Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 254 of 254

Thread: Данък Стар автомобил

  1. #241
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Прав си, но участват само в избора на правителство, не пряко във всяко важно решение както предлагаш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #242
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Сарказъм е, нали в скобите това съм написал - то е ясно, защо биха инвестирали тук. Или в Анадола. Нали целта е ниското заплащне. Е, вярно, създават се работни места, ама всичко младо през терминала. И 50 фабрики като отвориш, като ще даваш 500 лв. младите няма да стоят.

    Нали целта е младите да се развиват тук. Да живеят тук. Самите те в бъдеще да печелят така, че и те напред да отворят един бизнес.

    Тук живееш едва да преживяваш, какво остава за бизнес.
    Като отвориш 50 фабрики, давайки 500лв заплата и младите не стоят, какво правиш?
    Или вдигаш заплатите до ниво, на което задържат работниците, или си "вкарваш" ниско платени такива. Третият вариянт е да се изнесеш някъде, където ги има в изобилие. Има и куп условности.
    Тия ниско платените, трябва да предлагат все пак някаква производителност. Данъците трябва да са поносими и да има поносима "бизнес среда". Тва последното включва в себе си и чисто морални категории. Основното обаче е ред и инфраструктура. Накрая стигаме и до основният ресурс - пазарът. Това което правят тия фабрики трябва и да се продава някак.
    На "старта" северната ни съседка беше по зле от нас. Някъде по средата на пътя, родни фабрики се изнесоха там, въпреки че тук имаме "изключително справедливо сплескан" данък.
    Открий разликите.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Същият този електорат, който не може да чете и пише и сега участва във вземането на решения, макар и непряко и на цената на 2 кебапчета.

    Същевременно много умни хора, които биха могли да бъдат много по-полезни от някой продажен депутат, нямат възможността да го правят.

    Цената на едно електронно допитване до народа би била несъизмеримо по-ниска от тази на един класически референдум.

    Техническата подръжка на една такава система също би била неимоверно по-ниска от общата стойност на субсидиите за партиите, участващи в управлението.
    Никак не е сигурно това с цената. Да не говорим че нещо взех да губя вяра в референдумите като форма на пряката демокрация. Оказва се че е важно не само какво питаш а и как го правиш. Имаме пресният пример с това дето сътвориха ингилизите и Слави Трифонов.
    Last edited by ivan dimitrov; 17-11-2018 at 13:21.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #243
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Никак не е сигурно това с цената. Да не говорим че нещо взех да губя вяра в референдумите като форма на пряката демокрация. Оказва се че е важно не само какво питаш а и как го правиш. Имаме пресният пример с това дето сътвориха ингилизите и Слави Трифонов.
    С тоя занаят си вадя хляба, та знам, кое и колко струва.

    По въпроса за британците, те сами са си виновни, защото преди да правят референдум за брекзит, трябваше да си променят конституцията.
    Не може по такива важни въпроси да се вземат решения с 50 + 1 % мнозинство.
    Това води до сегашната им ситуация - и да излязат от EC, измежду тях ще има минимум доволни и максимум недоволни.
    Хич няма да се учудя, че ако сега повторят въпросния референдум, палачинката ще се окаже обърната. Тогава за какво е цялата патаклама?

    Големият проблем с пряката демокрация не е нито в цената, нито в циганина, който ще гласува. Проблемът е в това, че на този етап на развитие на общественото съзнание, все още е необходим известен едноличен авторитаризъм.

    Например - ако попиташ, какво искат хората, 99% от тях ще кажат, че искат максимални доходи и никакви данъци, 0% разходи за военни цели и пр.
    Ама при такава картина, е трудно една държава да съществува.
    Last edited by ecotronic; 17-11-2018 at 14:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #244
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С тоя занаят си вадя хляба, та знам, кое и колко струва.

    По въпроса за британците, те сами са си виновни, защото преди да правят референдум за брекзит, трябваше да си променят конституцията.
    Не може по такива важни въпроси да се вземат решения с 50 + 1 % мнозинство.
    Това води до сегашната им ситуация - и да излязат от EC, измежду тях ще има минимум доволни и максимум недоволни.
    Хич няма да се учудя, че ако сега повторят въпросния референдум, палачинката ще се окаже обърната. Тогава за какво е цялата патаклама?

    Големият проблем с пряката демокрация не е нито в цената, нито в циганина, който ще гласува. Проблемът е в това, че на този етап на развитие на общественото съзнание, все още е необходим известен едноличен авторитаризъм.

    Например - ако попиташ, какво искат хората, 99% от тях ще кажат, че искат максимални доходи и никакви данъци, 0% разходи за военни цели и пр.
    Ама при такава картина, е трудно една държава да съществува.
    Знаеш кое колко струва в пазарни условия вероятно.

    Нещата с пряката демокрация се усложняват и от глобализацията. Та от там и лекият ми скептицизъм.
    Анархията принципно би била съвършената форма на държавно устройство, но всички знаем че и тя е утопия.
    Да не се отклоняваме прекалено много. У нас през годините се чувства остър дефицит на гражданско поведение. Да не забравяме че протестите също са форма на пряка демокрация.
    Много добре знаеш, колко е важна обратната връзка в системите за управление. Вижда се че импулс през 4г не е достатъчен. Значи....трябва да се генерира такъв при всяко събитие променящо условията. Което не е някакво откритие, хората го правят постоянно.
    При нас системата се "троши" при намесата на обратната връзка и се рестартира до подразбиращото се състояние. Нещо не е наред.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #245
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По времето, когато за първи път е възникнала демокрацията на планетата, чисто физически е било невъзможно на едно място да се съберат всички заинтересовани за да обсъдят и решат даден проблем. И като така, хората са измислили изборите на свои представители.

    Тези "представители" ги виждаме, колко чинят (не само у нас).

    Не разбирам, защо след като вече техничеството средство, което премахва онзи първия проблем с физическото събиране на едно място, съществува, защо продължаваме да избираме свои представители.

    Ето ти я обратната връзка. Не единичен импулс на 4 години, ами постоянна и с максимална възможна дълбочина, ако е необходимо.
    Last edited by ecotronic; 17-11-2018 at 14:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #246
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Нещо изгубих посоката изглежда. Електронното правителство е доскавка по електронен път на "услуги" на гражданите, предоставяни от физическото правителство. Няма лошо.
    Ти обаче изглежда говориш за електронен парламент. Забрави!
    Просто забрави!
    Партийната система у нас силно сбъркана, точно щото
    нормалното гражданско поведение е убито, ти искаш същите тия граждани да поемат 100 процента отговорност.
    Усилването при 100 процента ООВ е 1.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #247
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    А - значи, ако народът пряко върши работата на депутатите, няма да има, кой да поеме отговорността, ако дадено решение се окаже криво.

    А сега, като има, кел е файдата?

    Сменя се един министър с друг а ситуацията си е все същата.
    Дори някой властелин / депутат да е толкова много виновен та да влезе в панздиза, теб това, топли ли те нещо?

    И да - точно сбърканата партийна система няма да се налага да продължи да съществува, когато всеки има право на глас.
    Last edited by ecotronic; 17-11-2018 at 15:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #248
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А - значи, ако народът пряко върши работата на депутатите, няма да има, кой да поеме отговорността, ако дадено решение се окаже криво.
    Мне, не че няма да има кой да поеме отговорноста после е проблемът. Проблемът е че няма да има кой да я поеме при взимане на решенията. Или ще задължим гражданите да го правят? Тоест - те сами трябва да си наложат такова задължение и наказателни мерки за неспазване на това задължение.
    Всеки персонално трябва да виси пред компа и да гледа ежечасно, какви решения е необходимо да се взимат в настоящият момент.
    Нека сме реалисти - два пъти годишно 30 тина души не могат да решат кога да работи парното, няколко милиона трябва да решават ежедневно въпроси, от които бъкел не разбират.
    То и сега всеки има право на глас. Имаше и "задължителни" избори. Нещо по вече - всеки има право да протестира.....и да контрапротестира - също.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #249
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма нужда от задължения. Който иска гласува, който иска -не. После, ако не му харесва решението - има арменски поп.

    Всичко може, но така ни е по-лесно.
    Все нищо да не зависи от нас. Все да можем да оправдаваме мизерията си с всичко останало но не и със самите себе си. Иначе в мрънкоренето равни нямаме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #250
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Еко, ти в България ли живееш ?
    Не виждаш ли че тия нямат равни на себе си в кражбите ? Всяко нещо с което се захванат е с цел печалба, а не в полза на народа. Какъвто пример искаш мога да ти дам, дори и бедствията при които толкова народ изстрада, пак се оказа че някакви пари са уж дадени, други събрано от дарения и пак за обикновенния човечец или поне 90% от тях, един гол чеп. Време да се сменя правителството, ама не само да дойдат следващите кожодери, а малко да се промени системата. Най-напред трябва да се промени конституцията, какъв е тоя депутатски имунитет, всеки които е направил държавна измяна трябва да бъде съден и вкаран на топло. Много неща трябва да се променят, въпроса е ще има ли кой да ги направи. Все още не виждам личност която да е способна на такава промяна. Това обаче не означава че трябва да търпим тия тиквеници. Протестите са само началото...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #251
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Съгласен съм, че е крайно време, герб да се махат. Но практиката показва, че няма кой знае каква разлика в житието на хората и при всички предишни правителства. Едва ли ще има и при следващите.

    Поради това казвам, че можем да се надяваме на нещо, само ако моделът на управлението бъде променен радикално.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #252
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Еко, ти в България ли живееш ?
    Не виждаш ли че тия нямат равни на себе си в кражбите ? Всяко нещо с което се захванат е с цел печалба, а не в полза на народа. Какъвто пример искаш мога да ти дам, дори и бедствията при които толкова народ изстрада, пак се оказа че някакви пари са уж дадени, други събрано от дарения и пак за обикновенния човечец или поне 90% от тях, един гол чеп. Време да се сменя правителството, ама не само да дойдат следващите кожодери, а малко да се промени системата. Най-напред трябва да се промени конституцията, какъв е тоя депутатски имунитет, всеки които е направил държавна измяна трябва да бъде съден и вкаран на топло. Много неща трябва да се променят, въпроса е ще има ли кой да ги направи. Все още не виждам личност която да е способна на такава промяна. Това обаче не означава че трябва да търпим тия тиквеници. Протестите са само началото...
    Питате дали тук живее!? Що!? Някъде другаде управляват ангели ли? Казвате че някой ще се навре в парламент/министерство с едничката цел - да е "в полза роду" ли?
    В идеалният случай - може да имате управници които искат да направят държавата удобна за тях и всички като тях.
    В реалният - правят я удобна за тях и група приближени.
    Разликата м/у двата вариянта е ..... познай де!
    Ти да видиш!
    Какво ако депутатите нямат имунитет? Сега не може ли да се изиска "свалянето" му? Кой да я прави тая промяна? Нали Вие и аз сме държавата, Еко също е.
    Щом протестите са само началото, какъв се предвижда да е краят? Предсрочни избори!?
    Добре де! Тоя филм вече го гледахме, знаем му краят, няма хепи енд. Защо да плащаме отново за познат сценарий?
    Мда-а-а, само питам, без да давам идеи. Ами ... ей я на идеята - протести, без оглед на това дали Батман ще хвърли поредната оставка и група ангели поемат власта. Протести, докато държавата(аз, ти, Еко) не осигури конкурентна среда в пазарът на горивата. Това една фирма майка да държи рафинерията и митническите складове, плюс ...и аз не съм наясно точно колко вериги бензиностанции - не е пазарна икономока. Нарича се монопол. А имаме антимонополно законодателство.
    Реши ли се тоя въпрос - протести по следващата тема. До дупка!
    Ама-а-а... не 2000 човека. Масови. Като навсякъде другаде.
    Гражданско общество!
    Коренът е - Обществео, може и селско да го наречем.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #253
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виждам че си афектиран от нещо, но помисли реално. На мен лично ми е все тая кой ще е управляващия фактор, стига да живеем прилично и в законовите норми. За 20г се нагледахме на показност, трепане или освобождаване на мутри, безнаказаност, промиване на мозъци, заличаване на образование и здравеопазване и т.н. и т.н. Сещаш се че последните 10г сме управлявани от сегашното правителство, само не ми казвай че това което изброих ти допада. Аз лично нямам познат или приятел който да харесва Боко, та камоли да гласува за него. Просто народа го мрази този паразит, освен всичко друго се видя че апетита е безкраен. Време е за следващия, който и да е той/тя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #254
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Виждам че си афектиран от нещо
    Аз ли?
    Мисля че точно за реалноста пишех. На мен ми омръзна още като беше главен секретар юнакът. Това не променя фактите обаче.
    Леко завиждам за обкръжението Ви колега. Околу мен е пълно със "смислени" причини да гласуват за него. Като започнеш от - "понеже говори просто" и завършиш с "понеже кака Нела каза, че за тях ще гласува".
    Никой не Ви е дал правото да говорите от името на Народа колега. На нЕГО му е дадено. От Народа. Аз също съм Народът, както и Вие. Ако аз от името на Народът Ви кажа какво Той иска....ще съм шаман, крал, пророк, цар или.....абе все едно....мисля е ясно.
    За сега на Народът изглежда не му дреме дали част от него е по улиците недоволна. Друга част е недоволна че и нарушават рутината. Докато целият тоя Народ не се "усети" като такъв, му остава само да чака следващият месия. Който няма да дойде. Щото няма от къде. Казват че раят е закрит(в един филм, ама аз им вярвам на сценаристите).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •