Results 1 to 6 of 6

Thread: Грешка при зареждане на ICS, Alfa 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    3

    Default Грешка при зареждане на ICS, Alfa 166

    Здравейте!

    Въпросът ми е свързан с ICS на Alfa 166 от 1999 г., а именно, от известно време, когато се стартира двигателят, на екрана на ICS се появява съобщение:

    Bootsektor 3.1 AR
    C-Sample Index 6
    State : Waiting for Downloadѝ

    Checksum errors : 1
    9600 baud
    NaviState : 1

    EvTimerNavBoot- SwitchOffNavi, wait for...

    Ако сте имали подобен проблем, и сте успели да се справите с него, моля, бихте ли споделили решението?

    Благодаря предварително!

    Поздрави!

  2. #2
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Имаш ли кода на ИЦС? Ако да, може да махнеш + на акумулатора за да се рестартира. Пробвай да изключиш кабела на навигацията в багажника.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не би да имаш поставен диск в навигацията?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    3

    Default

    smc, за съжаление нямаше резултат. След рестарта започна да зарежда сякаш нормално, но после пак се появи същата грешка.

    Оказва се, че няма навигация, а единствено CD-Changer, който явно не е и оригинален, като дори портовете не са както трябва, а са нагаждани, като вместо да се ползват оригиналните връзки има нови кабели, които са снадени с оригиналните и са свързани с портовете на сегашния CD-Changer, които са различни. Няма и място за диск за навигацията.

    Благодаря ви за отговорите, все пак! Дано успея да намеря подходящо решение...

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    503

    Default

    Дай координати. Имам оригинален чейнджър, който не знам дали работи. Ако искаш да пробваме и ако стане, ще се разберем нещо.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    3

    Default

    nicks1, благодаря, ще го обмисля. Тъй като обаче ICS не зарежда, едва ли ще стане, струва ми се... По-рано ICS работеше добре, а проблемът се появи впоследствие. Чудя се дали няма начин да забраня да търси за навигация. Намерих едно устройство за нея на старо, но не съм сигурен дали си струва. Основният проблем, всъщност, е, че с неработещ ICS не може нито да се ползва радиото, нито климатикът да се управлява.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •