Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 226 to 240 of 254

Thread: Данък Стар автомобил

  1. #226
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Още разходи за шофьорите! Плащаме такси за преминаване през мостове, тунели и проходи


    https://trafficnews.bg/bulgaria/osht...7cLFBv9JdV868M

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  2. #227
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Малко, по малко, започват да си го признават.
    В началото бе:
    …. за вдигане с 6 до 10 лв. данъка на старите коли.
    Сега се мина на:
    Увеличението на данъка може да достига два пъти в някои случаи....
    Накрая ще си кажат истината!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #228
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Света вода ненапита, а натрупаните милярди са от спестявания от закуските. Айде моля ти се...?
    Всичко минава през него, не се изисква много акъл като ти дадат предложение за нещо което ще ти донесе мангизи, да кажеш ДА. И едно време се крадеше, ама това вече си е жив обир по пладне.

    Интересно ми е само как се интерпретира по медиите, как протеста бил срещу високите цени на горивата, хаха, пък после прерастнал и в друго. Ей как ги е страх тия дупедавци, дори и да има някой който надигне глава, другите го теглят надолу.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #229

    Default

    Напълно съм съгласен , че сегашното правителство не е цвете за мирисане , определено трябва да бъдат сменени. Но...
    Не можем да искаме и очакваме оставка при всяка тяхна тъпотия
    Един от основните фактори за чуждестранни инвестиции е стабилно правителство - за последните 10 години 3 (поправете ме ако се бъркам) правителства подадоха оставка предсрочно и имаше служебен кабинет..
    Трудно ми е да приема факта че се дразним на толкова на Герб и на всички избори те прчелят доста гласове... тоест сега да ги свалим какво ще се получи - служебен кабинет , предсрочни избори и ще трябва да избираме пак между тях и другите отрепки - няма нова партия, която да се ползва с доверие в народа , а всички са доста негативни към бсп и дпс - и какво ще се получи ? Ще гласуваме пак за Герб ще изгубим сумати пари и стабилност за същия резултат - няма абсолютно никаква логика да пада правителството в момента , докато няма алтернаивен избор който ида приемем.

  5. #230

    Default

    Чуждестранни инвестиции, ама като дойдат тук (заради което и идват) не ти плащат европейска заплата, ми 600-800 лв. в най-добрия случай (особено ако не си в София).

    Аз разбирам да идват тук с европейските пари и европейските заплати. Те идват с европейските пари и дават български заплати. Затова и евентуално идват.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #231

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Чуждестранни инвестиции, ама като дойдат тук (заради което и идват) не ти плащат европейска заплата, ми 600-800 лв. в най-добрия случай (особено ако не си в София).

    Аз разбирам да идват тук с европейските пари и европейските заплати. Те идват с европейските пари и дават български заплати. Затова и евентуално идват.


    Защо ще идват в България с европейски заплати? Не знам дали сериозно го мислиш това или е сарказъм ? Напълно е окей да идват заради ниските заплати и тези 600 лева са с 600 лева повече отколкото е имало без тази компания. Казваш само София - промишлеността околко Пловдив се разви доста заради именно тези чуждестранни инвестиции Аз лично съм им фен основно заради факта, че създават конкуренция между работодателите и те почват да предлагат повече и да ценят служителите си повече защото всеки момент може да си тръгнат Не като на майка ми в Пловдив да й кажат намаляме ти заплатате ако не ти харесва пали от тука и си намери друга работа С повечето компании търсенето на персонал започва да става все по трудна задача. И ще кажете само в София е така - абсолютно , но Софийският пазар се пренасити - заплатата в София вече не е толкова евтина , затова и нови инвеститори се насочват към по- малките градове . В същия Пловдив вече доста IT компании оперират и дърпат пазара заедно с цеховете(да не кажа заводи ), това ще стане и с по- малките областни центрове, просто трябва стабилност а не днес демокрация , протест за цената на хляба - оставка на правителството и утре Орешарски премиер ))

  7. #232
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Орешарски е бачкатор,не го слагай при брадчедите.
    Тия леваци или левичари (както се наричат сами) немаха ни един дето да става за премиер ,та им се наложи да търсят такъв на заплата.

    Смятай какъв им е капацитета.
    Last edited by 546; 16-11-2018 at 20:42.

  8. #233

    Default

    Сарказъм е, нали в скобите това съм написал - то е ясно, защо биха инвестирали тук. Или в Анадола. Нали целта е ниското заплащне. Е, вярно, създават се работни места, ама всичко младо през терминала. И 50 фабрики като отвориш, като ще даваш 500 лв. младите няма да стоят.

    Нали целта е младите да се развиват тук. Да живеят тук. Самите те в бъдеще да печелят така, че и те напред да отворят един бизнес.

    Тук живееш едва да преживяваш, какво остава за бизнес.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #234
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Защо ще идват в България с европейски заплати? Не знам дали сериозно го мислиш това или е сарказъм ? Напълно е окей да идват заради ниските заплати и тези 600 лева са с 600 лева повече отколкото е имало без тази компания. Казваш само София - промишлеността околко Пловдив се разви доста заради именно тези чуждестранни инвестиции Аз лично съм им фен основно заради факта, че създават конкуренция между работодателите и те почват да предлагат повече и да ценят служителите си повече защото всеки момент може да си тръгнат Не като на майка ми в Пловдив да й кажат намаляме ти заплатате ако не ти харесва пали от тука и си намери друга работа С повечето компании търсенето на персонал започва да става все по трудна задача. И ще кажете само в София е така - абсолютно , но Софийският пазар се пренасити - заплатата в София вече не е толкова евтина , затова и нови инвеститори се насочват към по- малките градове . В същия Пловдив вече доста IT компании оперират и дърпат пазара заедно с цеховете(да не кажа заводи ), това ще стане и с по- малките областни центрове, просто трябва стабилност а не днес демокрация , протест за цената на хляба - оставка на правителството и утре Орешарски премиер ))
    Добре разсъждаваш, но знаеш ли защо има липса на кадри....защото останаха редовните избиратели на политическата ни върхушка, която ни управлява, тоез тези за три кебапчета и две бири, ако ме разбираш.......дето гласуват.....а евро парите до сега бяха усвоени за лични цели 90%....а ония от евросаюза да не са будали......от 2007 сме на хранилка...е то не се храни прасе, което не надава......просто се коли.....тоез няма развитие...е това сме ние....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #235

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Добре разсъждаваш, но знаеш ли защо има липса на кадри....защото останаха редовните избиратели на политическата ни върхушка, която ни управлява, тоез тези за три кебапчета и две бири, ако ме разбираш.......дето гласуват.....а евро парите до сега бяха усвоени за лични цели 90%....а ония от евросаюза да не са будали......от 2007 сме на хранилка...е то не се храни прасе, което не надава......просто се коли.....тоез няма развитие...е това сме ние....


    Това е така да , с това сме ма едно мнение. Моята идея е че няма защо да ги сваляме сега предсрочно защото нямаме за кого да гласуваме Миналите избори имаше нова партия зелените та чак се надявах много те да направят нещо... а взеха 3 процента :/

  11. #236
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На нови партии се нагледахме вече.
    В днешно време няма идеалисти, като Левски и Ботев.
    Всеки се стреми към власт за да се облажи персонално.

    Накратко - сите са маскари.

    Трябва да се смени модела на управление.

    Електронно гласуванe, електронно правителство, електронни референдуми.....

    Пряко участие на хората в процеса на вземане на решения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #237

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На нови партии се нагледахме вече.

    В днешно време няма идеалисти, като Левски и Ботев.

    Всеки се стреми към власт за да се облажи персонално.



    Накратко - сите са маскари.



    Трябва да се смени модела на управление.



    Електронно гласуванe, електронно правителство, електронни референдуми.....



    Пряко участие на хората в процеса на вземане на решения.


    Руснаците не бяха ли перфектен пример за това как няма електронна сигурност все още ? Източиха всичко от демократите и в определен смисъл направиха Тръмп президент. Но българските системи за сигурност ще са по-добри да...
    Мен ме е страх да се направи електронно гласуеане и то да може да се изкривява според определени желания - е тогава вече няма как и да кажем нищо..

  13. #238
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Руснаците не бяха ли перфектен пример за това как няма електронна сигурност все още ? Източиха всичко от демократите и в определен смисъл направиха Тръмп президент. Но българските системи за сигурност ще са по-добри да...
    Мен ме е страх да се направи електронно гласуеане и то да може да се изкривява според определени желания - е тогава вече няма как и да кажем нищо..
    Проблемът със сигурността в електронните комуникации е нещо за което има много решения.

    Тезата за несигурността на електронните комуникации с охота се проповядва именно от хората, които изпитват ужас от смяната на системата.

    Същите тези хора обаче не могат да обяснят, защо няма проблем да управляват банковите си сметки именно чрез тази "несигурна" система.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #239
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това с електрониката си го избийте от главата.
    1во Половина електорат неможе да чете/пише, та камо ли да участва в решения. Някак не ми се вързва бай Сали дет няма втори клас да участва в решаването на бъдещето на всички.
    2ро Какво правим с външната намеса ? Ще ходим да цъкаме по машинките, ама "файда йок".
    3то Видяхте ли колко пари ще усучат отново за тия машинки, пак ще се облажи една сюрия хора за сметка на нас. Отделно ще трябва подръжка, назначени тяхни фирми които ще ги поддържат за някакви "немижави" пари и т.н. и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #240
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Същият този електорат, който не може да чете и пише и сега участва във вземането на решения, макар и непряко и на цената на 2 кебапчета.

    Същевременно много умни хора, които биха могли да бъдат много по-полезни от някой продажен депутат, нямат възможността да го правят.

    Цената на едно електронно допитване до народа би била несъизмеримо по-ниска от тази на един класически референдум.

    Техническата подръжка на една такава система също би била неимоверно по-ниска от общата стойност на субсидиите за партиите, участващи в управлението.
    Last edited by ecotronic; 17-11-2018 at 10:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •