Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111

Thread: Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

  1. #16

    Default

    Е виж форума. На 90% от собствениците на 159 тук са им изпадали стъклата вече. На другите им предстои

  2. #17

    Default

    Значи механизъм стъкло го включваме в списъка за 159:
    "консумативи, на всяка смяна на масло,
    там са и носачите и останалите 33"

    Нямате си на идея във фалве форума какво чудо е и какъв рев за повече и по-скъпи
    "консумативи, на всяка смяна на масло" там е мазало...
    Last edited by hartisimo; 29-05-2018 at 22:47.

  3. #18
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е виж форума. На 90% от собствениците на 159 тук са им изпадали стъклата вече. На другите им предстои
    Освен мен познавам още двама със 159. Единия я кара вече 10 години и смени задни амортисьори и носачи за това време, ама тя неговата е на 380К по километраж вече. Другия е шофьор-касапин и редовно сменя окачване, ама той така правеше и на предишното си БМВ. Никога не са им падали прозорците? Баси чудото?!..май са в тия 10%
    Ти 156 ли караш?
    Не казвай нищо повече
    През далечната 1998 година познавах италианец, който проклинаше и псуваше всички замесени в изакването на това недоразумение. Хем неговата беше гаранционна и не излизаше от сервиз. Единствената кола, която се довършва и след продажбата...и никога успешно.
    Снощи за пръв път от 25 години насам, видях как се отваря преден капак на 156 по магистралата със 130. За последно съм го виждал на Вартбург.
    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Днес на магистрала Тракия около 18:30, на приблизително 70 км. от София посока Пловдив на бяла Алфа 156 с бургаска регистрация и огромен заден спойлер тип "пейка" и се отвори капака в движение. Караше пред мен с около 130-140 когато се разхвърча всичко, минах му през решетката. Спрях с тях в аварийната лента да им помогна да го затворим. Резултата беше преден капак сгънат като салфетка, предно стъкло на сол и много уплашена жена с шофьора. Дано са се прибрали безпроблемно, защото реакциите на този симпатяга не бяха много адекватни за случая. Трябваше да го подсетя да го върже, защото беше тръгнал да го притвори и да продължи.
    Last edited by Calm&Relax; 29-05-2018 at 23:50.

  4. #19

    Default

    Сигурно е отварял капака и не го е затворил като хората.А може и друг да му го е отварял и да не го е затворил - в сервиз да кажем.

    ==================================

    Стъклодържача се продава в Бул нещо си беше, тоест представителството на Лада за България в Сф. Те стъклоповдигачите на повечето коли са еднакви - момчето което ми го прави от тази фирма каза, че се използва и за коли от ВАГ групата и там е същото с тези пластмасарии...Износват се от дупките, пукат се и се чупят.И аз има резервен за задна лява врата -купих го ей така заедно с десния, за 10 или 12 лева.

    Провери си дали жилото не се е разпацалосало, както и дали "каналите" на пластмасовото колело/ролка което събира/навива жилото не са се прецакали.

    Тогава е добре да се купи и такава пластмасова ролка.За врата стъклодържач+ ролка излизаше от порядъка на 14-17 лева, а ако искаш и жило може да си поръчаш да ти изпратят.

    Има поне 2 теми във форума - ползвайте фирмата посочена от Mury(за Лада), там частите са най-евтини.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #20
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Вярно е кофти, да караш 156, и да плюеш 159, навсякъде.
    Ето го решението на падналото стъкло...Струва 15 камъка!
    http://www.dbk-dimitrov.com/щипка-ст...eo-159-sp-1205
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Calm&Relax View Post
    Ти 156 ли караш?
    Mдаа. Кола на годината за 1998 година
    А самата платформа под формата на 147 става отново кола на годината през 2002.

    А за 159ката какво да кажем? Провал на годината? Или провал на десетилетието може би? Най-тежката кола в класа си за вечни времена. По-тежка от всички конкуренти. С проблемни мотори. С виещи кутии. С умряла динамика. С проблемна електроника. И като за финал - с падащи прозорци.
    Осъзнайте се малко. Колата е красива. И толкова. Други достойнства няма. Тежък, невървящ варел с огромен разход и безкрайни проблеми. Хубаво е човек да е реалист, а не фанатик.

    Има много теми във форума. Тея факти не си ги измислям аз. Толкова много алфисти-специалисти, собственици на сервизи и т.н. са се изказали по темата. И Бобо и Мурджев и още много други. Прочетете и ще разберете.
    Last edited by dhtj; 30-05-2018 at 03:26.

  7. #22
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Mдаа. Кола на годината за 1998 година
    А самата платформа под формата на 147 става отново кола на годината през 2002.

    А за 159ката какво да кажем? Провал на годината? Или провал на десетилетието може би? Най-тежката кола в класа си за вечни времена. По-тежка от всички конкуренти. С проблемни мотори. С виещи кутии. С умряла динамика. С проблемна електроника. И като за финал - с падащи прозорци.
    Осъзнайте се малко. Колата е красива. И толкова. Други достойнства няма. Тежък, невървящ варел с огромен разход и безкрайни проблеми. Хубаво е човек да е реалист, а не фанатик.

    Има много теми във форума. Тея факти не си ги измислям аз. Толкова много алфисти-специалисти, собственици на сервизи и т.н. са се изказали по темата. И Бобо и Мурджев и още много други. Прочетете и ще разберете.
    Ама ти верно сравняваш тоя курник 156 със 159?!??.....БУХАХАХАХАХАХ. По работа съм карал 2. Налагаше се и по сервизи да ги карам. Да ти разправям ли или ти си знаеш. В тая кола не скърцаше и не се счупи само резервната гума. За купето това. Да започвам ли за "селеспийд" и twin Spark изобщо? Гледам във всяка тема за 159 се обаждаш компетентно. От позицията на собственик на 156 обаче, е най-меко казано смешно. Лошата слава на алфите като трошливи боклуци се дължи в голяма част на 156. Карал съм Рено в сервиз и са мрънкали за френските "шедьоври", докато със 156 направо ме връщаха и не искаха и да чуят да се захващат с нея. Окачването на 156 е правено от бавноразвиващи се 8 годишни италианчета, като занимание за рехабилитация. В подробности няма да влизам, не е мястото. Собствениците знаят за какво говоря. Ти май просто си хейтваш по 159, не знам защо ти обръщам внимание. Нещо за кисело грозде ми се върти в главата Искаш ли чист бартер да направим? Точно съм сменил всичко първоначално. Ролки, ремъци, масла, филтри и накладки...и антифриза смених. Ще и направим тест където кажеш и за всеки шум, който чуеш ще ти давам 100 лв. Всичко това след вече 4000 км навъртяни от мен в България, до почти всяка област в страната, с окачването, с което дойде от Италия. Същото и за твоята 156, за всяко тропане и скърцане ми даваш 100 лв. Да видим накрая, кой ще си тръгне с повече пари
    Last edited by Calm&Relax; 30-05-2018 at 12:22.

  8. #23

    Default

    Ето го решението на падналото стъкло...Струва 15 камъка!
    Ама като ги нямаш?!

    Гледам във всяка тема за 159 се обаждаш компетентно. От позицията на собственик на 156 обаче, е най-меко казано смешно.
    Ами като е "кисело гроздето" !?!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    "Модел на годината" почти нищо не означава.
    Да не би 166, като не е била модел на годината да е по-лоша от 156?

    Питай онзи колега, дето сменя носачи на 10К, какво мисли за този приз.

    Апропо - на 166 също съм сменял онази пластмасария заради която стъклото пада. И не само аз. Ама да вадим кардинални изводи от това, ми се види крайно несериозно.
    Last edited by ecotronic; 30-05-2018 at 12:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Сменял съм пластмасови водачи на Ауди А4 Б6 и пасат 5.5 също.
    Last edited by Calm&Relax; 30-05-2018 at 12:16.

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако имаш 166 фейс 2.4 20в или 3.2 V6, можеш да пооплюеш, леко, 159.
    Но ако имаш 156 спарк от 98-мо лето, можеш да пооомечтаеш за 159.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27
    Младши алфист Calm&Relax's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    С проблемни мотори. С виещи кутии. С умряла динамика. С проблемна електроника.
    и това го казва собственик на 156 2.0 TS На тебе някаква динамика изобщо останала ли ти е от 155 кс. оригинално според италианските легенди? За тия 20 години успя ли да опазиш поне 120? Искаш ли да те преслушам с моя скромен 1.9 16V jtdm дизеляк с 330 кила отгоре и 5 кс. по-слаб на книга? И багажа даже няма да си сваля. Ако изобщо завършиш и не се е показало някое бутало да те види, може и разхода да сравним на леката бегачка срещу невървящия варел
    На бас, че на този dhtj тоя TS мъртвец му е първата кола, точи лиги по 159 и злобее навсякъде,където я види, щото е на около 20 и му е скъпа още, въпреки, че поевтиняха. Такива с лопата да ги ринеш във всеки форум. Менте рацери с 20 годишни таралясници, с ю-туб опит и 6.40 бюджет
    Аман от клавиатурни "специалисти"
    Last edited by Calm&Relax; 30-05-2018 at 16:17.

  13. #28
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    https://auto-restart.com/product_inf...meo-159-p-1021

    Ето го държача. Надявам се няма да се сметне за реклама. Идеята е който му се занимава да си спести едни грешни пари, защото китайския вариант е ~75лв, магнети марели ~150лв, Валео ~300лв, това все цени без ел. мотора. Вчера поръчах, днес дойде, току що монтирах, всичко работи, пластмасата от която е направед държача изглежда добре, нито твърда като камък, нито мека, според мен е добра (времето ще покаже).

    Пс Много е важно да не се опитвате да вдигате или сваляте стъклото от бутоните, в случай че "падне", защото жилата се оплитат и тогава работата отива на цял стъклодържач.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #29

    Default

    Досега не знам някой да се оплакал от ел.мотора на прозорците.

    "оплакванията" са от пластмасовия държач горе от снимките, от ролката чат пат, която "губи" каналите за навиване със времето поради износване и от металните многожилни въженца които се разплитат и късат.

    За самостоятелна поправка трябва единствено кербовъчни клещи и клещи за рязане - с първите се кербова въженцето на съответната дължина, а с вторите се реже излишно дългото от въженцето.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #30
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я да ви питам момци, възможно ли е при изключване на задните прозорци от конзолата на шофьора да се изключат и тези бутони които са на самата конзола ? Често когато се опитам да затворя някой от предните прозорци си навирам пръстите в бутоните на задните и ги отварям без да искам. Естествено нежелая да ми се показват някакви грешки на конзолата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •