Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Стикери!

  1. #1
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default Стикери!

    За стикерите:
    В Държавен вестник, бр. 32 от 18.4.2006г. е публикувано ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 78 ОТ 7 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НОРМАТИВНИ АКТОВЕ НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ, с което се изменят и допълват:
    Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата;
    Наредбата за устройството, безопасната експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове;
    Наредбата за устройството и безопасната експлоатация на преносните и разпределителните газопроводи и на съоръженията, инсталациите и уредите за природен газ,
    където най-общо казано се затяга режима за експлоатацията на АГУ, въвеждат се стикери с надпис "GAS", поставен в червен триъгълник, който се залепва на левия горен ъгъл на задното стъкло, а на газовите станции се забранява да зареждат автомобили с АГУ, които не са минали технически преглед или чийто стикери за преминал техн. преглед са с изтекъл срок.
    Като цяло приветствам едно такова решение за затягане на режима, защото в последните 5-10 години силно се увеличи броя на колите с газ, а много от газовите уредби са монтирани и експлоатирани така, че превръщат тези коли в подвижни бомби.
    За тези от вас, които искат да прочетат по-подробно за новите правила, прилагам линкове към тези наредби. Текстовете на тези нормативни актове са от сайта на lex.bg

    http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135521640

    http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687

    http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135488810

    http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135491631
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  2. #2

    Default

    Извинявам се Crusader,но не можах да прочета има ли задължително условие капачката на газовата уредба да е изнесена извън багажника?И какви са глобите,ако газовата уредба не е преминала технически преглед,или пък е преминала,но няма стикер на прозореца?
    156 1.8 TS

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by zabolokor
    Извинявам се Crusader,но не можах да прочета има ли задължително условие капачката на газовата уредба да е изнесена извън багажника?И какви са глобите,ако газовата уредба не е преминала технически преглед,или пък е преминала,но няма стикер на прозореца?
    По принцип - да, капачката трябва да е изнесена извън багажника, знам че на някои не им се режат ламарините ама бихте ли търпяли да Ви мирише на газ при всяко зареждане, да не говорим че е и по безопасно. За глобите - не ги знам, както и не знам някой да е глобен за посочените по горе нарушения , то май и няма компетентна институция дето да следи за тия работи. А и сервизите дето правят прегледи са едни измислени, питал съм ги за това какво право имат да ги правят тия прегледи и на какво основание ми вземат парите - не можаха да отговорят. До колкото знам единственият наистина качествен преглед е водната проба, ма се прави само в няколко предприятия у нас и струва майка са и баща си , бе по-ефтино е да си купиш нова бутилка. А ако е за стикера само - продават ги по 2-3 лв.
    А бе кво да ти кажа, по принцип закони има, ма те са като врата в полето...за другото се сещай сам
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4

    Default

    Мерси.Но да си представим следната ситуация-спират те полицаи,гледат-хубава колица,казват си:"тоя има кинти".И се започва една бясна проверка на документи.Ако всичко ти е наред,казват:"Отвори багажника,апечка,триъгълник и т.н".За тяхно огромно учудване и тук си изряден.И какво да видят- в багажника има газова бутилка.Оказва се,че дори имаш технически преглед за уредбата,НО НЯМАШ СТИКЕР.Въпросът ми е какво правим тогава? Само фиш ли могат да ни напишат(ако е така каква е сумата?) или акт с точки?Или да им дадем 10-20 лева и да се сбогуваме поживо-поздраво?
    156 1.8 TS

  5. #5
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Честно да ти кажа - идея си нямам, ама те нали ще ти напишат основанието на което ти пишат фиш или акт, а тогава ще може да прочетеш съответния текст...бе нали ти казах - врата в полето Ма май някой трябва да изгори за да се научим останалите. Утре ще питам един авер дето е кука
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #6

    Default

    Днес разбрах каква е глобата,ако караш без стикер-20 лева.Освен това би трябвало работниците на газ станциите да отказват да зареждат колата,ако няма стикер(само дето не съм чул някоя газ-станция да спазва това правило).
    156 1.8 TS

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    от кога па полицаите станаха и техно надзор че да следят и за годност на БВГ

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Още около нова гадина на ОМВ бяха отказали на брат ми да заредят- нямала стикер за преглед. После и мен ме пита момчето преди да зареди - има ли преглед . "Има си всичко" му викам "ти си пълни пълни си" и зареди. Ама от тогава гледам да не зареждам там. А и на последък не питат даже.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    всяко чудо за три дни нали знаеш

  10. #10
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Каде ги продават тези стикери та и аз да си купя и зелепя.

  11. #11
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Къде?

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca
    Каде ги продават тези стикери та и аз да си купя и зелепя.
    Когато минеш на годишен техн.преглед с газовата уредба са длъжни да ти го лепнат на задното стъкло ! За справка провери си стикера залепен на бутилката!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  12. #12

    Default Re: Къде?

    стикерите се продаватпо 3 лева има ги на бензиностанция Сълини в Карлово и в Сопот в АГУ сервиз Плам

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско
    то стикера според мен е нещо като стикера бебе в колата за тези от задната страна

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by code
    Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско
    И горд ли си с това свое "постижение"

    Иначе като се минава на ГТП гледат дали и газовата ти е минала преглед и тогава ти издават талонче!
    Lexus IS200

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •