Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 111

Thread: Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

    Къде в София поправят ел стъкла .. имам 2 за ремонт , шофьорския и заден десен ... машинките работят но мелят и нито вдигат нито свалят .. задния даже пада във вратата .. незнам ролки ли са какво са .. бих ли се справил сам има ли ръководство и стъпки как се сваля кората , трябва ли обучаване и каква ще е сумата в сервиза на прозорец или за двата?
    П.с задния се счупи минавайки с 20 км/ч през легнал полицай .. просто изпука и падна до половината и само меля вдигнах го на ръка като заигравах с машинката да го прихване криво ляво и го хванах с тиксо ... благодаря ви!

  2. #2

    Default

    http://mikrondocev.com/

    Случи и ти на 159ка обаче...

    Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колко са таралясници ще можеш да кажеш само от първа ръка, след като събереш 1000 паунда и отвориш gumtree да си купиш една.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Аз правих моето шофьорско в София. Още на 1-я ден като купих колата пропадна и си остана във вратата. Ремонта излезе 100 лв. с труда и поправката на механизма. Според мен си намери от някоя друга механизми и си ги смени сам, ще ти излезе по-евтино ако ти се занимава естествено. Защото за рециклирането взимат повечко пари. Корите са на щипки и болтове сега в по-топлото щипките излизат лесно.

    П.с. трябва и обучение след това.
    Успех.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #5
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    http://mikrondocev.com/

    Случи и ти на 159ка обаче...

    Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...
    Ти от личен опит или така си чул и чел?

  6. #6

    Default

    Е виж форума. На 90% от собствениците на 159 тук са им изпадали стъклата вече. На другите им предстои

  7. #7

    Default

    Значи механизъм стъкло го включваме в списъка за 159:
    "консумативи, на всяка смяна на масло,
    там са и носачите и останалите 33"

    Нямате си на идея във фалве форума какво чудо е и какъв рев за повече и по-скъпи
    "консумативи, на всяка смяна на масло" там е мазало...
    Last edited by hartisimo; 29-05-2018 at 22:47.

  8. #8
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е виж форума. На 90% от собствениците на 159 тук са им изпадали стъклата вече. На другите им предстои
    Освен мен познавам още двама със 159. Единия я кара вече 10 години и смени задни амортисьори и носачи за това време, ама тя неговата е на 380К по километраж вече. Другия е шофьор-касапин и редовно сменя окачване, ама той така правеше и на предишното си БМВ. Никога не са им падали прозорците? Баси чудото?!..май са в тия 10%
    Ти 156 ли караш?
    Не казвай нищо повече
    През далечната 1998 година познавах италианец, който проклинаше и псуваше всички замесени в изакването на това недоразумение. Хем неговата беше гаранционна и не излизаше от сервиз. Единствената кола, която се довършва и след продажбата...и никога успешно.
    Снощи за пръв път от 25 години насам, видях как се отваря преден капак на 156 по магистралата със 130. За последно съм го виждал на Вартбург.
    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Днес на магистрала Тракия около 18:30, на приблизително 70 км. от София посока Пловдив на бяла Алфа 156 с бургаска регистрация и огромен заден спойлер тип "пейка" и се отвори капака в движение. Караше пред мен с около 130-140 когато се разхвърча всичко, минах му през решетката. Спрях с тях в аварийната лента да им помогна да го затворим. Резултата беше преден капак сгънат като салфетка, предно стъкло на сол и много уплашена жена с шофьора. Дано са се прибрали безпроблемно, защото реакциите на този симпатяга не бяха много адекватни за случая. Трябваше да го подсетя да го върже, защото беше тръгнал да го притвори и да продължи.
    Last edited by Calm&Relax; 29-05-2018 at 23:50.

  9. #9

    Default

    Сигурно е отварял капака и не го е затворил като хората.А може и друг да му го е отварял и да не го е затворил - в сервиз да кажем.

    ==================================

    Стъклодържача се продава в Бул нещо си беше, тоест представителството на Лада за България в Сф. Те стъклоповдигачите на повечето коли са еднакви - момчето което ми го прави от тази фирма каза, че се използва и за коли от ВАГ групата и там е същото с тези пластмасарии...Износват се от дупките, пукат се и се чупят.И аз има резервен за задна лява врата -купих го ей така заедно с десния, за 10 или 12 лева.

    Провери си дали жилото не се е разпацалосало, както и дали "каналите" на пластмасовото колело/ролка което събира/навива жилото не са се прецакали.

    Тогава е добре да се купи и такава пластмасова ролка.За врата стъклодържач+ ролка излизаше от порядъка на 14-17 лева, а ако искаш и жило може да си поръчаш да ти изпратят.

    Има поне 2 теми във форума - ползвайте фирмата посочена от Mury(за Лада), там частите са най-евтини.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Ти 156 ли караш?
    Mдаа. Кола на годината за 1998 година
    А самата платформа под формата на 147 става отново кола на годината през 2002.

    А за 159ката какво да кажем? Провал на годината? Или провал на десетилетието може би? Най-тежката кола в класа си за вечни времена. По-тежка от всички конкуренти. С проблемни мотори. С виещи кутии. С умряла динамика. С проблемна електроника. И като за финал - с падащи прозорци.
    Осъзнайте се малко. Колата е красива. И толкова. Други достойнства няма. Тежък, невървящ варел с огромен разход и безкрайни проблеми. Хубаво е човек да е реалист, а не фанатик.

    Има много теми във форума. Тея факти не си ги измислям аз. Толкова много алфисти-специалисти, собственици на сервизи и т.н. са се изказали по темата. И Бобо и Мурджев и още много други. Прочетете и ще разберете.
    Last edited by dhtj; 30-05-2018 at 03:26.

  11. #11

    Default

    Аз си бях взел китайско механизъмче за предна дясна врата и беше ужасно...стържеше, беше по бавно от другото и полудявах. Взех втора употреба от един съсед, който имаше 159-ка за части и сега е перфектно, но да видим до кога, но китайските части или поне механизми и тн. според мен не е добра идея.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако намериш от 159 с ръчки, също можеш да ползваш водещата релса, стига жилата ти да са наред.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13

    Default

    Жилата/металните въженца са най-евтината и лека за приспособление част.Може да си намери отвсякъде.Дори да приспособи - от въженца за простор на дрехи например - има такива с прозрачен шнур около тях - дори и да има накъсване, то ще е във отвътре, а отвън ще е найлоновата обвивка.И не са скъпи - 1.5 -3.50 лв за 3-4 метра или 6 метра.

    След като си е купил държачи остава само ролките - със времето водачите за въженцето на ролките се слягат/шрецакват от натягането и "каналите" им се губят и започват да "преливат" един в друг и да се накъсват.

    Единствено трябва да съобрази и нагоди дължината им според оригиналните такива и да ги кербова накрая


    След като стигнал дотук съм оптимист - ще се справи.

    Пожелавам му успех.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    http://mikrondocev.com/

    Случи и ти на 159ка обаче...

    Ама и тея талянци са направили ебаси кенефа. Имам рено произведено 91г. с ел стъкла и още си работят без проблем. А 159ката на 10 години вече е приключила...
    Ае да не плюем така по 159-та......и при мен 155 -та е на 26 години и работят стъклата.....дай да гледаме реално с годините и качеството при всички марки...защото реното от тия години на 159-та е пълен жмел...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ти хубаво му отговори, ама той нимой да прочете, щото им БАН.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •