Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 93

Thread: Препоръка за челно стъкло

  1. #31

    Default

    И аз не съм сигурен, че отпред има нагреватели, защото действително не съм ги виждал или просто не зная къде са.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И аз не съм сигурен, че отпред има нагреватели, защото действително не съм ги виждал или просто не зная къде са.
    Токущо си ъпдейтнах предния пост...виж го ....a,то и колегата Aчо го е споменал вече.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Да, да колеги. НАгревателят се оказва на предното стъкло само за чистачките. Питаха ме конкретно дали имам нагревател за чистачки, та ... само там нагрява явно.
    И не ... цената, която написах е за стъкло без нагревател. НЯмам такъв. Само датчиците за светлина и дъжд.

    Да знаете също, че подозирам и че пуснах от високо чистачките, когато стъклото беше заскрежено. И тогава видях пукнатината. Не мога да съм сигурен, дали камъче ме е ударило (няма ниакви следи от ударено) или аз си го направих с чистачките. Но все пак внимавайте с това, че стъклото е голямо и е вероятно аз да съм си го пукнал.

    ПП. При мен също се чува релето, как цъка, като пусна нагревателите за задното стъкло. Не вярвам да има място за притеснения.
    Last edited by Pess; 17-12-2019 at 18:34.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  4. #34

    Default

    И при мен май стана точно така при -6 графуса6 под нулата, но наедно качествено стъкло, монтирано качествено не би трябвало само от едно пускане на чистачката да се пукне.

    Имало е и напрежение.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не знам при вас, обаче при мен с новото стъкло(от фервуари 2016г.) чак сега видях/разбрах, че при натискане на бутона за размразяване на прозореца/прозорците преден и заден се чува едно отчетливо "ЦЪК" някъде от ляво на волана, а със старият прозорец такова нещо нямаше.
    Това показва ясно, че като смениш и сложиш нещо ново така се самоубеждаваш, че има нещо различно, че такова нещо като едно реле започваш да го чуваш, като преди това е липсвало, уж. И си убеден в това.
    Сега разбирам как така толкова силно усещаш "работата" на една добавка. И си готов със зъби и нокти да спориш, че работи. Ама реално тя наистина работи за теб и като си се самоубедил в това, наистина разбирам позицията ти.
    Last edited by BO; 19-12-2019 at 11:16.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #36

    Default

    Предишният прозорец беше "но нейм" марка и нямаше подгрев.Дори марката не беше означена никъде по него.

    Дори не си виждал предишния прозорец нито колата, но не спираш да акаш по форума...

    Отново "дращиш" по форума защото явно си без работа и пишеш глупости за неща които дори не си видял.




    За добавките зимата към горивото ще имаме какво да си кажем едва ако някога разбереш от личен опит къде се намират места като Бад Хофгащайн и Ишгъл. Сбогом спамер.
    Last edited by alfa racer GTA; 19-12-2019 at 11:48.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Отново пишеш тотални глупости.
    Ако ще и стъклото да го махнеш и да натовариш 2 тона добавки върху тавана така, че да го смачка и всички останали стъкла да се пръснат, като натиснеш копчето за отопление на джама, релето пак ще щракне.
    Ама си толкова технически неграмотен, че не може да го схванеш това. И за това всички добавки ти действат на мозъка с такава сила, с каквато никакво техническо обяснение не може да те обори в обратното.
    И виж, ново стъкло, ама хубаво и изведнъж чуваш релето как цъка. А със старото стъкло това реле не цъкало. Ами нормално, като ти цъка мозъка в самоубеждение, че нещото е супер яко, започваш да чуваш и духове как ти топлят стъклото или добавките как ти придават още енергия.

    "Ако някога" се появи проблем зимата, ще отстраня проблема с технически средства. Без вълшебни отвари. За сега 20-та година с дизел все още си тракат безгрижно и без добавки, палещи винаги от първия път по същия начин както и лятото.
    Last edited by BO; 19-12-2019 at 19:09.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    ВО, хобито ти е да засираш всяка тема във форума ли? Нали ти казах за хората които си мислят, че знаят всичко, колко всъщност знаят. Трябва да си с много ограничено мислене за да правиш толкова категорични заключения за случаи които нито си виждал нито знаеш преди-след. Твоята техническа грамотност я оцених още като предрече, че новите ми долни носачи ще издържат 20-30 000км и приятелите ми с 159ки които ми разправяли, че карат с едни носачи по 80 000км лъжат. Е, технически гении, тези същите носачи вече гонянят 100 000км бясно каране из България, Гърция и Румъния, с добавки! Ако ти си пълниш резервоара веднъж на два месеца от една и съща бензиностанция, аз го пълня по 2-3 пъти на седмица когато съм в БГ и съм се напатил от "хубава" нафта. Можеш да ограничиш мнението си за добавките до твоя опит и мнение, без да нападаш другите. Но ти по принцип затова влизаш по форумите, не да си полезен, а да се заяждаш с всеки. Чак се чудя как не си си направил втори профил та да се заяждаш сам със себе си?!?!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тоя форум е уникален, в една тема за телевизори нещата се извъртяха Дадо Коледа vs Дядо Мраз, тука от челно стъкло спор за добавки.Ма това за втория профил ми хареса, ще го препоръчам на някои колеги.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тоя форум е уникален, в една тема за телевизори нещата се извъртяха Дадо Коледа vs Дядо Мраз,
    Щото са малко хората,затова е така....скоро и за зимнината ще стане въпрос
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #41
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Аки някой има проблеми с автоматичния режим, в един чужд форум се хвалеха че го решават с това: https://s.click.aliexpress.com/e/CQLjG2EG
    Само да споделя опит с въпросния артикул - в понеделник го сложих на мястото на оригиналната силиконова подложка и за момента съм изключително доволен. Чистачките работят доста по-акуротно в автоматичен режим. Но все пак при мен имаше леко разкъсване на оригиналната подложка и не прилепваше добре към стъклото. Определено това "китайче" е доста евтино решение при такива проблеми.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Извинявам се за глупавия въпрос, но в какво положение трябва да е лоста за чистачките, за да работи евентуално автоматичния им режим..?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  13. #43

    Default

    Най- долу, доколкото помня.

    Ма си струва когато дъжда често променя интензивността си - да не се занимаваш ти.

    За слаб или нормален дъжд и 1-ва степен става - там също се " регулират сами" - ако няма капки/ дъжд по прозореца си спира сама.Като се натрупа капки/вода по прозореца се пуска да чисти сама.
    На следващите степени до автоматична изобщо не спира или поне с такова впечатление съм останал.

    Аз ползвам или първа степен или втора, много рядко ако ме е хванал мързела автоматична.Автоматична ползвах първите 8-10 месеца след като купих колата.Сега почти не я ползвам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Точно 1ва степен е автоматична, другите са ръчни

  15. #45

    Default

    Да, така е.
    Грешката е моя.

    Аз явно ги ползвам постоянно в автоматичен режим, като единствено с микриключето променям интервалите на движение на чистачките.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •