Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 111

Thread: Въпрос за ЕЛ стъкла на 159

  1. #91
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Като си чел медицинската литература сподели, защо все с рогата напред?
    Нищо рогато няма, аргументирам се с това че не сме квалифицирани и поради тази причина би следвало да се учим от професионалистите. (заради това което се случи на този човек)
    Защо трябва да даваме твърдения, че учените са някакви глупаци и да ги подценяваме?
    Хубаво, някой си карал ладата не му се е случило - никога не е късно на никого не го пожелавам.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #92
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Първо: не сте квалифицирани
    После: не сме квалифицирани
    Поооследно?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #93
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Днес ми се случи нещо странно. Сутринта паркирах пред работата, а след обяд като си тръгвах и четирите стъкла бяха свалени наполовина. Проблем с модула?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  4. #94

    Default

    Ако ключът ти е бил в джоба, а колата в обхват, може да си го натиснал погрешка?



  5. #95
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    При мен няколко пъти ми се отваряше сам шибедаха, беше зимата и имах късмет че случих на дни в които не е валяло. Няма как да е било от ключа при мен, защото щяха и прозорците да са отворени. Така и не разбрах какво го е причинило.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  6. #96

    Default

    На братовчеда 59ката правеше подобен номер. При дъжд си сваляше всички прозорци. Имаше доста неприятни сутрини. Знам че доста време отне на сервиза за откриване на проблема и в крайна сметка, по неговите думи, смениха голяма част окабеляване и модул/и.
    Така и не разбрах къде точно е бил проблема.
    Продаде я отдавна и не вярвам да знае в детайли какво се е случвало.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #97
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Днес ми се случи нещо странно. Сутринта паркирах пред работата, а след обяд като си тръгвах и четирите стъкла бяха свалени наполовина. Проблем с модула?
    Вратите бяха ли заключени, когато намери стъклата отворени? Стъклата ти могат ли да се вдигат със задържане на бутона за заключване?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #98
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Вратите бяха заключени. Колата я имам от 2 седмици и не съм пробвал дали се вдигат със задържане на бутона. Ще пробвам днес.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #99
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Колеги, някой можели да ми помогне свалих стъклоповдигача на предната пасажерска врата защото едно от жилата се беше прокъсало и сега се затруднявам с поставянето на новите жила във водачите и ролката.Каква е правилната последователност за монтирането им? Търсих тук подобна тема но не намерих?

  10. #100

    Default

    Поне 3 теми има със снимки:

    Не си търсил.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #101
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Само за задните прозорци има за предните не намирам снимки интересуваме как и колко се натягат жилата в централната реолка-редуктор?
    Когато сложа краищата с пъпките в ролката срещуположно ( едната пъпка отгоре едната отдолу) и ги навия по ок 2 навивки има само две положения едното положение е, че ми се струват прекалено хлабави (пружинките не са под напрежение) а другото е когато ги навия малко повече става невъзможно пружинките да застанат в двата края на пластмасовата плочка на ролката каточели жилата са по къси? И не знам как и колко да ги натегна.
    Last edited by talaz; 28-08-2022 at 02:46.

  12. #102

    Default

    При мен точно задно правиха и то пред мен, но нямам точен спомен - преди 5 години беше.
    Мисля, че се обираше луфта.
    Отделно при теб зависи как е - при мен по старото жило отрезоха дължината на новото жило, кернираха "пъпките" към въжето, пробваха и стана.

    При теб си купил цял нов механизъм или сам си си правил жилото?

    Ако е ново жило и ти си ремонтираш трябва и сам да си го напаснеш по дължината на старото жило.

    Ако е купен цял нов механизъм - така както казваш има само едно разумно положение - пружинките не са под напрежение(достатъчно натегнати). Би трябвало да е правилния вариант. Да са натегнати не е много добре - те са да обират напрежението по цялата система при тръгване и спиране на стъклото.
    Отделно в държача там където влиза жилото си има една парче плат с дупка по средата, което и то играе подобна роля на омекотител межди стъкло и пластмаса/държач в които лежи стъклото при спиране в най-долно/горно положение.

    Просто не трябва да има големи луфтове, а да са обрани без да са силно опънати.


    Най-важното е да не се опитваш със сила да вмъкнеш прозореца в механизма/държача, за да не счупиш прозорец или държач.

    Слагаш прозореца в държача, натискаш леко да влезе докъде стигне и го оставяш - след това когато си закачил металната планка( от вътрешната страна на която са закачени механизмите) за врата вдигаш максимално нагоре и чопчето/пъпката на пластмасовия държач си влиза в дупката на стъклото и се чува щракване когато се намести. Ако пробваш да вкараш "на ръка" със сила пъпката/издатината на пластмасовия държач в дупката на прозореца може да счупиш нещо.

    Важното е да вдигнеш прозореца догоре за да влезе издатината, защото след това надолу точно тази издатина дръпва първоначално стъклото от позицията му - след това и инерцията и гравитацията помагат.

    Трябва да имаш под ръка и силикон (по принцип неутрален да не е киселинен за да не влияе на метала) и да уплътниш с него металната планка по краищата при затваряне, за да не ти тече вода като вали, като се топи сняг по колата и когато си на автомивка.

    https://www.youtube.com/watch?v=NwY0Pl60T-0&t=8s

    https://www.youtube.com/watch?v=EizzBkWSpgo



    Добре е преди монтиране не механизма да пръснеш чиста тефлонова или чиста силиконова смазка по каналите където се движи механизма - държача и върху пластмасовите ролки.

    При мен сменихме и ролката, тъй като с времето "каналите" за равномерно навиване на жилата бяха почти заличени и поради това навиването не беше съвсем равномерно и тогава започват и проблемите.

    Успех.
    Last edited by alfa racer GTA; 28-08-2022 at 13:51.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #103
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Не съм стигнал да монтирам механизма във вратата сега се чудя как да натегна жилата в ролката....
    Купил съм ремонтен комплект от "Булавто лада" за предна врата жилата са 3бр. и са точният размер измерих ги спрямо оригиналните с перфектни пъпки и дължината име точна с оригиналните има и ролка -редуктор,която е 1:1 с оригиналната и 2бр. пружинки всичко е точен размер. Махнах старите жила защото едното се беше разплело и наредих всичко по абсолютно същият начин ( преди това направих 100 снимки) за да не объркам нещо. Но не мога да натегна жилата в ролката редуктор ,няма никъде нещо с което да обера луфта.
    Ето това се получава но пруженитеClick image for larger version. 

Name:	IMG_20220828_132310.jpg 
Views:	30 
Size:	96.3 KB 
ID:	172743Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220828_132315.jpg 
Views:	27 
Size:	95.4 KB 
ID:	172744Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220828_132331.jpg 
Views:	22 
Size:	98.1 KB 
ID:	172745 ми се виждат прекалено хлабави?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20220828_132310.jpg   IMG_20220828_132315.jpg   IMG_20220828_132331.jpg  
    Last edited by talaz; 28-08-2022 at 14:39.

  14. #104

    Default

    И на моята врата я правиха точно в Булавто магазина им на центъра, до коя поликлиника беше и имаше и театър наблизо. Вече 5 години и 2-3 месеца няма проблем.

    Слагай и не се притеснявай - след като те са ги правили, не трябва да има какъвто и да е проблем.
    Не ги пипай - каквото са направили това монтирай.

    Но започни от задни врати - те са по-лесни.

    Най-трудна е предната врата на шофьора.В нея имаше и някакъв сензор, внимавай с него. И в задните може да е имало, но не съм забелязал.

    Отдели си 1 ден, ако ти е за първи път. Ако започнеш по-рано --> 7.30-8'00 часа можеш и да приключиш до 11-12 часа на обяд.

    След първия монтиран механизъм проблемът ти ще е основно с предните врати и вратата на шофьора - там заради огледалото и сензори ще ти е по-трудно . стойките на огледалата малко пречат да се напасне обратно кората която се поставя накрая.

    Ама като сложиш 2 задни механизма и кори, с предните ще ти е само малко по-криво.

    Не се колебай, но започни сутрин, когато не е топло. Или в ден когато не е топло.

    Ще ги сложиш без проблем.

    И не забравяй силикона защото идва есента и зимата. И да е термоустойчив до поне 120-180 градуса и неутрален.
    Термоустойчив, за да не се свива лятото когато я оставиш някъде на слънце, особено по морето.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #105
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И на моята врата я правиха точно в Булавто магазина им на центъра, до коя поликлиника беше и имаше и театър наблизо. Вече 5 години и 2-3 месеца няма проблем.

    Слагай и не се притеснявай - след като те са ги правили, не трябва да има какъвто и да е проблем.
    Не ги пипай - каквото са направили това монтирай.

    Но започни от задни врати - те са по-лесни.

    Най-трудна е предната врата на шофьора.В нея имаше и някакъв сензор, внимавай с него. И в задните може да е имало, но не съм забелязал.

    Отдели си 1 ден, ако ти е за първи път. Ако започнеш по-рано --> 7.30-8'00 часа можеш и да приключиш до 11-12 часа на обяд.

    След първия монтиран механизъм проблемът ти ще е основно с предните врати и вратата на шофьора - там заради огледалото и сензори ще ти е по-трудно . стойките на огледалата малко пречат да се напасне обратно кората която се поставя накрая.

    Ама като сложиш 2 задни механизма и кори, с предните ще ти е само малко по-криво.

    Не се колебай, но започни сутрин, когато не е топло. Или в ден когато не е топло.

    Ще ги сложиш без проблем.

    И не забравяй силикона защото идва есента и зимата. И да е термоустойчив до поне 120-180 градуса и неутрален.
    Термоустойчив, за да не се свива лятото когато я оставиш някъде на слънце, особено по морето.
    Не разбирам защо да правя вратите които си работят? Само предната дясна ( пасажерска ) врата има проблем. Защо да започвам от задните след като си работят добре ,освен това съм взел жила и ролка само за разваленият механизъм. Булавто само ми изпратиха жилата и ролката и сега трябва аз да сглобявам но не ми се вижда нормално жилата да са толкова хлабави както се вижда на снимките, а по стегнати не могат да станат? Няма нищо за обиране на луфта ако ги монтирам така на вратата съм сигурен че ще се разкачат при монтажа и после всичко на ново трябва да развивам и монтирам. Просто както се вижда на снимките пружените не са натегнати в края на плочката в която лежи ролката,а ако направя още една врътка на ролката става токова стегнато, че пружините е невъзможно да си дойдат по местата?
    Last edited by talaz; 28-08-2022 at 16:53.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •