Buonasera ragazzi! Накратко историята е следната. Декември месец Дядо Коледа ми донесе Алфа Ромео 145 за първа кола. Мотора не издаваше звук, като я купих, чуваше се само боботенето на 3те резонатора, или както се изрази предишният собственик "рейсърски гърнета" .Както й да е, те няма да се задържат за дълго. По най-бързият начин я обслужих и по специално мотора. Всички ремъци и ролки, антифриз и - моторно масло. Спрях се на Селения 20к и след известно време се появи това цъкане. Карах 2 хиляди километра и го смених с Ени 10w60. Разлика в маслата усетщам, само при топъл двигател, като шумът леко затихва. Имам клип, ето: https://www.youtube.com/watch?v=xKRU...ature=youtu.be

Приятел ме посъветва, че най-вероятно хидравличните повдигачи са износени и са за смяна. Моят старец,поназнайва туй - онуй (все пак той ме запали по Алфите), и с негова помощ махнахме валовете и промихме повдигачите един по един, раздвижихме ги и ги сложихме обратно на мястото им. Ефект нямаше. Е поне не задоволителен.(Клипът е след процедурата.) Питането ми е - Повдигачите износват ли се по някакъв начин и дали причината е в тях. Благодаря предварително!