Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93

Thread: Препоръка за челно стъкло

  1. #1
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default Препоръка за челно стъкло

    Здравейте колеги,

    Тази сутрин видях, че имам пукнатина на челното стъкло, около 8 см дълга, започва от долния ляв ъгъл, под стикерите за ГТП и гражданската.
    Нямам представа от какво се е получила, не съм усетил да е от камъче, а и е прекалено дълга.

    Купих колата зимата с платено каско в ДЗИ, с право на доверен сервиз, но като знам отзивите за тези сервизи и застрахователя... съм малко резервиран.

    Ако някой има мнения и препоръки за доверен техен сервиз за смяна на стъкла, ще съм благодарен.

    Отворен съм и към предложения къде и с какво стъкло да заменя предното. Текущото е сменяно след голамата градушка преди няколко години с някакво китайско - XYG.

    Виждам, че оригиналните са Pilkington. Заслужава ли си да се хвърлям там и ако да - отново на въпроса "от къде и при кого монтаж".

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  2. #2

    Default

    Преди година сложих '' Нордглас'', не е лошо. Нямам забележки. Пише, че са полски.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Някаква фирма беше, не помня коя, срещу 5 лв. май го смениха пред къщи. Много удобно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Смяната на стъкла не е някаква голяма философия, нищо трудно не е. Всеки сервиз ще ти го свърши, няма защо да се притесняваш. Минавай я по каско.

  6. #6

    Default

    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Не всяка фирма става- ако не ти сложат професионално стъклото
    може отново да ти се пукне.


    Моето се пукна преди 2 години и 3 месеца и съм го сменявал в Сим пет Сим, в базата им във Военна рампа.

    Не всяка фирма става - има много мондари по фирмите, които са просто аматьори.

    Предишното ми стъкло беше някакво испанско - това ми казаха в Сим пет Сим, като им казах, че през нощта и при насрещно ниско слънце на хоризонта да кажем на 15% ме заслепява.

    Вече две години съм много доволен от новото стъкло.

    Всичко ми струваше 328 лева = ново стъкло +нова лайсна за стъклото + монтаж.

    Тук във форума ми изпращаха на лични съобщения "оферти" за "европейски прозорец" за 300 лева с монтажа.

    Мерси от такива "европейски", това на практика са китайчета и сложиш ли такова по тъмно и при насрещно слънце ще ти се такова мамата ...

    Ходи в Сим пет Сим във Военна рампа - сутринта я оставяш и я взимаш след 16'00 часа.Три дни след това не я миеш на автомивка с водоструйка и си готов.



    Сим пет Сим са представители на Pilkington и монтират само Пилкингтън.

    Аз съм много по-доволен от новото стъкло, отколкото от старото "произведено в Испания" .От друг форум разбрах, че завода в Испания го притежава китайска корпорция и на практика си внася прозорци от Китай, а се водят "Европейски".

    Според думите на монтажниците от Сим Пет Сим не би трябвало да имам проблеми с прозореца "от Испания", но имах ...

    Pilkington се вграждат заводски на алфа ромео 159 и освен това заводът им е в Англия.

    Поръчваш най-високия клас -шумоизолираш и за слънце/фотосоларен или нещо такова се водеше.
    Освен това има разлика дали е за кола със сензор за дъжд и светлина или без.
    Last edited by alfa racer GTA; 22-05-2018 at 01:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    И аз бих препоръчал Pilkington. Миналата година смениха моето по каско с XYG и определно е по зле от към шумоизолация в сръвнение с Pilkington. След 130 км/ч се чуват завихряния които преди не усещах.
    Ако имаш сензор за дъжд им обърни внимание да не скъсат силиконовата подложка при смяната. При мен я скъсах на места и тази екстра умря докато не смених подложката.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #8
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Утре ще ходя да завеждам щетата. Стискайте палци.

    Иначе звънях във въпросния сервиз SPS и ми казаха, че Pilkington не произвеждат вече челни стъкла за AR159 с подгрев на чистачките, а моята има и си е удобно. Предложиха ми Saint Gobain, което имало подгрев, шумоизолация и UV филтър.

    Малко ме съмнява от ДЗИ да са ОК да си избера доверения сервиз и да ми сложат това стъкло. Цената, която ми потвърдиха за последното е около 470 с монтажа, лайсна и т.н.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  9. #9
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    От каското, най вероятно ще ти изплатят 250-300 лв. Ако желаеш нещо качествено, ще трябва да си доплатиш. Това е реалността.
    Last edited by corvette; 24-05-2018 at 21:07.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  10. #10
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Заведох щетата без никакви проблеми.

    Вече минах и през гореспоменатия сервиз (позволиха ми да си го избера пред Кобра). Ще ми сменят стъклото с Pilkington, каквото си е било и оригиналното преди градушката.

    Ще пиша отзиви, когато го доставят и мина да го сменят (2 седмици за доставка ми казаха).

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз преди доста време сменях предно на старата ми 159, и от Ауто Италия директно взех новото - Пилкингтън. Стъкларите добре си свършиха работата тогава.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #12
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Здравейте!

    Вчера ми се обадиха, че стъклото най-сетне е пристигнало и днес закарах колата в сервиза.

    Тъй като явно имат доста проблеми с клиенти, предявяващи претенции за щети, причинени от монтажа, ми обърнаха внимание, че при предишната подмяна (предишният собственик е ходил в Кобра и се е сдобил с китайско стъкло) са счупили щипките на (не знам как се казва точно) нещото като уплътнение/кора в долните ъгли на челното стъкло. Като две дъгообразни лайсни са.

    Рових в нета, но понеже не знам как се казват, можете ли да ми помогнете със съвет от къде да ги купя? Може ли на ЛС, ако се счита за реклама.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  13. #13

    Default

    Поне можеш да си спокоен, че ще го направят както трябва. Другите са меко казано дилетанти, да не кажа, че ще се учат тепърва на твоята кола.Ето картинка, мисля е под номер 8 тази щипка или лайсна:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails предна пластамсова лайсна капак под чистачките.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14

    Default

    Не зная тези хора как не се научиха, че обут в цървули алфа ромео не се кара ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Тези лайсни и при мен са проблем - точно номер 8 от картинката (Стефо, явно като са сменяли стъклото преди, са ли залепили със силикон) - лепени са със силикон, като явно от температурните разлики едната се е разлепила. Търсих такива лайсни нови, но не успях да намяря, казаха ми само втора употреба.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •