Results 1 to 13 of 13

Thread: Пари за ремонт

  1. #1
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default Пари за ремонт

    Жената постоянно ме кара да правим ремонти вкъщи. Аз все отлагам, но е крайно време да започна с ремонтите. Ще трябват много пари, но се чудя дали е възможно да се спестят пари по време на ремонт или не е много добра идеята, не искам това да е за сметка на качеството. Вие как бихте постъпили?

  2. #2

    Default

    Може, пускай повече реклами.



  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    На всяка жена, ремонтът на жилището ѝ е жизнено необходим по няколко причини:
    !) Да създава заетост на мъжа и той да не си мисли за лов, риболов, бира и мачове.
    2) Жената се чувствува значима, когато харчи парите на мъжа
    3) Тя никога не знае, кога да спре. На нея все и се иска повече и задължително като на "една нейна приятелка"
    4) Чист атавизъм на самката да си чисти полога.

    Когато си правиш план за ремонта си отговори на въпроса: Нужно ли е това или е каприз. Например, маркуча за казанчето на кенефа ни се сдоби с много красив, но абсолютно безполезно кранче, защото точно над него има друг.
    Друг подводен камък са майсторите, които ще те увещават, че трябва да сложат гипсокартон навсякъде, за да изправят стени и тавани . По тоя начин се сдобиваш с прихлупен хол, където не личи чак толкова, че е стеснен, но хубавата ти баня е станала просто кутийка.
    Естествена зад гипсокартона се вихрят хлебарките и няма сили, която да ги изтреби.
    За сметка на това жена ти е решила да сложите душ кабина, защото в банята има толкова нови аксесоари, че е трудно да се завъртиш, без да бутнеш нещо.
    Да речем, че душ кабината ти се е разминала, но тя решава, че поне параван трябва да има.
    Идваш си зимата премръзнал и решаваш да се стоплиш с един душ. Влизаш в банята, но установяваш, че не може да не дръпнеш завесата, защото душът ще ти намокри хавлията. Пускаш водата, но за зла беда "топлата" нещо се бави, а няма къде да избягаш, защото си в теснотията, отредена ти от женската инженерна мисъл. Тъкмо хващаш сапуна, но не преценил позицията си, найлоновата завеса, която естествено е отвратително студена ти се лапва за гърба. От шока изпускаш сапуна. Тъкмо се навеждаш да го вземеш и идва горещата вода, която те опарва и отскачаш назад, когато противната завеса ти се омотава около главата. Загубил ориентация се опитваш да я махнеш, като щедро псуваш на майка де -що ти падне. Първа се предава тръбата, дето държи цялата тая простотия, но не за да те улесни, а само задоволително да те цапне по главата. Изригвайки цветисти и не печатаеми изрази успяваш да се освободиш и да ги махнеш от себе си. Установяваш, че си успял да спреш топлата вода и обилно да си намажеш очите със сапун. Криво-ляво се проплакваш, сядаш на масата с нещо в чаша и си задаваш въпроси:
    1)По-уютно ли ми е отпреди?
    2) Колко лева дължа?
    3) Господи, с какво го заслужих.
    И запомни!
    Може да ремонтираш банята, но то е само за твое затруднение.
    Може да ремонтираш спалнята, но пак ще е същата жена.
    Може да ремонтираш кухнята и да сложиш най-модерното оборудване, но манджите от това няма да се променят. Пак ще са същите.
    Може да ремонтираш хола, но пак няма да ти дават да пушиш в него.
    Можеш........ сам си го дабави!

    Това ти го казва човек, който от влачене, къртене и женски тормоз накрая му изпаднаха седем зъба и две години след това още не мога да ги оправя.

    Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Спомени какъв ремонт ще правиш?
    Основен или освежителен.
    Аз направих основен ремонт за близо 30к на апартамент 60 квадрата. Буквално го изринах целия, остана само дюшемето което изциклих, всичко друго смених. Банята и кухнята гълтат най-много пари.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5

    Default

    Има правила за реклама.
    Last edited by Ранобудниче; 20-05-2018 at 13:22.

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by petio26 View Post
    Жената постоянно ме кара да правим ремонти вкъщи. Аз все отлагам, но е крайно време да започна с ремонтите. Ще трябват много пари, но се чудя дали е възможно да се спестят пари по време на ремонт или не е много добра идеята, не искам това да е за сметка на качеството. Вие как бихте постъпили?
    Кво ти пука за парите на жена ти?Оставяй я да си ги харчи както намери за добре и си пий питието без да се кахъриш за глупости.Аз бих ограничил участието си до действията на пасивен наблюдател .
    Подходящите фрази са :
    -Отличен избор!
    -Имаш страхотен вкус!
    -Без теб какво щях да правя не знам!
    Накрая ще останеш изумен колко много е спестила(това няма как да ти бъде спестено).
    Успех!
    Last edited by 546; 20-05-2018 at 13:41.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Иво го е написал много точно. Аз ще добавя още нещо :
    Компромисите които ще направиш ги обмисли добре, защото винаги имат последствия. Ако ремонта е основен, то абсолютно задължително е подмяната на ел и ВиК инсталацията. Кажеш ли си "досега не съм имал ядове, защо да ги подменям", бъди сигурен че след време ще правиш наново доста неща. Добре е да обмислиш промените (ако има такива, винаги има нещо ), както и да си направиш план за действие. Относно майсторите, всякакви съм виждал, работил съм електротехник в голяма строителна фирма 3г с по 200човека "майстори". Рядко се срещат "тертеплий", повечето се усещат колко знаят още на огледа. Искай предложения и подробно да ти кажат кое как ще направят. Относно ел и ВиК майсторите, добре е да ги събереш на първия оглед, да са наясно един с друг и нещата които ще се правят, щото после да не стане "ама той другия що тъй го е направил".

    Пс За ел инсталацията мога да ти дам предложения и идеи, както и информация кое се ползва като видове кабели и апаратура, за да стане както трябва и да работи всичко във времето.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Пс За ел инсталацията мога да ти дам предложения и идеи, както и информация кое се ползва като видове кабели и апаратура, за да стане както трябва и да работи всичко във времето.
    Гарантирам ти на 99%, че човекът не се интересува от ремонти. Целта на темата е вече баннатият "pencho" да пусне линк към нещо си, свързано с ремонти, заобикаляйки правилата за реклама. Както и в последните 10-20-30 подобни теми.



  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ясно. Странни индивиди са навъдиха навсякъде ей...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Гарантирам ти на 99%, че човекът не се интересува от ремонти. Целта на темата е вече баннатият "pencho" да пусне линк към нещо си, свързано с ремонти, заобикаляйки правилата за реклама. Както и в последните 10-20-30 подобни теми.
    Ще съм благодарна, ако репортвате.
    Така ще стават по-бързо нещицата

    ---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Quote Originally Posted by petio26 View Post
    Жената постоянно ме кара да правим ремонти вкъщи. Аз все отлагам, но е крайно време да започна с ремонтите. Ще трябват много пари, но се чудя дали е възможно да се спестят пари по време на ремонт или не е много добра идеята, не искам това да е за сметка на качеството. Вие как бихте постъпили?
    Има ли нужда да изхвърля и този профил?
    Интересни съвпадения се наблюдават при сравнение на параметрите му с тези на вече наказания.

    Благодаря на колегите за жокера.
    Ще почива.
    Last edited by Ранобудниче; 20-05-2018 at 21:47.

  11. #11

    Default

    Ох.



    Четох, четох и като стигнах до Морди, се насрах от смях ...

    А 546 дава най-добрия съвет...

    Благодаря Ви момчета !
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    У нас всякаква инициатива за ремонти и подобрения излиза единствено от мен. Това не означава, че съпругата ми е безотговорен или немърлив човек. Напротив. Просто явно е успяла да се извиси над материалното


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    В интерес на истината, единственото нещо, което ми хареса от ремонта е смяната на тръбите. Сегас имаме прекрасна вода, нищо общо с предишната. Да не ви казвам , какво открих в тръбите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •