Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Шум от серво

  1. #31

    Default

    Цедките на казанчетата(и казанчетата) не са особено проблем.

    Нито хидравличното масло --> и двете се сменят и не струват много пари.

    Проблемът е хидравличният маркуч/тръба за високо налягане който е между хидравличната помпа и кормилната рейка.

    Гумените му части на този маркуч с времето се втвърдяват, губят еластичността и свойствата си и обикновенно се разкернират/ губят херметичност там където гуменият маркуч влиза/е кремиран в металната част и започва да "сълзи" - първоначално е 1 капка на около 1000км, след това постепенно загубата на хидравлично масло се увеличава все повече.

    Обикновенно на 2.4 разкернирането е на малкото гумено маркучле което е около 8 см дълго и се намира над 2-те ролки на пистовия ремък и близо(над) алтернаторът.От рам започва да капе върху пистовия ремък който го "разхвърля" наоколо, включително върху алтернатора и възможно върху част от ролките.

    Маркучът целият се извива около двигателя от хидравличната помпа до хидравличната рейка и топлината от двигателя втвърдява и амортизира гумената му част с времето.Италианците са сложили алуминиево фолио дебело 1-1.5 милиметра във вид на гофретен маркуч върху по-дългата гумена част(покрива я нацяло) от целият маркуч, която се пада зад може би леко под двигателя, но това пази само тази част и според мен не толкова от топлината, колкото от разни гадинки които могат да се намушат там като например плъхове, хермелини и т.н.На мой познат в Германия чисто ново БМВ Х1 му бяха изяли през нощта маркучите и за малко да му блокира двигателя на 6 месечното БМВ сутринта когато го подкара към работата си на 29-на км от дома му .

    Това което казвам е че фирмите които успешно "рециклират" такива маркучи на практика не ги рециклират, а правят чисто нов маркуч от нулата като гледат как е направен старият .

    Някои фирми използват една част от металните части на старият маркуч като ги слагат/местят върху новият гумен маркуч -на практика подменят 100% гумената част, но не и 100% металните части, тоест те рециклират.Те не са съвсем успешни.

    Успешни са тези които имат всички необходими гумени и метални части и от тях правят 100% нов маркуч без да "местят" каквото и да е от старият "на новият" маркуч.


    П.П.

    В Унгария и Полша оригинален маркуч за 2.4 на 159-ка е 233 до 280 лева. Само у нас в Бг ни "бръснат" така...
    С двама представители на Фиат си писах след като гледах цените в интернет магазините им.
    Last edited by alfa racer GTA; 29-12-2020 at 20:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не можах да разбера, какво точно им се износва на металните части, та само смяната на гумените, не се брои за 100% рециклиране.

    Когато рециклирах въпросния маркуч, хората ми препоръчаха и дадоха гумено-стоманени уплътнителни шайби, вместо оригиналните алуминиеви или медни. Смея да трърдя, че това е подобрение, което прави цялостния рециклаж над 100%.
    Last edited by ecotronic; 29-12-2020 at 21:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33

    Default

    ЕКО не говоря за твоят случай.Той не ме интересува.Още повече при теб е друг маркуча.

    Някои фирми се опитват да "кренират" втори път вече кернирана метална част(от стария маркуч) към новия гумен маркуч.

    Естествено не им се получава или получаването е кратковременно.

    За дихтунгите изобщо не говоря, ако тях имаш предвид.Оригиналните са медни доколкото зная и са определена дебелина - имало и китайски по -тънки, с които не се получавало дълговременно.

    Изобщо защо говориш за теб, след като изобщо не съм те споменал никъде, нито нещо съм намекнал за теб?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ами принципът е един и същ, независимо от модификацията на мотора. Серия от метални тръби и серия от гумени, най-общо казано. Много ясно е, че е несериозно кербоването на новите гумени части да става със стари компоненти. Ама ти не конкретизираш, кои точно метални части имаш в предвид, от което аз подразбирам - всичките. А да се сменят всичките, не е необходимо за да се счита рециклажа за 100%.
    Last edited by ecotronic; 29-12-2020 at 21:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Колега ти като искаш да ти сменят и металните тръби което е напълно безмислено като са здрави а е спукан маркуча по-добре си зими цяла тръба нова за 300 или 500лв няма никакво значение и какъв е проблема ако дихтунгите са 2 или 3 мм моята тръба беше заводски с медни сменях тръбата с втора употреба и съм сложил алуминиеви. А колегата го попитах къде я е правил защото искам да си направя моята и да си я сложа с новите маркучи
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  6. #36
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    За 60-ина лв. година и половина вече нямам проблем. Така че за мен си струваше рециклажа. Това мога да кажа.
    П.П. не знам дали сега цената ще е същата, но и не мисля, че ще е много по-скъпо.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато се направи, както трябва, въпросното съединение става практически ново. А що се касае до оригиналния маркуч, аз си задавам въпроса, защо толкова често създава проблеми? Който се е занимавал с хидравлика знае, че има съединения, които са практически вечни.

    В този ред на мисли, не бих се учудил, ако се окаже, че качеството след рециклиране, се окаже доста по-добро от фабричното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    А къде са въпросните успокоители? В коя част на маркуча? Веднага след помпата в малката гумена част или в големия гумен маркуч зад двигателя? Че нещо почна да сълзи зад двигателя и да знам дали при рециклиране ще трябва да се прехвърлят успокоители?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Като го дадеш за рециклиране и им напомниш да прехвърлят всичко, би трябвало да го направят. При мен имаше и нещо като метална спирала (жило) в единия гумен участък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •