Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Нормална температура на охлаждащата течност 3.0 V6

  1. #1

    Default Нормална температура на охлаждащата течност 3.0 V6

    Винаги стрелката на температурата е стояла на 90 градуса,днес отиде на 93-94 градуса,а перката работи но незнам на коя степен,пуснах климатика и с него всичко си е Ок,тоест стои на 90,после го спрях и отново мина малко над 90.Въпроса ми е къде да търся проблема?

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Сменял ли си температурен датчик скоро? При мен се получи същото след като сложих нов температурен датчик (безмислена операция) . Иначе температурите на диагностика излизат съвсем ОК. Вероятно се дължи на малък толеранс в датчика.
    Мен обаче също ме дразни и по тази причина винаги карам на климатик. Ако не искам да ми е студено просто повишавам температурата на климатика, но не го изключвам. С климатик перката включва по-рано и стрелката показва точно 90
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да не би да е ниско нивото на течноста в казанчето? Или да е мръсен радиаторът (външно) ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Не съм сменял датчик,но това го прави за първи път.Нивото на антифриз си е нормално,това за мръсен радиатор и аз си го помислих,но нали е зад климатичния и нищо не се вижда.
    На диагностика какви стойности показва,че тези 90 са условни.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При мен до около 105 градуса (по диагностика) стрелката си стои все на 90.

    Първа степен на вентилатора се пуска при 97, втора - при 102.

    "Номерът" с климатика за мен ясно сочи, че КПД - то на охлаждане и понижено, по някаква причина а най-вероятната причина е в лошия топлообмен в радиатора. Поради това, ако не е пуснат климатика и вентилаторът заработи чак на 97, е вече прекалено късно за да се стабилизира температурата.
    Last edited by ecotronic; 20-05-2018 at 15:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Ще я закача за да видя колко показва когато мине над 90,ако в в норма значи или датчик или в таблото да търся причината нали?
    Да това със задръстен радиатор е много вероятно,моят е сменяван,но преди години та може и да е мръсен.
    Last edited by Trenkata; 20-05-2018 at 15:44.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Преди да мислиш за каквото и да било друго, виж за колко време температурата ще падне от 97 около 92 след включването на първата степен. При работа намясто и околна температура около 20 гр. Ако това отнеме повече от минута, чисти радиатора.

    За целта дори не е нужно да правиш диагностика. Достатъчно е да засечеш, колко време минава от момента на пускането на първа степен до изключването и при изключен климатик. Това при околна 20 гр би трябвало да стане за не повече от минута. Ако не изключи за това време или не дай си Боже се пусне втората степен, 90% е сигурно, че проблемът е в мръсен радиатор.
    Last edited by ecotronic; 20-05-2018 at 16:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Ок,мерси за насоките.Ще пиша когато имам резултат.

  9. #9
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Може да сравниш данните когато моята стрелка почна да показва реално,а не да седи забита на 90. Това е във задръстванията главно. Когато свалиш данни, качи ги за сравнение. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=96702
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  10. #10

    Default

    Ще я закача и ще кача данните които показа при мен.

  11. #11
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by smc View Post
    Може да сравниш данните когато моята стрелка почна да показва реално,а не да седи забита на 90. Това е във задръстванията главно. Когато свалиш данни, качи ги за сравнение. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=96702
    Едно към едно с моите - температурата стига до 98 - 99 градуса по диагностика. И стрелката "отлепя" от 90, когато температурата стане 94- 95.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  12. #12
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Д0 към 120 градуса,нама да имате никви проблеми,изпитано с мерцедес 190 2.0 години наяред,не се вкарвайте във филми,мотора се чувства най добре от 90 градуса нагоре

  13. #13

    Default

    То ясно че няма проблем,въпроса е къде е разликата и евентуалният проблем за да има тази аномалия.

  14. #14
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Всички V6 двигатели нямат 100-те градуса за нищо, особено градско.
    Както сами виждате - проблеми никакви.
    Нищо не пречи да си измиете радиаторите, разбира се.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #15
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Карам Ивеко стралис евро 6 на 38 000 км-къде се вика,не е разработен,в равното държи 80,в баира стига над 100...не се вкарвайте във филми,защото шефа ми го кара в сервиза и замериха с лаптоп-диагноза в баира с 24 тона и казаха-абселютно нормална работна температура.Не е препоръчително само,да го загасиш след продължително изкачване-намаляваш ресурса на турбината-вредно й е

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •