да искаш да си купиш твоята кола за двойно по-голяма цена? Това би ли ти дало по-голяма увереност в модела?
    Ако мога в този момент да срина цената на 159-ката 4 пъти, само кажи какво да напиша, за да стане това и ще си взема една за украса. Няма да ми дреме дали ще се чупи или не
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #70

    Default

    И да нямате акции та сте се загрижили за имидж на някаква марка. Или ви е срам като няма имидж нещо, обаче го притежавате и сте дали двойно от реалната цена. Мен ме боли фара за имиджа, важно е аз да си го харесвам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #71
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Добре де, по какво може да съдим каква трябва да е реалната цена на 159-ките?То значи същото важи и за другите марки, тъй като те дори са с 30-40% по-скъпи от 159.Имам предвид коли на горе долу същите години и екстри, като 159-ка!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #72
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Добре де, по какво може да съдим каква трябва да е реалната цена на 159-ките?То значи същото важи и за другите марки, тъй като те дори са с 30-40% по-скъпи от 159.Имам предвид коли на горе долу същите години и екстри, като 159-ка!
    Цената е такава, каквато е определила пазара. Търсене, предлагане и т.н.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #73
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Приятел, точно преди да взема сегашната "трошлива" Алфа, продадох като твоя курник, който карах над 5 години. Да не влизам в подробности за цени по поддръжка, че няма да ти хареса и не е това темата. Мерца е добър ако си на 102 и не ти прави впечатление, че заспиваш в него от скука още с влизането.
    Аз колата не я наричам трошлива, а само окачването ѝ.

    Всяка кола си има драми. Мерцедесът разбира се и той. Поне засега нямам опит с тях. За мен на 59ката драмите са окачването(чупи се и е скъпо), теглото и факта, че малко луфт да има си ебава майката от звуци вътре.

    Иначе колата не е лоша, ама вие и един минус не можете да признаете. Това си е симптом на българина - моето си е най-хубаво. И не забравяй, че аз съм имал 159 вече и съм обективен щото знам какъв съм го ял - не само с окачването. Ще те видим като я продадеш как ще говориш конкретно за предницата.

    П.С. за 18000км имам 32 лева ремонти по този 'курник' както го нарече (един шарнир Лемфьордер). Ако карането с 220-240 ти е 'скучно', пробвай се после с 59ката да видим тема във форума 'търся бутала и турбо'

    П.С.2 Не съм ти приятел. Засега
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  14. #74
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Аз колата не я наричам трошлива, а само окачването ѝ.

    Всяка кола си има драми. Мерцедесът разбира се и той. Поне засега нямам опит с тях. За мен на 59ката драмите са окачването(чупи се и е скъпо), теглото и факта, че малко луфт да има си ебава майката от звуци вътре.

    Иначе колата не е лоша, ама вие и един минус не можете да признаете. Това си е симптом на българина - моето си е най-хубаво. И не забравяй, че аз съм имал 159 вече и съм обективен щото знам какъв съм го ял - не само с окачването. Ще те видим като я продадеш как ще говориш конкретно за предницата.

    П.С. за 18000км имам 32 лева ремонти по този 'курник' както го нарече (един шарнир Лемфьордер). Ако карането с 220-240 ти е 'скучно', пробвай се после с 59ката да видим тема във форума 'търся бутала и турбо'

    П.С.2 Не съм ти приятел. Засега
    Пет пари не давам за 159 и Алфа като цяло. Не съм ги правил аз и не робувам на марки. Ако ми изкочи читав мерцедес на прилична цена, я засилвам без да ми дреме колко ще загубя. Друг е въпроса дали ще я сменя точно за тоя мерцедес. Скучен ми е и клише и е далеч от прословутото "немско качество". Всеки цървул е изкарал ръката през джама я на мерцедес, я на БМВ или Ауди...в стремежа си да са батки са като от един пансион. Алфата е готина и е забавно да се кара пък и 10 минути преди да го напиша това се прибрах от Стара Загора и вдигнах 230 и о чудо!!! Не търся нито турбо, нито бутала а усмивката не ми слиза от лицето, нещо, което с оня скръбен шлеп мерца не се е случвало никога. В някоя друга тема ще ти съпоставя първоначалното обслужване, което пазя още някъде от мерцедеса с това на алфата. Ама хич няма да ти хареса и то без да споменавам разходите по-натам. А тия 32 лв за 18К километра ги разправяй на жена ти..да я убедиш как си уцелил кьоравото с баси и върха на сладоледа. Това ,че не го поддържаш не го прави евтин и безпроблемен. За тия километри поне масло и накладки не смени ли? Не ми отговаряй, знам, това е Мерцедес. Те не хабят накладки и маслото дори го вадиш по-бистро след 18000 км.Аз съм го имал..5 години и над 40К километра Като гледам си от тия дето се изтупат с Мерцедес щото мноУ як, ама после му сложат газчица, че як як, ама много папка...а 220-240 на газ ли ги дигаш? Браво! Е това е немска машина, хем самолет, хем без пари..бухахахахахаха. Карай си го със здраве и дано те слуша, аз това не го повтарям повече.
    Last edited by Calm&Relax; 29-05-2018 at 02:37.

  15. #75
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Пет пари не давам за 159 и Алфа като цяло. Не съм ги правил аз и не робувам на марки. Ако ми изкочи читав мерцедес на прилична цена, я засилвам без да ми дреме колко ще загубя. Друг е въпроса дали ще я сменя точно за тоя мерцедес. Скучен ми е и клише и е далеч от прословутото "немско качество". Всеки цървул е изкарал ръката през джама я на мерцедес, я на БМВ или Ауди...в стремежа си да са батки са като от един пансион. Алфата е готина и е забавно да се кара пък и 10 минути преди да го напиша това се прибрах от Стара Загора и вдигнах 230 и о чудо!!! Не търся нито турбо, нито бутала а усмивката не ми слиза от лицето, нещо, което с оня скръбен шлеп мерца не се е случвало никога. В някоя друга тема ще ти съпоставя първоначалното обслужване, което пазя още някъде от мерцедеса с това на алфата. Ама хич няма да ти хареса и то без да споменавам разходите по-натам. А тия 32 лв за 18К километра ги разправяй на жена ти..да я убедиш как си уцелил кьоравото с баси и върха на сладоледа. Това ,че не го поддържаш не го прави евтин и безпроблемен. За тия километри поне масло и накладки не смени ли? Не ми отговаряй, знам, това е Мерцедес. Те не хабят накладки и маслото дори го вадиш по-бистро след 18000 км.Аз съм го имал..5 години и над 40К километра Като гледам си от тия дето се изтупат с Мерцедес щото мноУ як, ама после му сложат газчица, че як як, ама много папка...а 220-240 на газ ли ги дигаш? Браво! Е това е немска машина, хем самолет, хем без пари..бухахахахахаха. Карай си го със здраве и дано те слуша, аз това не го повтарям повече.
    Масло, филтри и накладки сменям да, но това е консуматив, ние тук обсъждаме окачване, което при 159 е консуматив с маслото почти

    Всички пари, които при 159 хвърлях за ремонти и тук ги давам - ФАКТ, само че за неща като поръчкова боя на джанти, цялостно пребоядисване, готини гуми, мивчици, пастиране и т.н.тоест за КЕФ, а не за носачи...

    Също така не ми казвай дали си поддържам колата или не...Най-малкото щото боята ми е колкото половин средностатистическа 159ка в пари... дадени за кеф....Ръката ми не е извън джама никога. Коментираме окачване, а не мен...
    Last edited by LYBRAtor; 29-05-2018 at 14:36.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •