Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Въздушен филтър с подобрена пропускливост

  1. #1
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default Въздушен филтър с подобрена пропускливост

    Не можах да открия подобна тема или намирам мнения са от доста време и доста разнопосочни. Интересно ми е мнението Ви за въздушните филтри с подобрена пропускливост (така известните спортни филтри) Имам предвид филтрите с формата на стоковия филтър на производители като K&N или JR , не безименни китайските конусни за по 5-10лв от „тунинг“ сайтовете. Конкретно има ли смисъл, полза или вреда от използването на такъв на ремапнат дизелов двигател.
    По нашенските форуми, както с всичко останало, мненията са от оссанна до разпни го, като повечето отрицателни мнения са свързани или с опит с въпросните китайски украски или базирани на градски легенди, без личен опит. Положителните тук таме граничат с фантазии що се отнася до вдигнати конски сили, намален разход и т.н.
    В чуждите форуми преобладава положителните мнения и като цяло препоръчват на турбо двигател, особенно дизел, със софтуерни или хардуерни подобрения да се ползва такъв филтър. Разни дино тестове в YouTube показват минимално покачване на мощноста при един и същи автомобил със стоков и K&N фитър, като колкото по висока е стоковата мощност, толкова ефекта е по осезаем.
    На база на това което четох и гледах, оставам с впечатлението, че ефекта ще е по скоро положителен, най-вече свързан с малко по отзивчив двигател при ускорение, намаляне на пушека(ако има такъв) при ускорение и екологичния фактор, че няма да се изхвърлят през 10-15,000км едни хартиени филтри, които до колкото знам поне у нас не се рециклират. А K&N дават доста сериозен пробег с един филтър при правилна поддръжка. Минусите които виждам са – нуждата от често пране и смазване на филтъра при нашите запрашени пътища и улици ( на 6-7 000км) и риска от зацапване или тотална щета на дебитомера от прекомерно омасляване на филтъра след пране.
    Аз лично се замислих на тази тема, заради това, че в летните горещини, осбенно по напечените магистрали, колата се усеща по мудна заради липсата на свеж въздух и ми се иска малко да облекча дишането и
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #2

    Default

    Всичко зависи от конкретния филтър и модел автомобил. Няма универсален отговор "за" или "против" .

    При 159 не знам как е, но ако филтъра за 2.4 и 1.9 е еднакъв, а ти караш 1.9, изобщо няма защо да се замисляш за спортни филтри.

    Щом са го сметнали да е достатъчен за 2.4, значи 1.9 ще използва само част от пропусквателната му способност и няма да има файда от "спортен филтър" .

    Друг е въпроса че има и много различни марки и модели "стандартни" филтри" За 156 съм виждал и такива през които можеш да четеш вестник, както и такива плътни като родопско одеало.

    А проблемите ти в жегата не са от филтъра, а от самата температура. Топлия въздух е по-малко плътен от студения.

  3. #3
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Всичко зависи от конкретния филтър и модел автомобил. Няма универсален отговор "за" или "против" .

    При 159 не знам как е, но ако филтъра за 2.4 и 1.9 е еднакъв, а ти караш 1.9, изобщо няма защо да се замисляш за спортни филтри.

    Щом са го сметнали да е достатъчен за 2.4, значи 1.9 ще използва само част от пропусквателната му способност и няма да има файда от "спортен филтър" .

    Друг е въпроса че има и много различни марки и модели "стандартни" филтри" За 156 съм виждал и такива през които можеш да четеш вестник, както и такива плътни като родопско одеало.

    А проблемите ти в жегата не са от филтъра, а от самата температура. Топлия въздух е по-малко плътен от студения.
    Да, това е другия момент, виждал съм филтри на един и същи производител които поне визулано изглеждат от материал с различна плътност, в зависимост в кой край на света е правена конкретната партида. Отделно, качеството на хартиения филтър зависи в не малка степен и начина по който е съхраняван.
    Така или иначе, след като съм карал по по-екстремни пътища - до плажове и т.н., проверявам филтъра, изтупвам го и преценям на око - има още живот в него или за смяна е. А текстилния така и така си го свалил, переш, мажеш и е като нов - поне според легендата ...
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  4. #4

    Default

    Когато купих 147цата, тя си беше с KN филтър. Свалих го и беше прашясал доста, купих си кит за поддръжка, почистих го, измих, смазах и колата тръгна по-леко и вървеше доста прилично. След това като взех 59ката,директно си купих нов KN и го боцнах. Голяма разлика с хартиения(който беше почти нов) няма, но има една лекота-може и да е само в главата ми... И си пазя хартиения, при сваляне за пране на спортния да има какво да сложа за ден-два докато изсъхне другия. Доста съм чел по форуми, сайтове, клипове и т.н.,в крайна сметка съм преценил, че за мен ще е по-добре и изгодно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Според мен не си вкарвай автогол.

    Има в нета.Чел съм има и във форума - увеличава разхода поне по отзивите във форума.

    Отделно този спортен филтър е с по-голям дебит на въздух, но това е за сметка на размера на филтрираните частици.Пропуска по-голям диаметър частици.

    Въздушният филтър е предназначен да очиства въздуха от твърди частици, каквото пропусне той минава през турбото което го нагнетява и от там в двигателя.

    Сам си помисли дали по-големи частици прах, пясък и т.н. ще се отразят "здравословно" на турбото и дали няма да съкратят преждевременно животът му.

    Като отидат в двигателя там ги улавя маслото и ги закарва до масления филтър който ги улавя.

    Колкото повече въздушния филтър пропусне такива твърди частици, толкова повече и по-запушен/натоварен с очистка и мръсотия ще е масленият филтър който ще трябва да ги "вади" от маслото на двигателя, което пък ще ги вади от двигателя...

    Тази система на пречистван е като скачени съдове с вода - това което не го свърши единият филтър се трупа като работа на пречистване на другият филтър.

    Има професионални синтетични филтри които са да кажем двустепенни-първата степен улавя по едрите частици, а втората по -фините частици и може и да станат*за 159-ка) и за които съм чел, но цените за хубавите такива започват от 108 долара и нагоре стигат до близо 450-500 долара.

    Да кажем че за алфа ще намериш на 170-190 щатски долара?
    продават и препарати за почистването им.

    Тези филтри в щатско говоря защото там са маниаци на тема гонки, драг рейсинги, гонки на 1/4 миля и т.н.


    Аз лично се замислих на тази тема, заради това, че в летните горещини, осбенно по напечените магистрали, колата се усеща по мудна заради липсата на свеж въздух и ми се иска малко да облекча дишането и
    Започни да сипваш ECTO дизел от Лукоил когато си в България, но за да усетиш ефекта трябва когато си сипвал друг дизел преди това да са останали не повече от 10-на литра в резервоара, иначе при повече обикновен дизел повече от 10-на литра ефекта на ECTO дизела не е толкова осезателен.

    То в интерес на истината не е оферта и само ECTO да сипваш или друг премиум)дори и да ги редуваш различни премиуми), защото повечето изглежда като добавка слагат такава с немалко количество в съдържанието й керосин, който пък увеличава температурата на горене в двигателя и това се отразява най-вече на топлата част на турбото от по-нажежените изгорели газове...

    А като сипваш ECTO дизел, преди това паркирай и си купи нещо дребно от бензиностанцията, и искай касова бележка - ако касовата бележка е на ЛУКОИЛ АД или ЕООД, мисля бензиностанциите има бяха на ЕООД то това е бензиностанция на Лукоил, ако в касовата бележка пише друго име, то тази бензиностанция е на франчайз и не е сигурно дали качеството на горивото е постоянно .

    Аз бях чел отзиви на потребители за това различие, но веднъж реших да сипя 29-на литра от бензиностанция която знаех че е франчайз и двигателя започна да работи по-шумно и да набира по-мудно.След това досипах от тази която е собственост на Лукоил ЕООД. Лукоил дистрибуция" ЕООД или нещо подобно бяха автентичните Лукоилски бензиностанции.Франчайза една част правят шмекерии и смесват боклук с дизел от Лукоил, за да печелят повече ...

    Аз сипвам обикновен дизел с добавка на бардал -BDC и то основно за да предотвратя поява на бактерии в резервоара.

    На есен ако поръчвам за мен си от Равенол и имам повече излишни пари може да поръчам добавка за дизела от тях - около 16 лева за 40 литра гориво, пишат че повишава цетановото число.Може и да се сложат на 70 литра една опаковка, но пишат, че за оптимален резултат една опаковка(400мл) на 40 литра гориво.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    За да се избегнат такива спорни усещания на "гъзомер" и плацебо ефекти, може да се използва диагностичния интерфейс (МЕС).

    Там може да се гледат показанията на дебитомера.
    Аз съм си правил опити:
    1. със стар мръсен филтър,
    2. със стар и изтръскан/продухан с компресора филтър,
    3. с чисто нов (хартиен) филтър и
    4. без филтър.

    Резултатите са, че между нов филтър и без филтър няма разлика. И в двата варианта дебитомера достига максималните си стойности , дадени от производителя (408кг/ч въздух). Тоест, филтъра има достатъчна пропускливост и не ограничава нищо. Което е логично, с оглед на това че същия филтър се използва и на 2.5 V6 и 2.4jtd, които консумират много повече въздух от моя мотор, който е 2.0.

    Със замърсен филтър показанията на дебитомера бяха с 1/4 по-ниски от максималните (~300кг/ч въздух).
    Продухването и изтупването на стария филтър оправя донякъде нещата, но не става като нов. (380кг/ч въздух от 408кг/ч възможни).
    Last edited by dhtj; 12-06-2018 at 22:18.

  7. #7

    Default

    Мнения хиляди, аз до моето заключение стигнах, след подробно разучаване на въпроса, вредно ли е и до колко. Точно американците най-много хвалят KN филтрите. Големия минус е да не се предозира с омасляването, защото ще се полепи масло по дебитомера. Иначе повече са му предимствата. Имаше много интересно видео, в което беше илюстрирано как се случват нещата със завихрянето и пропускането на въздушния поток в различните места на филтъра... и още доста интересни факти. Мисля, че беше в официалната страница на KN.
    Last edited by undy; 12-06-2018 at 23:52.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Като отидат в двигателя там ги улавя маслото и ги закарва до масления филтър който ги улавя.

    Колкото повече въздушния филтър пропусне такива твърди частици, толкова повече и по-запушен/натоварен с очистка и мръсотия ще е масленият филтър който ще трябва да ги "вади" от маслото на двигателя, което пък ще ги вади от двигателя...
    Ти сериозно ли мислиш, че въздухът, и мръсотията, които постъпват в двигателя отиват....в картера при маслото, та да стигнат и до масления ф-р?!

    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #9
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Проблема с преминаването на по-големи частици прах, поне според производителя и тестовете които гледах, не съществува при качествените филтри. Дори при един от тестовете по изключително прашни пътища във въздуховода след филтъра при стоковия филтър имаше леко запрашаване, а при K&N, не. До колкото разбирам точно омасляването е защитата и то доста добра.
    Иначе за дебита е ясно, в крайна сметка колата смуче колкото и трябва ако няма сериозна пречка за това. Но при рязко ускорение първоначалното всмукване на нужния повече въздух е по-лесно, от там и по-добрата еластичност на двигателя и намаленото пушене при дизела при ускорение, поне аз така го разбирам.
    За разхода не намирам логика да е по-висок, ако филтъра наистина работи както твърдят производителите дори трябва да падне малко.
    А за по "заспалото" поведение на колата в сериозните жеги, не мисля, че е от нафтата. Ще пробвам ЕСТО, но като цяло при турбо дизилети които съм карал до сега ми прави впечатление това поведени. И като цяло е нормално, все пак на турбото му харесва повече хладен въздух
    Края на месеца пак ще качвам Алфата на дино след почистването и стенда на дюзите и няколко сменени маркуча и скоби. Че при ремапа си показа, че не всичко е ОК на 100% и искат да я проверят след като оправихме проблемите. Ще говоря с хората там, ако имат положително мнение, ще тествам една от двете марки и ще споделя мнение.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    До колкото разбирам точно омасляването е защитата и то доста добра.
    Именно, но въпроса е да не се прекалява с него,понеже и пропускливостта се нарушава, ако е "удавен".
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Според мен не си вкарвай автогол.

    Има в нета.Чел съм има и във форума - увеличава разхода поне по отзивите във форума.

    Отделно този спортен филтър е с по-голям дебит на въздух, но това е за сметка на размера на филтрираните частици.Пропуска по-голям диаметър частици.

    Въздушният филтър е предназначен да очиства въздуха от твърди частици, каквото пропусне той минава през турбото което го нагнетява и от там в двигателя.

    Сам си помисли дали по-големи частици прах, пясък и т.н. ще се отразят "здравословно" на турбото и дали няма да съкратят преждевременно животът му.

    Като отидат в двигателя там ги улавя маслото и ги закарва до масления филтър който ги улавя.

    Колкото повече въздушния филтър пропусне такива твърди частици, толкова повече и по-запушен/натоварен с очистка и мръсотия ще е масленият филтър който ще трябва да ги "вади" от маслото на двигателя, което пък ще ги вади от двигателя...

    Тази система на пречистван е като скачени съдове с вода - това което не го свърши единият филтър се трупа като работа на пречистване на другият филтър.

    Има професионални синтетични филтри които са да кажем двустепенни-първата степен улавя по едрите частици, а втората по -фините частици и може и да станат*за 159-ка) и за които съм чел, но цените за хубавите такива започват от 108 долара и нагоре стигат до близо 450-500 долара.

    Да кажем че за алфа ще намериш на 170-190 щатски долара?
    продават и препарати за почистването им.

    Тези филтри в щатско говоря защото там са маниаци на тема гонки, драг рейсинги, гонки на 1/4 миля и т.н.




    Започни да сипваш ECTO дизел от Лукоил когато си в България, но за да усетиш ефекта трябва когато си сипвал друг дизел преди това да са останали не повече от 10-на литра в резервоара, иначе при повече обикновен дизел повече от 10-на литра ефекта на ECTO дизела не е толкова осезателен.

    То в интерес на истината не е оферта и само ECTO да сипваш или друг премиум)дори и да ги редуваш различни премиуми), защото повечето изглежда като добавка слагат такава с немалко количество в съдържанието й керосин, който пък увеличава температурата на горене в двигателя и това се отразява най-вече на топлата част на турбото от по-нажежените изгорели газове...

    А като сипваш ECTO дизел, преди това паркирай и си купи нещо дребно от бензиностанцията, и искай касова бележка - ако касовата бележка е на ЛУКОИЛ АД или ЕООД, мисля бензиностанциите има бяха на ЕООД то това е бензиностанция на Лукоил, ако в касовата бележка пише друго име, то тази бензиностанция е на франчайз и не е сигурно дали качеството на горивото е постоянно .

    Аз бях чел отзиви на потребители за това различие, но веднъж реших да сипя 29-на литра от бензиностанция която знаех че е франчайз и двигателя започна да работи по-шумно и да набира по-мудно.След това досипах от тази която е собственост на Лукоил ЕООД. Лукоил дистрибуция" ЕООД или нещо подобно бяха автентичните Лукоилски бензиностанции.Франчайза една част правят шмекерии и смесват боклук с дизел от Лукоил, за да печелят повече ...

    Аз сипвам обикновен дизел с добавка на бардал -BDC и то основно за да предотвратя поява на бактерии в резервоара.

    На есен ако поръчвам за мен си от Равенол и имам повече излишни пари може да поръчам добавка за дизела от тях - около 16 лева за 40 литра гориво, пишат че повишава цетановото число.Може и да се сложат на 70 литра една опаковка, но пишат, че за оптимален резултат една опаковка(400мл) на 40 литра гориво.
    Голяма реклама направи на този ECTO дизел
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #12

    Default

    за по "заспалото" поведение на колата в сериозните жеги, не мисля, че е от нафтата. Ще пробвам ЕСТО, но като цяло при турбо дизилети които съм карал до сега ми прави впечатление това поведени. И като цяло е нормално, все пак на турбото му харесва повече хладен въздух
    Края на месеца пак ще качвам Алфата на дино след почистването и стенда на дюзите и няколко сменени маркуча и скоби. Че при ремапа си показа, че не всичко е ОК на 100% и искат да я проверят след като оправихме проблемите. Ще говоря с хората там, ако имат положително мнение, ще тествам една от двете марки и ще споделя мнение.
    Не съм казал че "заспалото поведение" през лятото по време на жегите не е от жегата. Това за плътността на въздуха е вярно, просто ECTO дизела ще компенсира тази "вялост" в поведението на колата.

    Голяма реклама направи на този ECTO дизел
    Всеки да сипва каквото си иска.Аз съм пробвал и с ШЕЛ и с OMV и Авиодизела. С първите два разлика не виждам никаква.

    С авиодизела поведението на колата е подобно на това с ECTO дизела.

    Ама не разбирам защо:
    1. да плащам по -скъпо за дизел със същият или по-малък ефект

    2.да давам пари за дизел който не е ясно дали не идва от Лукоил, а след като Лукоил имат завод и там рафинират и произвеждат гориво, защо да не купувам от производител, а не от дистрибутор като ЕКО-то?

    Ако живеех близо до гръцката граница може би щях да купувам от ЕКО, ама не съм толкова близо...


    Горното е въз основа на личния ми опит с тези горива с тази кола в момента.С АВИО и ECTO върви на поразия, но и двигателя става по -шумен (поне в ниските обороти на малка предавка=1,2,3) и ръмжащ подобно на бензин. То и от това ме е шубе, и затова не карам постоянно с ECTO.

    Ta дотук с "рекламата" ...

    Шубе ме е и защото хората са написали в книжката на колата, че горивото е EN590 и с друго не гарантират, че няма да има повреди по колата ...


    От друга страна когато колата е проектирана и произведена ЕВРО нормите за процентно съдържание на биодизел в горивото е била една, а сега е друга по-висока и това също ме притеснява ...

    Изобщо темата е дълга ...

    ========================================


    За разхода не намирам логика да е по-висок, ако филтъра наистина работи както твърдят производителите дори трябва да падне малко.
    Да, и аз мислех по същия начин- няма как повече дебит осигурен въздух да се отрази негативно на разхода и изобщо на поведението на колата, но прочетох няколко негативни мнения и се отказах.

    Сега дали този повишен разход се едължал повече на мераците на собствениците на тези 159 да шофират ферари и от там на крака настъпваш педала на газта или от спортния въздушен филтър е спорен въпрос
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Да споделя мнение след 6000км с панелен K&N филтър - филтъра е осезаемо по мръсен от хартиения филтър който смених с него и беше горе долу на същите километри. Замърсяването е силно изръзено от към входа на тръбата от където влиза въздуха към кутията на филтъра. Преди да сложа K&N много добре изчистих тръбата след филтъра. Сега я забърсъх пак и нямаше абсолютно никакво замърсяване и запрашаване след филтъра.
    Колата е една идея по отзивчива при рязко подаване на газ и ускорява по равномерно. Има промяна във звука над 2500 оборота, по дрезгъв, звучи някак си като "по-расов" двигател. Разхода - мисля, че има понижение, но не е съществено.
    Като цяло, мисля, че този тип филтри дори пречистват въздуха по-добре от хартиените, двигателея е малко пъргав при ускорение и звука е по приятен при такова. Аз съм доволен от продукта. Единствен минус - пране на всеки 5-6 000км заради хубавите ни, чисти, безпрашни пътища ....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Което за който няма канал е доста неудобно.
    На всеки 6 месеца да вдигам колата и да свалям кората, поне предната част.
    Ако си плащам по 10 лв трябва да имам 2 филтъра, че да ги сменям след пране
    По- интересно ми е как разбирате, че колата върви с 15 коня повече
    Едната вечер 21 градуса, другата 28 ... веднъж насрещен вятър друг път попътен
    Филтъра и без друго е огромен.
    Дано все пак който си е дал парите да усети подобрение.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15

    Default

    А бре за него щом си работи да си го кара с такъв филтър.


    Аз например бих си сменял филтъра на всеки 5000км.


    Не че сега го сменям на много, но правя по 8 000км преди смяна.


    Иначе конкретно за случая - неговата е чипната и би трябвало да е по-чувствителен в мощността, тоест при загуба на такава и когато е свикнал с повече.


    Моето единствено притеснение е че малко или много този филтър с всяко едно пране остава все по-запушен отколкото когато е бил нов.


    Не ми се вярва прането да е толкова успешно, че да е като нов.


    Това е същото като с колите втора употреба- лъскаме ги, боядисваме ги, тунинговаме ги ...но си остават автомобили втора употреба...


    Според мен си насочете усилията към добро масло на приемлива цена и чат пат като ви засърби крака на газта към премиум дизел или поне вие да си сипвате добавка.


    Иначе на моята и купих 2 предни подкалника, кора под двигателя която ще сложа върху оригиналната и термостат, че моят е изпрегнал...


    Поне хубавото е че една част от работите идват с безплатна доставка, ако са над 50 лева поръчката.


    Яд ме е че имаше подкалници в амазон за 6€ бройката преден ляв и десен и безплатна доставка, а аз си поръчах от България ...


    Е трябваше да купя още нещо, та поръчката да е над 20€, но и това можеше да се уреди ...


    А, смених и й всички емблеми, че старите бяха започнали да избледняват от слънцето лятото по курортите ...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-09-2018 at 05:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •