Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Замерване на дебитомер

  1. #16

    Default

    Интересното е че принудително я вкарвам в сервизен режим .. защото като закача дебитомера не свети чека , все едно няма проблем по колата .. а при такава злобна загуба на мощ в ниските все трябва да излезе нещо на таблото .. дори и само чека да светне? Или бъркам?

  2. #17
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Всяко светване на ламБата се записва като грешка. Някой грешки се записват временно и ако след определен брой стартове не се повторят, се пренебрегват. Други са активни до намеса на сервизен специалист. Аз не съм диагностик, съветът който мога да Ви дам, го дадох в първият си пост.
    След като сте откачили дебитомера, колата е в режим в който не се съобразява с куп датчици. Ако искате го наречете и марсиански, все тая. Докато не се изтрие грешката, да се види кой е причинил проблема и той да се отстрани, няма да работи нормално тоя двигател. На тия, които могат да разберат какво става, им казват диагностици. За сравнително сложният двигател, се изисква сравнително добър специалист.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #18

    Default

    Не мисля, че е сложен мотор .. иначе това се опитвам да кажа че при закачен дебитомер на 2/3-то палене чека гасне .. не излизат проблеми .. аз за това искам да ги замеря тия карантии , защото все ми се струва че трябва да свети грешка за нещо а то не свети ... дори когато ми се счупи прозореца (ролка) излезна индикация на таблото че има проблем с конкретен прозорец .. щом такива дребни неща излизат ми е чудно защо като закача дебитомера и компютъра не може да открие грешка и да светне съответна индикация .. за това сега съм го откачил , чека си свети но колата върви .. ще посетя скоро време диагностик да си каже тежката дума и да видя дали пък само на диагностика няма да излезнат грешка/ите защото със старата ми кола(Мерцедес) беше така при проблем само диагностика иначе на таблото не излизаше нищо ... нищо чудно и тук да е така , въпреки че преди си излизаха грешки .. дори лампата за течността в казанчето на чистачките не съм я виждал да свети дори когато е празно .. плашещо е до някъде ..

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Нещо съм пропуснал явно. Като какво ще е авариен режим, щом като автомобилът несъобразявайки се с основен датчик е в сервизен такъв!? Това че компа пише - сервиз, значи да бягаш в сервиз. Кой е аварийният режим?
    За това беше съветът ми - при квалифициран диагностик..... или.....
    При авариен режим възможностите на мотора са умишлено "орязани". Пример за такава ситуация е, когато оборотите на мотора биват ограничени от ECU - то заради прекъсване на единия потенциометър на педала на газта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    В авариен влиза като откача ЕГР -а .. до 2000 оборота а турбото работи до 0.8 бара .. за това и аз мисля че има разлика между сервизен и авариен режим

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При авариен режим възможностите на мотора са умишлено "орязани". Пример за такава ситуация е, когато оборотите на мотора биват ограничени от ECU - то заради прекъсване на единия потенциометър на педала на газта.
    Семантика. То и при работа без дебитомер, възможностите са орязани умишлено.
    Все едно.
    Няма какво по вече да напиша по темата.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •