Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 108

Thread: Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )

  1. #16
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
    п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...)
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #17
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Това, че е от форума или форумен, или клубен не е никаква гаранция. Всички станаха алчни и искат бързо да забогатеят на гърба на някой. Малко останаха свестните хора в тия среди. И мен така ме наигра един форум хубостник, ама това е друга тема. Доверие на никой!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Това, че е от форума или форумен, или клубен не е никаква гаранция. Всички станаха алчни и искат бързо да забогатеят на гърба на някой. Малко останаха свестните хора в тия среди. И мен така ме наигра един форум хубостник, ама това е друга тема. Доверие на никой!
    Май имаше нещо с вътрешните карета?Ако става въпрос за същия случай, или се бъркам?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #19
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Май имаше нещо с вътрешните карета?Ако става въпрос за същия случай, или се бъркам?
    Да, въпросният ми смени полуоските и още някои дребни неща, докато колата беше при него.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #20
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    За какво точно става въпрос е без значение. Това което има, е че има недоволни, и те имат право на недоволство. Както и "потърпевшите" имат право на публикуване на гледната си точка.
    "Качваш се и караш" е поредната анти реклама в днешната действителност. Като се сетим кои са колите, които се карат без да се качиш в тях, става ясно защо го твърдя.
    На колежката ще напомня само, че вече сме в ЕС и потребителят има права. След като всичко е документирано, редно е случаят да се отнесе до компетентните в случаят органи. Да, публикуването тук има смисъл, но далеч не е всичко което трябва да се направи по случаят. Има още много възможноси. "Господари на ефира" са по ефективни от разните форуми, а съдът е още по ефективен, макар и доста по бавен.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #21
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Bella за поморийския алфа бос има и други оплаквания.Жалко е че си подмамена и то от хора със имена от форума,във алфа средите,или така наречения каймак на Алфа обществото във България.Повръщаше ми се на няколко пъти докато чета тая история.Сега вече ти е ясно че всичките тея си бъркат по дупките и са готови да те измамят за някои лев повече после,ще тръгнат да ти обясняват че за тия пари какво очакваш да купиш.Само се чудя как хора от тяхното обкръжение още не са те нападнали.Пресен пример за това е Гогата малко по-горе.И във заключение на джамбази вяра нямай,виждаш какво се случва.
    Last edited by BillyBoy`; 14-06-2018 at 10:21.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #22

    Default

    Съд не е опция според мен.
    Какво точно ще искаш от ответника- че ремонтираш кола на 10+ години, на която си изповядал съгласие за закупуването пред нотариус? Нямаш специален договор за гаранция, може би нямаш и фактури за ремонтите, нищо-такова дело е свирено загубен мач(поне по тези ширини).

  8. #23
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава.

    ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли"..

    ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by TheTorpedo View Post
    Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава.

    ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли"..

    ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.
    Колко ти дадоха за да напишеш това по-горе!?
    Обяснявано е на колежката че колата е наред, пък видиш ли са си спестили да дообяснят че двигателя е бил на салата...
    Ако ти беше на неино място и се беше случило с твоята кола това, как ли щеше да реагираш тогава!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25

    Default

    Истината е че от момента в който прехвърлиш колата, продавача вече няма никакви ангажименти. И ако си се прецакал го преглъщаш. На всеки може да се случи. На една от колите, които си купих продавача ми обърна внимание, без да го питам, че антифриза е до максимум и на мен ми светна лампата, че има нещо нередно. Само че валеше, всичко беше мокро и не видях теч. Е като изсъхна го видях и си купих радиатор ама бях свалил достатъчно от цената да го покрие. И при твоя бизнес с кучета има доста недобросъвестни. Познавам хора, които си купиха животни уж расови от случайни хора и като отраснаха се оказаха мелези. Нищо ново под слънцето. Пиеш си студената вода, забравяш да не се тормозиш и продължаваш напред. И се надяваш провидението да се погрижи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by TheTorpedo View Post
    Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава.

    ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли"..

    ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.
    Всичко точно...ама не мога да разбера, да си купиш кола на възраст над 10 години за над 10 бона и да налееш още толкова, и тя да не е рядък екземпляр, а масова....за мен е мазохизъм.....
    До сега се изказа в темата само един участник в сделката...другите мълчат...е това не е добре....ние сме лаици, плямпаме си...защото, не сме се опарили....
    ае, да не взимаме страна....кой крив, кой прав......и да не забравяме, че е жена....лесна плячка......всички сме тарикати тук, но тарикат с чест е тарикат, а тарикат, който я губи е..?...вземи ми подскажи, че не се сещам...)).....малко трудно ще ме разбереш....
    Мен, ако ме нападнат...и съм виновен се извинявам, най малко.....но ако съм прав...атакувам......а тук, атакува жена, ебати.....до къде стигнах ме....истанбулската конвенция.....ходи разбери, кой какъв е...
    Last edited by Бобби; 16-06-2018 at 02:20.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Всичко точно...ама не мога да разбера, да си купиш кола на възраст над 10 години за над 10 бона и да налееш още толкова, и тя да не е рядък екземпляр, а масова....за мен е мазохизъм.....
    До сега се изказа в темата само един участник в сделката...другите мълчат...е това не е добре....ние сме лаици, плямпаме си...защото, не сме се опарили....
    ае, да не взимаме страна....кой крив, кой прав......и да не забравяме, че е жена....лесна плячка......всички сме тарикати тук, но тарикат с чест е тарикат, а тарикат, който я губи е..?...вземи ми подскажи, че не се сещам...)).....малко трудно ще ме разбереш....
    Мен, ако ме нападнат...и съм виновен се извинявам, най малко.....но ако съм прав...атакувам......а тук, атакува жена, ебати.....до къде стигнах ме....истанбулската конвенция.....ходи разбери, кой какъв е...
    Чисто и просто вай-вероятно тази кола си е била гробница и най-лошото е, че те сигурно са го знаели!Колежката явно се е подвела от това, че са все препоръчани хора, които са известни и във форума и отделно, че не купува колата от автокъща, а от сервиз, и то с" гаранция"Просто се е подвела, че прави супер сделка, за кола, която е перфектна и затова е с 30-40% по-скъпа от другите на пазара!!Защо моят акумулатор изкара вече две зими, като през първата зима имаше температури от -26 градуса?!Термостатът кове 90 градуса, корекциите на дюзи са наред.Нови гуми и напълно обслужена, с махнати клапи, егр, дпф и т.н.Всичко това със сервизен протокол и фактура, и въпреки всичко джамбазина не ми каза, че дава някъква гаранция, просто защото знае, че винаги може нещо да се повреди.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #28
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Bella за поморийския алфа бос има и други оплаквания.Жалко е че си подмамена и то от хора със имена от форума,във алфа средите,или така наречения каймак на Алфа обществото във България.Повръщаше ми се на няколко пъти докато чета тая история.Сега вече ти е ясно че всичките тея си бъркат по дупките и са готови да те измамят за някои лев повече после,ще тръгнат да ти обясняват че за тия пари какво очакваш да купиш.Само се чудя как хора от тяхното обкръжение още не са те нападнали.Пресен пример за това е Гогата малко по-горе.И във заключение на джамбази вяра нямай,виждаш какво се случва.
    Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато искаш "точно в този момент" да закупиш употребявана кола, трябва много сериозно да разчиташ на късмета си.

    Диагностиката, ако ще диагностикът да е най-добрият, не може да покаже по-голямата част от състоянието на колата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Съвсем не в точно този момент , но така или иначе бях там . Форумните герои до един гарантираха за супер състоянието на колата . Какво имах да губя след като всички на които поради една или друга причина потвърдиха това ? Човек който беше с мен също се занимава с ремонти по коли , но не разбира от електроника , диагностики и т.н. От това което бе видимо той също одобри колата . Така , че реших след дългото търсене да взема колата . Не виждам нищо прибързано в това .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •