Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 254

Thread: Данък Стар автомобил

  1. #151

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Точно обратното колега!

    При социализЪма, когато всички трябваше да сме равни, някой бяха по равни.

    При капитализЪма, условията са равни, всеки се справя с тях, както може. И за ужаст на социално ориентираните, се оказа че гадният капитализъм е много по социален от социализЪма(германска баба пенсионерка, идва у нас на почивка, яхнала кабрио, а баба ти.........!?).

    .

    Предавам се , убедихте ме и мен
    Все пак е вярно , че автомобилният форум не е правилно място за финансови дискусии

  2. #152
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Предавам се , убедихте ме и мен
    Все пак е вярно , че автомобилният форум не е правилно място за финансови дискусии
    Ами не финасии се обсъждат, а данък върху автомобили.
    И се връщаме на въпросът - "що е то, данък МПС?!".
    Възниква и въпросът - какви точно са целите на тоя данък и дали е възможно да ги постигне в конкретната ситуация.
    Дали има по удачни решения, за постигането на тия цели е ... друг въпрос.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #153
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Точно, че никой не казва на никой как да си живее живота и какво да прави. Идеята тук е, че някой хора се оплакват от нещо и продължават да го правят. Цигарите ме убиват, но продължавам да си пуша. Същото е като - карам кола, много ми е скъпо, влияе зле на бюджета, но аз задължително трябва да продължвам да карам. Аз не съм се оплаквал никога от скъп данък или гориво, просто защото ако ми е скъпо и не мога да си позволя, няма да карам. Това е положението. Разбирам, че на всеки му трябва автомобил, всеки иска да е милионер, всеки иска да има частен самолен, всеки иска вила, всеки иска много неща, ама понякога трябва да се задоволим с това което имаме и това което може да си позволим. Това е цялата идея на това което искам да кажа.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  4. #154
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Обаче не това казвате.
    Казвате че щото ме мързи и ми е кеф да се тъпча в задръстванията, за това се возя сам в личен автомобил. Аз като един от тия "по вечето хора" ви уверявам, ако има начин, няма да се навра в градът с кола никога. Ама наистина никога!
    В случаят - държавата ти казва че не трябва да караш автомобил. След като държавата знае че бюджетът на средностатистическият гражданин, не позволява нов автомобил на всеки 3 до 5г е точно така. И това би било приемливо, ако от него има някакъв смисъл.
    Тъпото е че няма такъв. А още по тъпото е че тъкмо тия "по вечето хора" са всъщност държавата.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #155
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Метро в Люксембург ? Метро в Сливен?

    Холандия ти е примера . Работя в холандска компания и се налага доста често да пътувам натам Супер скъпо е да имаш кола в Амстердам и Ротердам , докато в другите градове данъците и таксите за паркинг са нормални и не е скъпо да караш.

    Точно това трябва да стане и в България - данъкът да е висок в областните градове заради развитият градски транспорт и в малките градове да се намали
    Стига бе, не ми се кара колело....))....нали си виждал ония марихуани как въртят педали.......да бях млад да, ама сега не...)

    ---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Мисля, че отговорих по-горе, но така като гледам , дон Корлеоне , страхувам се да не попитате трети път , та нека отговоя пак Не , все още не съм изпитал това щастие да бъда баща. Според въпроса, разбирам че ти си и искрено се радвам за теб както написах по-горе - съгласен съм с довода ти , че с деца е трудно без кола , но както написах - не мисля, че България е единствената страна срещнала този казус Ако не разбираш какво имам предвид , моля те не ме питай за трети път дали имам деца :Д


    Тренди , разбира се ! аз също съм на това мнение - дискутираме
    За къде го пазиш това семе бе момче....давай, ръгай чушки в боба, че мангалите станаха повече от нас....за къде се пазите бе младите....утре ще забравите как стават тия неща....)).....

    ---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Нещо за феновете на градския транспорт :
    ))...е това е новото поколение....в автобуса гледаш жена...тръгваш да пипаш то се окаже мъж...)

    ---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Обаче не това казвате.
    Казвате че щото ме мързи и ми е кеф да се тъпча в задръстванията, за това се возя сам в личен автомобил. Аз като един от тия "по вечето хора" ви уверявам, ако има начин, няма да се навра в градът с кола никога. Ама наистина никога!
    В случаят - държавата ти казва че не трябва да караш автомобил. След като държавата знае че бюджетът на средностатистическият гражданин, не позволява нов автомобил на всеки 3 до 5г е точно така. И това би било приемливо, ако от него има някакъв смисъл.
    Тъпото е че няма такъв. А още по тъпото е че тъкмо тия "по вечето хора" са всъщност държавата.
    Иване тъпото е, че не знаем какво искаме.....образно казано...

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

    Както казва Тренди в подписа си...мненията са като задниците......всеки ги има......а ние си избираме задници за управници....просто такива си имаме...))

    ---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:14 ----------

    не ми се говори на тия теми......дума дупка не прави, а ние това очакваме......ако сами не си оправим нещата, няма кой да ни ги оправи....

    ---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

    Ебават те с данаци...плащай, ебават те с застраховки....плащай....дигат ти горивото необосновано...плащай.....фалира банката....прави си нов влог....подиграват се с теб, а ти мълчиш защо..???......е тоя мазохизъм никога няма да го разбера.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #156

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    За къде го пазиш това семе бе момче....давай, ръгай чушки в боба, че мангалите станаха повече от нас....за къде се пазите бе младите....утре ще забравите как стават тия неща....)).....
    хахах е как бе , Старши ! Нали сме кумшии , ще те викам да даваш акъл :Д

    за другото си прав

  7. #157
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    хахах е как бе , Старши ! Нали сме кумшии , ще те викам да даваш акъл :Д

    за другото си прав
    За тия неща акъл не ти трябва .....е все пак мога да помогна....))....нали за това сме съседите...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #158
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Честито за новите данъци.
    https://m.offnews.bg/news/Politika_8...li_691457.html
    Впечатление прави имущественият коефициент, как е скочил лекинко
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #159

    Default

    Един път плащаш на държавата данък винетка.
    Втори път плащаш на държавата акциз 50% от цената на всеки литър гориво.
    Трети път плащаш застраховка на някой частник, ама ако щетите са ти за 200 лева, застрахователя ти превежда 80.
    Четвърти път плащаш данък на общината(пак държавата), че имаш кола.
    И се вдига винетката щото нямало средства за пътищата - най-вече за новата магистрала, в чиито коловози може да се движи и влака.
    Вдигнаха се застраховките с 40% един път, сега искат да ги вдигат още веднъж щото, видиш ли застрахователя няма средства да изплаща обезщетения, при положение, че и да си потърпеш пак няма да ти поеме щетите.
    Ся се вдигна данъка на на мпс.


    Хляба е 1.10лева, а беше 75 стотинки преди няколко месеца. Като ги увеличат всичките тея данъци хляба ще вземе да стане 1,50.


    Гоним европейските данъци, европейските цени - получаваме сомалийски качество и сомалийски заплати.


    Честито.

  10. #160

    Default

    На практика винетките трябваше да поевтинеят, защото вече няма да има разходи по отпечатване и разпространение на стикери.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #161
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Едно е ясно в този живот. Данъците ще се вдигат цял живот. Икономиката в света за последните 100 години, от както се водят ясни статистики се увеличава със средно 10%/година. За това колкото и да вдигаме врява тя е безсмислена. Никой не може да спре покачването на цените на всичко. И не, не защитавам държавата. Просто икономиката работи на този принцип.
    Всички гледаме и даваме примерите с това колко струвало едно нещо преди 10 години и колко сега. Ама никой не споделя, или по-точно споделят, но с "манипулирана" информация.
    Аз ще дам обратния пример. Преди 15 години зареждах газ на 80 стотинки, но заплатата ми беше 300 лв. Сега заплатата ми е в пъти повече, а газта е само с 0,5 пъти по-скъпа. Значи ми излиза в момента да карам много по-евтино на газ от преди 15 години.
    Преди 15 години нямах шанс да си купя лаптоп с една заплата, а трябваше едва ли не с години да спестявам, за да го направя. На практика сега с една заплата от район с ниски заплати отново може да си купиш лаптоп. Да, да знам разходи. Но не давайте примери извадени само от едната страна на монетата.
    И поради тази причина, защото се мъча да имам някаква финансова култура, то се разполагам според чергата си и спрямо обстановката. И поради тази причина всекидневния ми автомобил ми харчи по 5/100, данъка му е 27 лв. и не се притеснявам, още по-малко да седна да се оплаквам, че щели да ми го повишат с 10-20-30%. ОК, ако ми го повишат с 20-30% ще плащам 35 лв., което не мисля, че ще е някакъв кой знае какъв проблем. Ама точно защото съм си направил сметката, а знам, че разходите винаги ще се повишават. Проста икономика.
    Да, и аз искам да карам Джулия КуВе, ама няма. Просто се разполагайте спрямо финансите, които имате и няма такива сигурни процеси да ви влияят.
    И какво се вайкате в момента? Повечето потребители в този форум сме в работоспособна възраст и изкарваме някакви пари. Имаме доход. Да му мислим като дойде някой ден да се пенсионираме. Това гледайте. Тогава ще ни се разкаже играта, а сегашните ви терзания ще са като капка в морето. За това мислете за тези времена. Настоящето е леко и лесно преодолимо.
    За това сега карайте 30 годни стари коли, с ниски данъци, за да може стотинка по стотинка да бъде инвестирана някъде другаде, за да може да оцелеете след време. Просто помислете в тази насока, ако ме разбирайте. Да не дойдат времената, които за повечето от нас ще дойдат със сигурност, когато ще бъде мнооого по-тежко от сега. Ама ако сами не сме си послали чергата, то няма на кой да се сърдим след това.
    Last edited by BO; 08-11-2018 at 10:04.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #162
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Едно е ясно в този живот. Данъците ще се вдигат цял живот. Икономиката в света за последните 100 години, от както се водят ясни статистики се увеличава със средно 10%/година. За това колкото и да вдигаме врява тя е безсмислена. Никой не може да спре покачването на цените на всичко. И не, не защитавам държавата. Просто икономиката работи на този принцип.
    Всички гледаме и даваме примерите с това колко струвало едно нещо преди 10 години и колко сега. Ама никой не споделя, или по-точно споделят, но с "манипулирана" информация.
    Аз ще дам обратния пример. Преди 15 години зареждах газ на 80 стотинки, но заплатата ми беше 300 лв. Сега заплатата ми е в пъти повече, а газта е само с 0,5 пъти по-скъпа. Значи ми излиза в момента да карам много по-евтино на газ от преди 15 години.
    Преди 15 години нямах шанс да си купя лаптоп с една заплата, а трябваше едва ли не с години да спестявам, за да го направя. На практика сега с една заплата от район с ниски заплати отново може да си купиш лаптоп. Да, да знам разходи. Но не давайте примери извадени само от едната страна на монетата.
    И поради тази причина, защото се мъча да имам някаква финансова култура, то се разполагам според чергата си и спрямо обстановката. И поради тази причина всекидневния ми автомобил ми харчи по 5/100, данъка му е 27 лв. и не се притеснявам, още по-малко да седна да се оплаквам, че щели да ми го повишат с 10-20-30%. ОК, ако ми го повишат с 20-30% ще плащам 35 лв., което не мисля, че ще е някакъв кой знае какъв проблем. Ама точно защото съм си направил сметката, а знам, че разходите винаги ще се повишават. Проста икономика.
    Да, и аз искам да карам Джулия КуВе, ама няма. Просто се разполагайте спрямо финансите, които имате и няма такива сигурни процеси да ви влияят.
    И какво се вайкате в момента? Повечето потребители в този форум сме в работоспособна възраст и изкарваме някакви пари. Имаме доход. Да му мислим като дойде някой ден да се пенсионираме. Това гледайте. Тогава ще ни се разкаже играта, а сегашните ви терзания ще са като капка в морето. За това мислете за тези времена. Настоящето е леко и лесно преодолимо.
    За това сега карайте 30 годни стари коли, с ниски данъци, за да може стотинка по стотинка да бъде инвестирана някъде другаде, за да може да оцелеете след време. Просто помислете в тази насока, ако ме разбирайте. Да не дойдат времената, които за повечето от нас ще дойдат със сигурност, когато ще бъде мнооого по-тежко от сега. Ама ако сами не сме си послали чергата, то няма на кой да се сърдим след това.
    Това де'т си го написал, защо е криво ляво в сила само за наща страна/държава... Някак в ония западните страни нямат наще притеснения... Защо не може тук да е като там!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #163
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Защото никога в този свят няма да има равни хора. Ако това стане, отново икономиката ще се срине.
    А и твърдението ти, че е валидно само за нас съвсем не е вярно. Валидно е за навсякъде. Примерно преди няколко месеца бях в едно провинциално градче в Белгия. Ами честно казано и там си карат 20 годишните коли и въобще не се вижда стандарта на живот да е някакъв кой знае колко по-голям, както масово си представят хората тук, че навсякъде на "запад" хората си живеят безгрижно, а ние тук умираме всички заедно.
    Last edited by BO; 08-11-2018 at 10:34.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #164
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Хубаво е, човек да пообиколи света. Нямам предвид само "белия". Тогава ще разбереш, че има едни поне 80% от населението на земята, които живеят по-зле от теб.


    Добре e и да си дадем сметка, че най-ценното е това, че живеем в мирни времена. Времена в които човек, все пак, има немалки възможности да избира.
    Last edited by ecotronic; 08-11-2018 at 11:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #165
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Хубаво е, човек да пообиколи света. Нямам предвид само "белия". Тогава ще разбереш, че има едни поне 80% от населението на земята, които живеят по-зле от теб.
    Не знам дали е иронично изказването ти, но наистина има много големи държави, където живеят в мизерия, а ние сме си като "запада" в техните представи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •