Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Преглед на 159-ка в Русе

  1. #1

    Default Преглед на 159-ка в Русе

    Здравейте, колеги! Въпреки, че съм нов тук, от много време имам мераци да си взема алфа и смятам уикенда да гледам една 159 Q4 3.2 в Русе (някои от вас сигурно са я виждали в cars.bg). Та, понеже нямам толкова опит с тези коли, има ли някой колега от Русе, който също да дойде и да ми даде мнение за нея или направо сервиз, който да препоръчате? Разбира се, ще си заплатя нужната сума и в двата случая. Благодаря!

  2. #2
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колега, до преди година живах в Русе и колите ми, включително и 159ката ми я подържаха в сервиз NoiKo, точно до Оргахим се намира. Винаги съм бил доволен от тях, затова мога да ги препоръчам. Но от година не съм имал контакт с тях. Пратих ти телефона на л.с.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #3

    Default

    Много благодаря, по-късно ще се чуя с тях!

  4. #4
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by htrx View Post
    Здравейте, колеги! Въпреки, че съм нов тук, от много време имам мераци да си взема алфа и смятам уикенда да гледам една 159 Q4 3.2 в Русе (някои от вас сигурно са я виждали в cars.bg). Та, понеже нямам толкова опит с тези коли, има ли някой колега от Русе, който също да дойде и да ми даде мнение за нея или направо сервиз, който да препоръчате? Разбира се, ще си заплатя нужната сума и в двата случая. Благодаря!
    https://www.cars.bg/offer/c1995952

    Тази ли е колега? Ако е тя ... какво по точно копуваш за 9к ? супер постна кола ... прекалено много са и тези пари
    Успех !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #5

    Default

    Същата, да. Реално ме интересува комбинацията от Q4, 3.2 V6 и ръчни скорости. Действително щеше да е хубаво ако имаше двузонов климатроник, кожени и електрически седалки, но мисля, че съм готов да се простя с тези екстри за по-големия двигател и ако тази е добра, бих дал парите. Разбира се, винаги съм отворен за мнения и честно казано с удоволствие бих чул и твоето.

  6. #6
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by htrx View Post
    Същата, да. Реално ме интересува комбинацията от Q4, 3.2 V6 и ръчни скорости. Действително щеше да е хубаво ако имаше двузонов климатроник, кожени и електрически седалки, но мисля, че съм готов да се простя с тези екстри за по-големия двигател и ако тази е добра, бих дал парите. Разбира се, винаги съм отворен за мнения и честно казано с удоволствие бих чул и твоето.
    Доста е голичка горката, а и 2006г...никак не са и малко парите. По добре разгледай и други или изчакай да се появи нещо друго ако държиш да е бензин. Не, че съм фен на дизела, но си мисля, че 2.4JTDm Q4 с един приличен чип ще върви и повече, а и по-малко ще харчи.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #7

    Default

    Така, като я гледам купуваш запазен външен вид, двигател на малко километри, ако е вярно това, но иначе е постна, като бобено зърно, но, ако не ти пука за екстрите и за това, че даваш 9000 за 2006-та?! давай аз бих изчакал и бих търсил след 2008-ма

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by htrx View Post
    Същата, да. Реално ме интересува комбинацията от Q4, 3.2 V6 и ръчни скорости. Действително щеше да е хубаво ако имаше двузонов климатроник, кожени и електрически седалки, но мисля, че съм готов да се простя с тези екстри за по-големия двигател и ако тази е добра, бих дал парите. Разбира се, винаги съм отворен за мнения и честно казано с удоволствие бих чул и твоето.
    https://www.cars.bg/offer/c2347521
    Примерно

    .. забележи колко екстри има ..
    моето мнение е леко негативно като цяло за JTS моторите но щом ти харесва и искаш си направи кефа
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9

    Default

    Да, действително се забелязва разлика с тази...
    Нещата, които основно ме притесняват са амортизация на двигателя (да не е на супер много километри) и да е запазена. Колкото и суперлативи да съм чувал за дизеловите двигатели на алфа, не мога да си пречупя душата за тях - карал съм дизелови коли доста и след последната се отказах от това гориво, така че е малко принципен въпроса. Нямам проблеми да давам повече пари за по-голям бензинов двигател, дори и да не върви толкова.

    Единствените проблеми, които виждам с тази, която прати са, че е на бая километри и е май само с предно задвижване (което не знам дали е проблем или плюс, честно казано ). Но с тази физиономия, колата бих я взел и комби, въпреки че не търся конкретно такова в момента.

  10. #10

    Default

    Дам, за русенската можеш да си сигурен, че последните 2-3 години не е въртяла километри. Горе-долу от толкова време се продава, първоначално беше от частно лице.



  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Дам, за русенската можеш да си сигурен, че последните 2-3 години не е въртяла километри. Горе-долу от толкова време се продава, първоначално беше от частно лице.
    Аз казвам 4-5, че 6г. от 15000лв почнаха да я мъчат надолу, сега се кара, ама не много...

  12. #12
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Аз казвам 4-5, че 6г. от 15000лв почнаха да я мъчат надолу, сега се кара, ама не много...
    ааа сетих се , имаше една такава за 16к .. тя е била значи .

    П.П нормално с тоя разход
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #13
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Колега, сервиз в Русе за оглед бих ти препоръчал, но тая кола да я гледаш и да си губиш времето, не бих ти препоръчал. Колата е карана дълго време от човек със сервиз, в който работи мой близък. Много драми имаше с нея доколкото си спомням. Ако все пак държиш, ще го питам какво точно и имаше, ще ти кажа и си преценяваш дали си струва въобще да биеш път.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  14. #14

    Default

    Добре, пичове, благодаря за мненията. Разколебах се сериозно за тази и ще продължавам търсенето за някоя фейслифтова бройка, евентуално и в чужбина.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    Колега, сервиз в Русе за оглед бих ти препоръчал, но тая кола да я гледаш и да си губиш времето, не бих ти препоръчал. Колата е карана дълго време от човек със сервиз, в който работи мой близък. Много драми имаше с нея доколкото си спомням. Ако все пак държиш, ще го питам какво точно и имаше, ще ти кажа и си преценяваш дали си струва въобще да биеш път.
    На мен ми направи впечатление черното табло, да не са гърмели бегове?



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •