Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111

Thread: Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

  1. #106

    Default

    От толкова много снимки останах с погрешното впечатление, че ще правиш всички врати.

    Според мен са добре. Мисля че самият механизъм сами си обира луфтовете и се саморегулира в определени малки граници.

    Приготви за демонтажа клещи резачки - има нитове които се режат, за да се освободи панела и няма друг начин.
    След това можеш да сложиш на тяхно място болтове с бурми.Така по-лесно ще бъдат ревизирани ако се наложи.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #107
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Едва ли ще можеш да промениш дължината на жилата. По-скоро трябва да монтираш кожусите им правилно и всичко ще си дойде на мястото. Ориентирай се по скицата:





    3 клипа по въпроса. Не са много добри, но все е нещо.

    https://www.youtube.com/watch?v=efatapgHQg4

    https://www.youtube.com/watch?v=SF4UNLwtxwo

    https://www.youtube.com/watch?v=fErdoNks3o4





    Рацер, оценявам желанието ти да помогнеш, но, когато не вникваш в конкретния проблем, дългите фермани, само внасят допълнително объркване.
    Last edited by ecotronic; 29-08-2022 at 11:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #108
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Обърни внимание и на това, как са закачени жилата към стъклоповдигачите. Доколкото виждам, трябва да се кръстосват - жилото, което идва отгоре, трабва да е закачено на долното гнездо и обратно.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #109
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Проблем е решен,Значи оказа се, че тези маймуни от "Булавто лада" са ми пратили жило с по дълга "броня" или "кожух" различните майстори го наричат и така и така. Самите жила аз като ги взех и преди да ги монтирам ги мерих и трите на дължина и виждам ,че са точни като размер но не се сещам да измеря и бронята на жилото А то се оказа, че едното- най дългото от трите е с по дълга броня и така всъщност идва по късо и е невъзможно да се законтри и пружините да са под напрежение както трябва да бъде. Затова сложихме старото оригиналното и всичко заспа сега цялата система е опъната като струните на китара.

    П.П.
    Човека който ме "светна" за кожуха на жилото и се занимава от мн. години с ел. стъкла ме посъветва да не смазвам жилата и ролката с нищо защото влиза прах и става "шлайф паста"
    Last edited by talaz; 29-08-2022 at 22:01.

  5. #110

    Default

    Хубавите брони имат тефлон вътре и не им трябва смазка.

  6. #111

    Default

    Има чиста чиста тефлонова смазка на спрей.Само тефлонов прах.
    Има и тефлон + нормална смазка.

    Чистата тефлонова смазка се полза за изцяло пластмасови детайли, които имат някакво триене, или за пластмасови+ метални.
    Например пръскат тефлон на релсите по които вървят/се движат пердетата/завесите. Също така може да се пръска на ограничителите на вратите - и втулките на пружини и водачът в който опират са от пластмаса.Няма как да "хване" или задържи прах, защото чистия тефлон не е течна смазка каквато обикновено ползваме за метал, а сух тефлонов прах/пелел - чист тефлон.

    Пък и те оригинално водачите на вратите идват с бяла грес, която си е твърда и устойчива до някакви граници на температури и лятото си стои твърда и не се размеква.

    П.П.

    И за какво в случая му е на накрайника на жилото тефлон?
    Предназначението му е да обхваща жилото и да го стяга, като самият накрайник се поставя в дупката/жлеба, за да няма жилото съприкосновение с мястото на което е монтирано и да издържи по-дълго.

    В конкретния случай няма никакъв смисъл от тефлон вътре в дупката на накрайника.

    Има жила на които накрайника се ползва точно като броня и жилото преминава през него и веднага след накрайника има няколко милиметра жило и метално топче накрая, което служи за "закотвяне" в мястото на захващане на жилото. Върху и вътре в такъв накрайник има смисъл, но той служи като повече като броня, а за да захваща жилото за нещо.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-08-2022 at 13:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •