Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 93

Thread: Препоръка за челно стъкло

  1. #16
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Благодаря на колегата за схемата. Аз съм ОК и за втора ръка, стига да са здрави.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  2. #17

    Default

    Трябва да ги има някъде като чисто нови части.

    Не съм търсил, ама ще вземете да ме амбицирате и като имам свободно време ще се разтърся.

    От картинката гледайте и ОЕМ номерата едното е за ляво, другото е за дясно под имената - ORNAMENT RH и ORNAMENT LH - всяко е с различен номер.

    Тези предишни собственици ако си ходили да ги сменят в Сим пет Сим едва ли щяха сега лайсните/щипките или накрайниците на тази предна пластамсова кора-държач на прозореца да са в това състояние...

    Те имат едни пластмасови кукички, които са си масивни, ама трябва бая селянин и ахмак да си та да ги дърпаш така че да ги потрошиш или да ги захабиш по начин да не могат да се законтрят ...

    ===========================================


    Те ако са залепени със свестен силикон да кажем черен силикон лепило за покрив вероятно ще държат, ама за да се разлепят вероятно е използван само "пълнител" за покрив, който също е черен, но е на цена 5-6 лева, тоест 2 пъти по-евтин от лепилото ...

    Извинете ме, но винаги се дразня когато някакви ахмаци -без понятие имитират "вършене" на работа ...Как може да осереш по такъв начин толкова хубав за окото автомобил ...

    Не понасям такива посерковци, те ще осерат всяка една работа с която се захванат ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Взех си bella и както обещах докладвам за стъклото.

    Какво да ви кажа, все едно седнах в друга кола.

    Невероятна тишина в купето. Няма го свистенето от дясно при висока скорост, което се чуваше и преди пукнатото стъкло (свистенето от пукнатината в ляво го броя за нормално), не чувам и абсолютно никакъв външен шум по кръстовищата в сравнение с преди.

    За работата на момчетата от сервиза за момента мога да се изкажа положително. Няма го луфта в огледалото, който същестуваше като я закарах. Не съм тествал дали работят сензорите, но не вярвам да имам проблем (ще драсна, ако все пак има нещо).

    В обобщение - ако имате възможност не купувайте китайски стъкла. За мен лично няма база за сравнение със старото XYG, с което я купих. Но на съответната цена - мернах 560 лв като тотал разходи.

    Продължавам да дерзая за лайсните.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  4. #19
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Звънях в Ауто Италия.

    И ляв, и десен държач (така се казвали) струват по 49 лв. с ДДС парчето. Доставка - 10 дни.

    В БГ (не съм ходил по морги) не видях да се продават другаде.

    В eBay ги има (не знам дали са OEM) на различни цени като най-ниската по спомен беше 15-18 евро без доставката.

    Намерих и някакъв полски сайт, където уж ги има на 15-16 евро парчето (без доставка). Не съм им звънял да питам за наличност.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Колеги, много кофти ... същата ситуация, както началото на темата е при мен. С разлика, че пукнатината е около 30см и е в средата на стъклото отдолу.
    Моля, дайте съвет ако скоро някой е правил подобни операции по стъклото, какво да предприема? Доверен сервиз, изплащане? Кой сервиз бихте ми препоръчали изобщо към днешно време?
    Изобщо не знам, дали ще мине по каско и какво да им кажа. Съветват ме, да го чукна леко, преди да заведа щета в ДЗИ.
    Гледам, че цената на стъклата варира от 250-1100 лв. ПОдозирам става дума за екстрите със сензорите за светлина, дъжд, подгрев.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  6. #21

    Default

    Оригиналните стъкла са Пилкингтън.

    Монтират ги Сим Пет Сим, но мисля че има и други фирми.

    Проблемът с "другите" е че вече и в тях както и навсякъде работят дилетанти които сменят работата преди още да са се научили и тепърва ще се учат на твоята кола как се монтират стъкла.Може и да има изключения, но рискът не си струва.

    Само стъклото с подгрев и шумоизолация би трябвало да е по-скъпо, останалите сензори да си на огледалото и с преместване на огледалото местят и сензорите с него.

    И тези пукания на челното стъкло посред зима и то по-средата отдолу са точно белег на некадърен предишен монтаж.Най-вероятно е имало напрежение и при първия по сериозен студ, когато всичко по колата, ако е пренощувала навън се свива от студа напрежението се увеличава и прозореца се пука или през нощта или сутринта при отрицателни температури и първото стартиране на двигателя при отрицателни температури.

    От това което колегите да писали Saint Gobain изглежда са с всички екстри, но питай и за Пилкингтън.
    Last edited by alfa racer GTA; 11-12-2019 at 07:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Така. Просто да ви кажа, че не е обновявано отдавна това.
    Сим 5 Сим - Пилкингтън стъкло (оригинално) с дачик за дъжд съм и светлина. Стъкло, уплътнение и монтаж ... 360-370 лв. Забравих, колко точно.
    1 седмица за доставка има и сега чакам.

    ДЗИ ми изплатиха 234лв, като вероятно визират циганските стъкла на Кобра.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  8. #23

    Default

    Датчиците не са ли в огледалото?

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Pess View Post
    Така. Просто да ви кажа, че не е обновявано отдавна това.
    Сим 5 Сим - Пилкингтън стъкло (оригинално) с дачик за дъжд съм и светлина. Стъкло, уплътнение и монтаж ... 360-370 лв. Забравих, колко точно.
    1 седмица за доставка има и сега чакам.

    ДЗИ ми изплатиха 234лв, като вероятно визират циганските стъкла на Кобра.
    С подгряващо ли?



  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Датчиците не са ли в огледалото?
    На огледалото са.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Датчиците да, но има разлика в стъклата за коли с датчици и без и разлика в качествените и китайските. Китайсните си идват без поставката за огледалото на стъклото, където прилепва датчика за дъжд, съответно се правят едни упражнения да се разлепя поставката, да се лепи на новото, силиконовата подложка не пасва добре и т.н. Пилкингтън си идва окомплектовано и няма подобни драми. Предполагам това има предвид колегата като говори за датчици.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    силиконовата подложка не пасва добре и т.н.
    Аки някой има проблеми с автоматичния режим, в един чужд форум се хвалеха че го решават с това: https://s.click.aliexpress.com/e/CQLjG2EG



  13. #28

    Default

    Не знам при вас, обаче при мен с новото стъкло(от фервуари 2016г.) чак сега видях/разбрах, че при натискане на бутона за размразяване на прозореца/прозорците преден и заден се чува едно отчетливо "ЦЪК" някъде от ляво на волана, а със старият прозорец такова нещо нямаше.

    Пробвал съм подгряването само със старият прозорец да видя какво представлява, но такова "ЦЪК"-ване нямаше, и има голяма вероятност изобщо да не е работило подгряването/размразяването на прозорците.

    От смяната на прозореца до сега с новият прозорец никога не съм го пробвал и едва вчера си мисля "Чакай да го видя какво беше това" и преди да паркирам го натиснах и изключих 2-3 пъти, като всеки път се чуваше отчетливото "ЦЪК"-ане на реле или нещо подобно, но се чува яко при спряна музика и работещ двигател.Ако не е спряна може и да не го чуете.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #29

    Default

    Релето ,което чуваш, е за задното стъкло,то и бушона са под волана,а за предното стъкло релето и бушона са в бушониерата при мотора.

    Къде са нагревателите на предното стъкло...нямам спомен да съм виждал...

    ПС Доколкото разбрах това са : стъклата с тонираща лента горе,с отблъскващ инфрачервен отблъскващ слой и с подгрев около чистачките.
    Сега остава някой да потвърди написаното в Алфаоунъра .
    Last edited by undy; 17-12-2019 at 15:41.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #30

    Default

    Само в района под чистачките. Явно идеята е да се отлепят като замръзнат за стъклото през зимата, но не те спасява от стъргане



Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •