Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 254

Thread: Данък Стар автомобил

  1. #166
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не знам дали е иронично изказването ти, но наистина има много големи държави, където живеят в мизерия, а ние сме си като "запада" в техните представи.
    Нищо иронично не влагам. Бил съм за по-продължително време в страни от третия свят и знам, че каквато и разлика в стандартите да съществува между нас и, да речем - Швейцария, тя е нищо, сравнена с разликата между нас и въпросните държави.
    Това не е гол оптимизъм. Това си е моя обективна отправна точка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #167
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Въпроса е че само ни стрижат, насреща нищо. НИЩО !!!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #168
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Въпроса е че само ни стрижат, насреща нищо. НИЩО !!!
    Няма държава с висок жизнен стандарт в която хората да не си казват същото.

    Човек е прогресивен по природа, винаги се стреми към по-доброто според своите критерии и като така никога не е доволен от състоянието си. Това е нормално. Обратното е деструктивно.

    Парадоскално е, че в страните с нисък жизнен стандарт, хората нямат усещането, че някой вечно ги прецаква. Вероятно, защото са адаптирали психиката си към начина си на живот.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #169

    Default

    ЕКО, колегите имаха предвид, че не сме като в нормална държава да можеш да заделяш по нещо настрани и да спестяваш.

    Отделно, че там имат възможност поне веднъж в живота си да си закупят нов автомобил на средна цена -35 000-55 000 €€€ ...

    Дерзайте
    Attached Images Attached Images
    Last edited by alfa racer GTA; 08-11-2018 at 13:57.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #170
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То и тук може, ама нормалните хорица освен приселско Рено (Дачия), друго едва ли ще могат да си позволят, естествено най-постната версия без климатик.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #171

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Едно е ясно в този живот. Данъците ще се вдигат цял живот. Икономиката в света за последните 100 години, от както се водят ясни статистики се увеличава със средно 10%/година. За това колкото и да вдигаме врява тя е безсмислена. Никой не може да спре покачването на цените на всичко. И не, не защитавам държавата. Просто икономиката работи на този принцип.
    Всички гледаме и даваме примерите с това колко струвало едно нещо преди 10 години и колко сега. Ама никой не споделя, или по-точно споделят, но с "манипулирана" информация.
    Аз ще дам обратния пример. Преди 15 години зареждах газ на 80 стотинки, но заплатата ми беше 300 лв. Сега заплатата ми е в пъти повече, а газта е само с 0,5 пъти по-скъпа. Значи ми излиза в момента да карам много по-евтино на газ от преди 15 години.
    Преди 15 години нямах шанс да си купя лаптоп с една заплата, а трябваше едва ли не с години да спестявам, за да го направя. На практика сега с една заплата от район с ниски заплати отново може да си купиш лаптоп. Да, да знам разходи. Но не давайте примери извадени само от едната страна на монетата.
    И поради тази причина, защото се мъча да имам някаква финансова култура, то се разполагам според чергата си и спрямо обстановката. И поради тази причина всекидневния ми автомобил ми харчи по 5/100, данъка му е 27 лв. и не се притеснявам, още по-малко да седна да се оплаквам, че щели да ми го повишат с 10-20-30%. ОК, ако ми го повишат с 20-30% ще плащам 35 лв., което не мисля, че ще е някакъв кой знае какъв проблем. Ама точно защото съм си направил сметката, а знам, че разходите винаги ще се повишават. Проста икономика.
    Да, и аз искам да карам Джулия КуВе, ама няма. Просто се разполагайте спрямо финансите, които имате и няма такива сигурни процеси да ви влияят.
    И какво се вайкате в момента? Повечето потребители в този форум сме в работоспособна възраст и изкарваме някакви пари. Имаме доход. Да му мислим като дойде някой ден да се пенсионираме. Това гледайте. Тогава ще ни се разкаже играта, а сегашните ви терзания ще са като капка в морето. За това мислете за тези времена. Настоящето е леко и лесно преодолимо.
    За това сега карайте 30 годни стари коли, с ниски данъци, за да може стотинка по стотинка да бъде инвестирана някъде другаде, за да може да оцелеете след време. Просто помислете в тази насока, ако ме разбирайте. Да не дойдат времената, които за повечето от нас ще дойдат със сигурност, когато ще бъде мнооого по-тежко от сега. Ама ако сами не сме си послали чергата, то няма на кой да се сърдим след това.


    абсолютно съгласен също и да добавя, че нека не забравяме процента на удръжки които имаме тук в България и този при държавите с които се сравняваме ще кажете , те поне получават нещо срещу тези пари .. ами не , те също мислят по същият начин както ние тук

  7. #172
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Имам близки роднини, които живеят във Виена повече от 25 години. Работят прилични професии в сферата на здравеопазването и не взимат някакви огромни пари спрямо тамощния стандарт. Реално напасват цялата си заплата. Карат 2 нови коли, изплащат къща, ядът и ходят на почивки. Спестяваня, нямат. 25 години нямат проблеми и си жиеят спокойно. Тук като говориш с някой, ако не спестява пари или няма спестени пари, значи е беден. Пестиме хиляди левове и после си бършем гъзовете с тях. Бабите хвърлят по 100 000 лева през балконите и се вайкаме, че сме много бедни. Да, има бедни хора, но има доста, които не са такива, но се оплакват. Просто очакват да спестяват по 1000лв. на месец, защото манталитета е да се кътат пари, да има просто ей така.Вярно хубаво е да се пести, но и живота трябва да се живее.

    В другите държави положението, не е много по цветущо. Просто винаги смятаме, че при нас е най-зле. Само ако знаете какъв проблем има с бежанците там и как се ограбва ежедневно и се изнасилват и се бият. Да не говорим, че ми казват, че плодовете и зеленчуците там са боклуци, нямат никакъв вкус, като пластмасови. Тук като дойдат и се утрепат от ядене и им е 100 пъти по-вкусно. Като има кажа за двоен стандарт и им става смешно, защото те смятат, че храната при тях е по-зле, факт изречен от тях и децата им, които са родени там.
    Вярно, пътища имат, системата им е по-добра, но това е дисциплина, която при нас липсва, защото всеки се чувства ощетен и това, че работи винаги повече и взима по-малко.
    Last edited by mell0; 08-11-2018 at 16:08.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #173

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Като има кажа за двоен стандарт и им става смешно, защото те смятат, че храната при тях е по-зле, факт изречен от тях и децата им, които са родени там.
    За краставиците, доматите и чушките мисля че са по-хубави в БГ, основно тези на пазара гледани от баби на село.
    Но всичко друго е обратното...
    Всякакви колбаси, вурстове, салами в европа са от МЕСО, има си регулация и закони и се спазват.
    В БГ кренвиршите, шпековете и т.н. са от всичко друго но не и от месо, или ако са от месо то е от 30 годишно... Затова са и три пъти по-евтини от европейските.
    С шоколадите също. В европа са от млечно масло, в бг са от палмово. Нутелата в бг е с Х процента лешници, а нутелата в бяла европа е с ХХ процента...
    Фантата в бг е с Х процента портокал, в бяла европа е с ХХ процента портокал...

  9. #174
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Да си ги държат фантите и шоколадите и другите сладки и газирани. За мен е важно месото и зеленчуците да са по-хубави, а те са, ако са закупени от правилното място. Там домашно яйце може да видиш само на снимка, а някой зеленчуци даже и не знаят, че съществуват. Купят чушки и домати и те с месеци седят лъскави.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  10. #175
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Ако разбирам правилно промените в закона(влизам в последната категория 245kw, над 15 години, EURO 4), данъка ми може да варира от 430 до 1600+ лв в зависимост от общината? Ебаси и границите....
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  11. #176
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вижте сега, отклонихте темата в съвсем друга насока. Все пак, тъй тъй сме я захапали...
    Скоро си говорих с един ~60г българин който 30г е работил и живял в Германия, та от 2г е в България. Направи си прилична къщичка и смята да изживее старините си тук. Накратко какво си говорихме :
    Питам го защо се е върнал тук, за какво му е да тегли тая мизерия наново ?
    Пича (мъжкар, евала за което), ми рече набързо така : системата в Германия е една перфектно настроена доилна машина за човешка работна ръка. Първите няколко години си облекчен от някой данъци, но после жална ти майка. Като удариш чертата накрая, може да печелиш по 2-3000Евро, но реално след удръжките ще ти останат толкова колкото да живееш нормално. Не в лукс и разхищение, НОРМАЛНО!!!
    Питам го сега какво прави по цял ден, щото е пенсионер с немска пенсийка завалията ?
    Нищо, общо взето си гледа една градинка със зарзават в двора. Цъка някаква онлайн борса междувременно, за да не умре от скука, та и лев си вади оттам (да речем една средна заплатка месечно). Гледат се с бабето (немско бабе, доста запазено, както и той).
    Общо взето хора работяги и пак са си останали такива. Само дето живеят една идея по-добре, защото ако бяха останали тук нямаше да имат такава къщичка, пенсийка, автомобили, изучени деца, щеше да са се смачкали още преди 10-15г в ония мътни времена (като моите родители примерно).

    Това е моята мисъл за нещата, тук при нас е добре, стига да не са толкова алчни ония 240 хрантутници. Те не са виновни всъщност, всичко идва от по-високо ниво, с точна цел и умисъл. Да се оберат мозъците веднъж и да се експлоатират от тях, да се унищожи разумното останало население, да се заграбят природните ресурси, да се изкупят териториите за да се експлоатират с цел отново заграбване на ресурси (било шистов газ, вода, нефт или квото там се сетите), отделно да се развият цели тяхни стопанства където да си гледат добитък за без пари и да си изнасят хубавата продукция за тяхните бели страни. Мога много много примери да дам, но ще оставя и вашето въображение малко да живне.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #177

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Да си ги държат фантите и шоколадите и другите сладки и газирани. За мен е важно месото и зеленчуците да са по-хубави, а те са, ако са закупени от правилното място. Там домашно яйце може да видиш само на снимка, а някой зеленчуци даже и не знаят, че съществуват. Купят чушки и домати и те с месеци седят лъскави.
    В лидл в холандия яйцата на вид и вкус са си съвсем домашни.
    За зеленчуците обясних вече, не са хубави.
    Но за месото няма какво да говорим. Живял съм по няколко месеца в италия и германия, няколко години в холандия. Месото, колбасите и най-вече каймата са сто пъти по-хубави там...

  13. #178
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Ако разбирам правилно промените в закона(влизам в последната категория 245kw, над 15 години, EURO 4), данъка ми може да варира от 430 до 1600+ лв в зависимост от общината? Ебаси и границите....
    Ще регистрираш в някое по-малко градче, иначе в София, ще те оберат
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  14. #179
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Месото, колбасите и най-вече каймата са сто пъти по-хубави там...
    Кое месо и кои колбаси? И най вече - какво значи по хубави?
    Това с каймата си е доста весело. Няма как кило прасе да е 8лв а кило кайма да е 6 и да става. Кайма от месарницата - избираш си парче прасе, парче теле и казваш - смелете ми го.
    Това което се предлага в магазините е функция на търсенето. Ако предложиш там - "кайма народна" ще си остане на витрината. Точно това става у нас със свястната. И за шоколадът е в сила.
    Сложи на витрината шоколад от тяхната страна на "двойнят стандарт", сложи до него от тоя който ни доставят на нас, сложи им цените и се любувай. Ингилизите казват - "не съм толкова богат, та да си позволя евтини стоки". Тук само кажи "промоция" и бабата си купува 2л узо, щот "идва" с 4лв по евтино от това да си купиш 2х1. Нищо че не пие и не и трябва.
    Ония сега се "борят" да наложат търговията с не филетирани риби, по същата причина - търсенето определя предлагането.
    Даа-а, това сме ние - баби хвърлят през балконите хилядарки на телефонни измамници. И винаги някой друг "ни е крив".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #180
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Дерзайте
    В тази стъкмистика може да замениш броя на засегнати МПС-та като имаш предвид, че за 2016г. например, само ПТП-тата с материални щети са към 50000. Изведнъж се оказва, че застрахователите са на загуба. Егати, прецакахме се.
    Last edited by DerMeister; 08-11-2018 at 23:05.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •