Results 1 to 15 of 93

Thread: Препоръка за челно стъкло

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default Препоръка за челно стъкло

    Здравейте колеги,

    Тази сутрин видях, че имам пукнатина на челното стъкло, около 8 см дълга, започва от долния ляв ъгъл, под стикерите за ГТП и гражданската.
    Нямам представа от какво се е получила, не съм усетил да е от камъче, а и е прекалено дълга.

    Купих колата зимата с платено каско в ДЗИ, с право на доверен сервиз, но като знам отзивите за тези сервизи и застрахователя... съм малко резервиран.

    Ако някой има мнения и препоръки за доверен техен сервиз за смяна на стъкла, ще съм благодарен.

    Отворен съм и към предложения къде и с какво стъкло да заменя предното. Текущото е сменяно след голамата градушка преди няколко години с някакво китайско - XYG.

    Виждам, че оригиналните са Pilkington. Заслужава ли си да се хвърлям там и ако да - отново на въпроса "от къде и при кого монтаж".

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  2. #2

    Default

    Преди година сложих '' Нордглас'', не е лошо. Нямам забележки. Пише, че са полски.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Някаква фирма беше, не помня коя, срещу 5 лв. май го смениха пред къщи. Много удобно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Смяната на стъкла не е някаква голяма философия, нищо трудно не е. Всеки сервиз ще ти го свърши, няма защо да се притесняваш. Минавай я по каско.

  6. #6

    Default

    Да, Nordglass са другите, за които зачетох. Къде го сменя? По Каско ли?

    Гледам ДЗИ работят със Сим 5 Сим. Някой има ли отзиви за тях?
    Не всяка фирма става- ако не ти сложат професионално стъклото
    може отново да ти се пукне.


    Моето се пукна преди 2 години и 3 месеца и съм го сменявал в Сим пет Сим, в базата им във Военна рампа.

    Не всяка фирма става - има много мондари по фирмите, които са просто аматьори.

    Предишното ми стъкло беше някакво испанско - това ми казаха в Сим пет Сим, като им казах, че през нощта и при насрещно ниско слънце на хоризонта да кажем на 15% ме заслепява.

    Вече две години съм много доволен от новото стъкло.

    Всичко ми струваше 328 лева = ново стъкло +нова лайсна за стъклото + монтаж.

    Тук във форума ми изпращаха на лични съобщения "оферти" за "европейски прозорец" за 300 лева с монтажа.

    Мерси от такива "европейски", това на практика са китайчета и сложиш ли такова по тъмно и при насрещно слънце ще ти се такова мамата ...

    Ходи в Сим пет Сим във Военна рампа - сутринта я оставяш и я взимаш след 16'00 часа.Три дни след това не я миеш на автомивка с водоструйка и си готов.



    Сим пет Сим са представители на Pilkington и монтират само Пилкингтън.

    Аз съм много по-доволен от новото стъкло, отколкото от старото "произведено в Испания" .От друг форум разбрах, че завода в Испания го притежава китайска корпорция и на практика си внася прозорци от Китай, а се водят "Европейски".

    Според думите на монтажниците от Сим Пет Сим не би трябвало да имам проблеми с прозореца "от Испания", но имах ...

    Pilkington се вграждат заводски на алфа ромео 159 и освен това заводът им е в Англия.

    Поръчваш най-високия клас -шумоизолираш и за слънце/фотосоларен или нещо такова се водеше.
    Освен това има разлика дали е за кола със сензор за дъжд и светлина или без.
    Last edited by alfa racer GTA; 22-05-2018 at 01:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •