Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 111

Thread: Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

  1. #1

    Default Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

    Къде в София поправят ел стъкла .. имам 2 за ремонт , шофьорския и заден десен ... машинките работят но мелят и нито вдигат нито свалят .. задния даже пада във вратата .. незнам ролки ли са какво са .. бих ли се справил сам има ли ръководство и стъпки как се сваля кората , трябва ли обучаване и каква ще е сумата в сервиза на прозорец или за двата?
    П.с задния се счупи минавайки с 20 км/ч през легнал полицай .. просто изпука и падна до половината и само меля вдигнах го на ръка като заигравах с машинката да го прихване криво ляво и го хванах с тиксо ... благодаря ви!

  2. #2

    Default

    http://mikrondocev.com/

    Случи и ти на 159ка обаче...

    Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колко са таралясници ще можеш да кажеш само от първа ръка, след като събереш 1000 паунда и отвориш gumtree да си купиш една.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Аз правих моето шофьорско в София. Още на 1-я ден като купих колата пропадна и си остана във вратата. Ремонта излезе 100 лв. с труда и поправката на механизма. Според мен си намери от някоя друга механизми и си ги смени сам, ще ти излезе по-евтино ако ти се занимава естествено. Защото за рециклирането взимат повечко пари. Корите са на щипки и болтове сега в по-топлото щипките излизат лесно.

    П.с. трябва и обучение след това.
    Успех.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Аз правих моето шофьорско в София. Още на 1-я ден като купих колата пропадна и си остана във вратата. Ремонта излезе 100 лв. с труда и поправката на механизма. Според мен си намери от някоя друга механизми и си ги смени сам, ще ти излезе по-евтино ако ти се занимава естествено. Защото за рециклирането взимат повечко пари. Корите са на щипки и болтове сега в по-топлото щипките излизат лесно.

    П.с. трябва и обучение след това.
    Успех.
    Боби, дай малко инфо за това обучение Разбрах сваляш до фолу и държиш няколко секунди после същото догоре ама защо се прави това

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  6. #6

    Default

    Колегата dhtj не пропуска възможност да сравни 159-ката с кола на 20+ години
    Не разбирам на какво се дължи тоя упорит хейт по модела във всяка тема в тоя раздел.
    Не е случил на 159-ка? Заради две стъкла? Да я продаде освен и да ти купи реното?

    Известна болежка на модела, е, оправяш си ги и си свиркаш докато колата е в тебе.

    Писал съм и в общата тема за ремонти, ето и тук линк към тествани нови механизми:
    https://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROME...72.m2749.l2648
    Просто потърси конкретно каквито на теб ти трябват.

    Тук има малко инфо какво и как да свалиш:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87625

    Аз си купих за задните две и си ги смених сам на моя "кенеф".
    Процедурата е пипкава и ти трябва поне още един да държи стъклото.
    Според мен, дори и да не сменяш сам, си купи нови механизми и не рециклирай старите.
    Като видиш в какво състояние са при сваляне ще разбереш защо.
    Last edited by Quadriv; 25-05-2018 at 12:37.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #7
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Боби, дай малко инфо за това обучение Разбрах сваляш до фолу и държиш няколко секунди после същото догоре ама защо се прави това

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Прави ми я Румен, нямах възможност сам да я ремонтирам.. обучението не знам как става.
    Last edited by bobi_kz; 25-05-2018 at 19:16.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #8

    Default

    Да, купи си нови, но внимавай, моят за 100 лв беше силно китайски и не го издържах мн и го махнах и сложих втора ръка! Кората е на щипки и 3 винта в долната си част. Под кората има една ламарина на която са захванати машинката и компютърчето + всичките кабеляци. Развиваш само крайните болтове с 10ка глава мисля, че бяха + болтовете, които държат механизма за въпросната ламарина след което отваряш 2те дупки запушени с 2 гумени капачета и сваляш леко стъклото надолу докато не видиш болтовете, които го държат за механизма след което ги РАЗХЛАБВАШ за да излезне стъклото. Налага се да откачиш всички букси и да ги извадиш през дупката над колобката. Колонката не се сваля иии има една букса, която се пада в зоната на бравата в дъното, трудно се бърка, но и тя се вади а за да я извадиш откачаш един пластмасов водач, който е на 2 щипки иначе буксата не излиза, че и е гоуема главата �� това е в о щи линии. На мен ми отне 2 часа, като го правих сам и естествено след като я сглобих се оказа, че не съм прекарал кабелите както трябва и стъклото опирале и я разглобих втори път �� а обучение не съм правил и всичко работи перфектно

  9. #9

    Default

    Добре ясно .. а втора употреба заслужава ли си .. щом 100 лева е рециклирането само на една машинка !? Имам човек който продава същата алфа на части ... и можа евентуално от нея да сваля механизма ... незнам колко си заслужава, ако е ролка не може ли да се смени само тя?
    П.с утре ще я разглобя и ще опитам .. предния прозорец прави опити да отвори дори и да затвори .. на задния не смея да му махна тиксото ..

  10. #10

    Default

    Колеги и аз да ползвам темата за един въпрос На моята айо натисн напринер 4те бутона едновременно няма да слязат прозорците , трябва един вид едно по едно Не ми звучи много логично това , дали и при вас е така?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Колеги и аз да ползвам темата за един въпрос На моята айо натисн напринер 4те бутона едновременно няма да слязат прозорците , трябва един вид едно по едно Не ми звучи много логично това , дали и при вас е така?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Аз не съм ги пробвал и 4-те едновременно, но предните 2 се свалят заедно. Пробвай от ДУ-то дали ще ги свали всичките заедно.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #12

    Default

    Колега, не я напъвай, че да не заминат машинките! Значи, рециклаж 100 лв, нов китайски 100лв, аз съм от 2 седмици с механизма втора употреба и за сега работи перфектно. Не мога да ти кажа, колко би изкарал, но това е положението... Аз бих си рециклирал механизма или тук един колега беше писал за някакви механизми, които били читави.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз не съм ги пробвал и 4-те едновременно, но предните 2 се свалят заедно. Пробвай от ДУ-то дали ще ги свали всичките заедно.
    Мда, с ключа вслички слизат едновременно Може би проблемът е в панела с копчетата?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    И аз да се разпиша в клуба със стъклоповдигачите.
    Днес отивам към колата и гледам задно ляво стъкло свалено, хм..., правя опит да вдигна ама цъ. Веднага се усетих че нещо не е таман и че ако продължа да си играя положението ще стане по-зле, ще се оплетат жилата и после е тотал щета. Заръчах си от едно сайтче пласмасата която държи самото стъкло във водача, при мен от старост се беше счупило едното ушенце. Та тия дни чакам да дойде и ще дам подробна информация откъде, колко струва, дали изглежда читава самата пласмаса и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    http://mikrondocev.com/

    Случи и ти на 159ка обаче...

    Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...
    Ти от личен опит или така си чул и чел?

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •