Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108

Thread: Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )

  1. #31
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Истината е че от момента в който прехвърлиш колата, продавача вече няма никакви ангажименти. И ако си се прецакал го преглъщаш. На всеки може да се случи. На една от колите, които си купих продавача ми обърна внимание, без да го питам, че антифриза е до максимум и на мен ми светна лампата, че има нещо нередно. Само че валеше, всичко беше мокро и не видях теч. Е като изсъхна го видях и си купих радиатор ама бях свалил достатъчно от цената да го покрие. И при твоя бизнес с кучета има доста недобросъвестни. Познавам хора, които си купиха животни уж расови от случайни хора и като отраснаха се оказаха мелези. Нищо ново под слънцето. Пиеш си студената вода, забравяш да не се тормозиш и продължаваш напред. И се надяваш провидението да се погрижи.
    Найн.

    Из Закон за договорите и задълженията:


    Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
    Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
    Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.


    Чл. 194. След като приеме вещта, купувачът трябва да я прегледа в течение на времето, което е обикновено необходимо за това в подобни случаи, и незабавно да уведоми продавача за забелязаните недостатъци. Ако не направи това, вещта се смята одобрена, освен ако по-късно се открият недостатъци, които не са могли да бъдат забелязани при обикновен преглед. В последния случай правата на купувача се запазват, ако той незабавно уведоми продавача за открития недостатък.
    Уведомяване на продавача не е необходимо, ако той е знаел недостатъка.


    Чл. 195. В случаите, в които продавачът отговаря съгласно чл. 193, купувачът може да върне вещта и да иска обратно цената заедно с разноските за продажбата, да задържи вещта и да иска намаляване на цената или да отстрани недостатъците за сметка на продавача.
    Той може да иска и обезщетение за вредите съгласно общите правила относно неизпълнението на задълженията.

    При продажбите на родово определени вещи купувачът може или да упражни правата по първата алинея, или да иска предаване на вещи без недостатъци, както и обезщетение за вредите и в двата случая.

    Има и осъдени. Потърси съдебна практика.
    Но дамата е изпуснала всякакви срокове.
    Остава да пие студена вода.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #32
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Classicalfamaniac , благодаря за информацията !

    Да си знам за друг път !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #33

    Default

    И когато договорът започне с думите - купувачът купува в състоянието в което е, всички алинеи и точки и подточки се обезмислят.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато аз си купих моята, доста време (около година) следих обявите. Имаше 3 - 4 които съответстваха на това, което търся, но "висяха" по 6 + месеца. И като така, въобще не си направих труда да ходя да ги гледам. Не потърсих мнения и във форума, защото оцененки по снимки и сам мога да си правя.

    И ето, че се появи нов екземпляр, който обещаваше да е това, което търся. Дори сe замислих да си взема отпуск за да ида да го видя, но си рекох, че ако е писано да имам тази кола, тя ще ме почака до следващата събота.

    Направих външен оглед, диагностика само на мотора, проверих климатика и извърших кратък тест драйв. Хареса ми. Други дреболии, като стъкла, огледала, фарове и пр. не съм гледал, защото колата като цяло вече ми беше харесала и един неработещ мигач, нямаше да ме откаже.
    Капарирах я на момента и така....

    Всичко по-натам сочи, че си е струвало чакането.

    Не твърдя, че съм големия разбирач. Просто твърдя, че можеш да уцелиш десетката и без да прибягваш до "светилата" в бранша. Достатъчно е да не се подадеш на емоциите си.
    Last edited by ecotronic; 16-06-2018 at 16:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И когато договорът започне с думите - купувачът купува в състоянието в което е, всички алинеи и точки и подточки се обезмислят.
    Ти отказваш да прочетеш закона. Законодателят е предвидил точно тази супер често срещана хипотеза и изрично я е обявил за недействителна.


    Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
    Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
    Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Ти отказваш да прочетеш закона. Законодателят е предвидил точно тази супер често срещана хипотеза и изрично я е обявил за недействителна.


    Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
    Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
    Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.
    Не можеш да докажеш кой какво е знаел и дали се е счупило веднага след сделката или си е било счупено. За това се прави оглед, диагностига, тест и като я купиш после на босия цървулите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .
    Мацко, сигурна ли си в това за Антон.....тежко обвинение...аз го познавам визуално...няколко приказки с обменил за почти 10 години с него...знам го оше от 2008 г....караше една 146...изстрадала...)....но мъжко момче, виждал съм го на 2-3 италфеста....последният път ми тества 156-та, която продавах при него ме заведе купувача .....наистина няма и за две минути е закачи за диагностика.....но там не може да откриеш демферна шайба, термостат и тем подобни проблеми....спокойно му хвърлих ключовете за тест драйв, като си останах седнал във Вентура гараж на стола.....само го предупредих да не го снимат...)...оти ще си плати и така.......трябва да имаш сърце за някой неща.....за мен доверието, към непознати е по голямо, отколкото към приближени....колата е продадох на мига, макар, че беше проблемна( не в техническо състояние) технически казах, какво съм сменял и какво трябва да се смени....като частите бяха в багажника.....не скрих това което знаех за нея....момчето, което я купи, беше с по голямо сърце от мен....даже след година ми се обади и каза, че няма проблем, аз му бях изтрил тел. номер и се чудих кой ми звъни....
    п.п...ако си сигурна, че Радо е раздал някой лев на другите, като съучастници е друг въпрос....но всичко друго е предположение.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако след дори и 2 - часова диагностика, Мурджев наистина е заявил "колата е перфектна" това представлява силно подвеждащо твърдениие и това най-добре го знае самият Мурджев.
    Last edited by ecotronic; 16-06-2018 at 17:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Чисто и просто вай-вероятно тази кола си е била гробница и най-лошото е, че те сигурно са го знаели!Колежката явно се е подвела от това, че са все препоръчани хора, които са известни и във форума и отделно, че не купува колата от автокъща, а от сервиз, и то с" гаранция"Просто се е подвела, че прави супер сделка, за кола, която е перфектна и затова е с 30-40% по-скъпа от другите на пазара!!Защо моят акумулатор изкара вече две зими, като през първата зима имаше температури от -26 градуса?!Термостатът кове 90 градуса, корекциите на дюзи са наред.Нови гуми и напълно обслужена, с махнати клапи, егр, дпф и т.н.Всичко това със сервизен протокол и фактура, и въпреки всичко джамбазина не ми каза, че дава някъква гаранция, просто защото знае, че винаги може нещо да се повреди.
    Късмета е важен ..Да....извадил си го и ти...ама тия проценти дето ги даваш не ми се връзват.......сещаш ли се, когато подпитвах за 159-ка в раздела и си бях определил цена......а вие се ебавахте...)....е купих си я....2008....постно изпълнение, ама на реални километри,здрава....и си я докарах на самоход от Рим....с ферибота през Албания......а не с автовоз.....това го правехме още от 1989 г....а сега ви ги карат с камиона насипни и ви ги сглобяват на място.......има разлика.....цената накрая излиза една и съща, ама друго е да разгледаш Италия, друго е да разгледаш Горубляне.....или тем подобни пазари у нас...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Има нещо перверзно в това, някой друг да ти тества колата. Но това е по-добре, отколкото да разчиташ само на себе си. Аз два пъти съм си патил от тая арогантност. За това, ето моя съвет:
    Искаш ли да си купиш кола, но не познаваш модела. просто намери някой с такава и го помоли да я покараш! Най-добре няколко различни. Така ще имаш представа за колата и няма да разчиташ на външни уверения.
    За съжаление коректните хора намаляха.
    Абе тоя Радо не го ли дъвчем от поне 6-7 години?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #41
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не можеш да докажеш кой какво е знаел и дали се е счупило веднага след сделката или си е било счупено. За това се прави оглед, диагностига, тест и като я купиш после на босия цървулите.
    Ти си правно некомпетентен. И току що едва ли не остави без работа една дузина вещи лица, които изготвят експертизи точно по такива дела.

    Стигат ви толкова безплатни правни консултации в събота вечер. Трябва да има работа и за адвокатите.

    http://www.rs-sz.com/Reshenia/2012/j...1/664c1911.htm
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Ти си правно некомпетентен. И току що едва ли не остави без работа една дузина вещи лица, които изготвят експертизи точно по такива дела.

    Стигат ви толкова безплатни правни консултации в събота вечер. Трябва да има работа и за адвокатите.

    http://www.rs-sz.com/Reshenia/2012/j...1/664c1911.htm
    Много четеш. Тва все едно го е писало хлапе в трети клас. а на обжалването да знаеш какво се е случило? Много наивен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Много четеш. Тва все едно го е писало хлапе в трети клас. а на обжалването да знаеш какво се е случило? Много наивен.
    Лорде по гръб не падаш ей :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Лорде по гръб не падаш ей :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Има такива неща, които наглед са хубави, обаче повечето пъти не работят. Това е едно от тях, по скоро прецедент с неисвестен край.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Burgas
    Posts
    58

    Default

    Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай?
    Last edited by joro66; 17-06-2018 at 20:41.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •