Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Проблем с хидравличната помпа?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Аз вече се насочвам към смяна на помпата след вчерашните коментари на колегите. Въпросът е просто да ме изкара още 1500 км и веднага щом се завърна ще действам.
    Пишем, но не разчитай много на това. Покажи я на някой в сервиз да потвърди.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Да избутам малко темата.

    2 месеца по-късно все още не съм предприел никакви мерки.

    Интересен ми е звука, който се чува, докато колата работи на празен ход. Ето - чуйте и вие. На някой това нещо да му звучи познато, или съм първия с такова щракане от хидравличната помпа?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз чувам само едно, като виене отвреме навреме, ама то от тракането на кюмбето, може ли човек да чуе нещо?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    То чукането на трактора замаскира почти всичко, ама заслушай се като бутна камерата по-към дясната част на колата - чува се едно второстепенно щракане - ако си на слушалки и се заслушаш няма как да го пропуснеш. От 8-ма секунда нататък.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  5. #20
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Така... през следващата седмица помпата ще се сменя, само деня остана да се уговори с майсторите. Имам обаче един въпрос, породен от едно наблюдение от последните няколко дни:
    чувам едно съскане от волана (може би от рейката?), дори без да го въртя. Почна ли да въртя волана, съскането се усилва. Преди същото съскане се проявяваше само и единствено когато навия пълен ляв/десен. Сега вече си го има даже когато колата си работи на празен ход, освен това се чува и при движение по прав път без завои. Каква може да е причината? Свистенето се появява отново при карана кола и загрял двигател, също като шумовете от хидравличната помпа. На студена кола няма никакви звуци нито от помпата, нито от рейката... Някакви идеи?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изправната помпа прекарва течност с постоянна скорост през разпределителя на рейката в основата на волана. При неизправната помпа този поток е накъсан и това поражда вибрации които се усещат по волана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    А съскането не е ли от клапан, който ограничава налягането? Един вид сякаш има прекалено голямо налягане там, отново ли има връзка с помпата?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В рейката няма клапан, който да ограничава налягането. Има рестриктори (стеснения) на маркуча за високото налягане между помпата и рейката и може звукът да идва от тях като се предава по маркуча.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ясно, благодаря за разяснението. Да разбирам, че оставам на вариант помпа (а не рейка)?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предполагам, че със смяната на помпата, ситуацията ше се нормализира. На този етап рейката не я мисли.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Добре. Ще пиша след няколко дни като е готова колата да закрия окончателно темата.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #27
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Здравейте отново, колеги. Обещах, че ще пиша отново в темата след като сменя помпата. По принцип мислех да отложа операцията за напролет, когато се стопли времето, обаче въпросното виене почна да се чува дори при по-ниски околни температури и затова реших да действам, докато помпата не е блокирала някъде по път.

    Днес е първият ден, откакто смених нея и хидравличното масло в системата и до момента няма никакъв помен от предишния проблем. В сервиза казаха, че на старата помпа е имало протекла семерина, откъдето е губело по малко масло, но явно е ставало дума за сълзене, тъй като в казанчето за 2 години и половина не забелязах промяна в количеството. Същинският тест ще дойде като се стопли времето, но засега по всичко личи, че проблеми по хидравликата не се очакват. Благодаря на всички, които се включиха със съвети, и най-вече на lubo_red за коректното търговско отношение.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Аз имах големи драми с хидравличните помпи. Имам тема малко под твоята. Карай, няма да имаш дертове. Правилно си направил, че си я сменил с маслото.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •