Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 108

Thread: Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )

  1. #46
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by joro66 View Post
    Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай?
    Когато си вземеш кола за която те убеждават че е супер а се окаже че е правена и то доста... Дали пак така ще мислиш!?
    Тука не е въпроса какво кои е правил а в това че са си спестили да кажат на купувача какво е правено и какво не е!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by joro66 View Post
    Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай?
    В случая иронията ти е неуместна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Burgas
    Posts
    58

    Default

    Не мисля. Като гледам, и не само тук, хората поголовно са на мнение, че диагностиката е всесилна. А за подмененото долнище на мотора аз лично не бих се притеснявал. Друг в въпроса, че е спестена информацията. Но 99% от хората биха се отказали да купят такава кола, ако им се каже такова нещо. Другите дефекти изобщо няма да ги коментирам. Все пак се купува кола втора ръка.
    Last edited by joro66; 17-06-2018 at 22:37.

  4. #49
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Говоря за цялостно състояние ! Отделно ясно е,че е стара кола , но след като е гарантирано пред свидетел , че е едва ли не като нова . Както и да е . Няма да влизам в полемики . Каквото имах да пиша го написах в първият ми пост . За мен бе важно да се разбере за измамите на определени хора .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #50
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз имам един приятел дето навремето си избира кола. То голямо гледане падна 5-6месеца, избиране, накрая си взе един кош дето още го кара и се хапе по гъза.
    Общо взето голям късмет е всичко с колите на старо, еле пък като има някой дето ти пее сладки приказки от 1001 нощ. Това обаче непречи колата да е нагласена както трябва и да изкара без сериозни ремонти следващите 5г примерно. Невзимам страна на никой в случая.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #51
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by joro66 View Post
    Не мисля. Като гледам, и не само тук, хората поголовно са на мнение, че диагностиката е всесилна. А за подмененото долнище на мотора аз лично не бих се притеснявал. Друг в въпроса, че е спестена информацията. Но 99% от хората биха се отказали да купят такава кола, ако им се каже такова нещо. Другите дефекти изобщо няма да ги коментирам. Все пак се купува кола втора ръка.
    Я чети по добре темата и ще си поправиш мнението...говорим за доверие, честност, коректност и.т.н...те докторите бъркат, та какво остава за тия с лаптопите....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #52
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    В случая наистина не им прави чест на тези големи мъже да лъжат по този долен начин, а още повече, когато се занимават с това нещо и е част от бизнеса им. Ако бяха чисти джамбази по щях да го приема, но да си правят такава лоша реклама - не ви разбирам момчета. Вместо да сте коректни и да трупате клиентела се излагате като кифли. Жал ми е за вас. Може би трябва да преосмислите всичко.

    Факт обаче е, че лъжата все още не е престъпление и това, че са те преметнали е просто невнимание, предоверяваме и лош късмет и те имат право да го правят до някъде. Не може да има такъв тип документ - колата е перфектна. А и дори да има, то не се знае дали нещо няма да се счупи на 10-тата минута след покупката. Разказвали са ми такава случка за нова върната кола, закупена от представител с почти пълна гаранция да се счупи на втория светофар. Обаче това, че не са спазили гаранцията си е нарушение на договора и си могла да потърсиш правата, особено ако гаранцията покрива основния агрегат.
    Last edited by mell0; 21-07-2018 at 00:44.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #53
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    От самото начало автомобилът ми имаше проблем с ксенона който е фабричен . Често премигаше единият фар след автомивка . След това започна да премига и другият . Вече 3 пъти както шофирам умират всички светлини в колата Първите 2 пъти след изключване и включване се оправи , но вчера се наложи да отбия и на няколко пъти да включвам и изключвам фаровете . И идея си нямам какво е това Просто започнах да се изморявам от всички проблеми на този автомобил с които трябва да се боря , а майсторите тук като видят жена с кола и стават същите като радко . Друг проблем който не смятах за важен е , че ако оставя колата на слънце много често след това показва 4-5 градуса вместо 34-5 . Интересното е , че го прави все по - често . Дори при жега от около 30-35 градуса на борда ми изписва " внимание опасност от заледяване " . Не съм се досещала,че това може да се отрази на климатика , но днес разбрах това . Отново показваше по - малко от 5 градуса и климатика не свали температурите , а духаше сравнително топло . Принципно си духа много приятно студено , но днес това ми направи впечатление . Този проблем също е от началото , но си мислех , че не е нещо на което трябва да обръщам внимание . Чета тук колко доволни са останалите колеги от колите си и почти никой не се оплаква , а при мен е проблем след проблем . По - голяма част от проблемите обаче са от самото начало . Също както притрисането при палене , играта на оборотите , трудното палене и притрисането дори когато двигателят е топъл . радко добре се отърва , аз да му мисля сега
    Last edited by Bella; 04-08-2018 at 00:51.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .
    Това с диагностиките е бошлаф работа. И аз съм се парил - закарах уж голям специалист на 200 км, платих му близо 200 лв за диагностиката - и след 6 месеца се наложи да правя основен ремонт на двигател

    Оттогава на никой вяра нямам. Сам си избирам колите - ей-така по чувство. И се оказах по-голям позвавач. Колата, която сам си избрах, без "специалисти", ме вози вече близо 100 хил км - пари само за масла, филтри, гуми и накладки.

    Съчувствам ти. Аз лично не можах да преглътна преебавката и макар, че бях вложил още 6 бона - след година продадах колата, за да не ми напомня за ситуацията.

    Наистина при колите - всичко е късмет. И, да, на "майстори" - никаква вяра. Особено форумни.

  10. #55
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by Love Italian cars View Post
    Това с диагностиките е бошлаф работа. И аз съм се парил - закарах уж голям специалист на 200 км, платих му близо 200 лв за диагностиката - и след 6 месеца се наложи да правя основен ремонт на двигател

    Оттогава на никой вяра нямам. Сам си избирам колите - ей-така по чувство. И се оказах по-голям позвавач. Колата, която сам си избрах, без "специалисти", ме вози вече близо 100 хил км - пари само за масла, филтри, гуми и накладки.

    Съчувствам ти. Аз лично не можах да преглътна преебавката и макар, че бях вложил още 6 бона - след година продадах колата, за да не ми напомня за ситуацията.

    Наистина при колите - всичко е късмет. И, да, на "майстори" - никаква вяра. Особено форумни.
    Научих си урока , определено ! Също както с прехвалените форумни коли

    Всичко е едно и също само за едното плащаш почти двойно

    Предната Алфа избрах сама и заведох няколко приятелчета от фиат форума да я погледнат и се оказа уникален автомобил .
    Мисля , че за напред ще действам по добрият стар познат метод и каквото стане , но поне няма да съм дала двойно пари за еднакъв боклук и да съм напълнила джоба на поредният измамник .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът с грешното отчитане на температурата най-вероятно се дължи на лоша ел връзка между модула за управление в шофьорската врата и сензора в лявото огледало. Трябва да се разглоби и конекторите да се напръскат с контактен спрей. Ако това не помогне, вероятно причината е в самия сензор в огледалото и той трябва да се подмени.

    Опитай в момент в който виждаш, че температурата е грешна да почукнеш по лявото огледало и виж дали ще се нормализира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Благодаря ти ! Определено ще опитам това да видим какво ще се случи .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #58
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно ксеноните, като всяко друго нещо им идва реда за подмяна. Най-често това се случва когато крушките са изперпали своя ресурс. На мен ми изгасяше едната крушка, изгасям и светвам отново, светва за известно време и пак изгасяше. Смених крушката с друга и спря да изгася. Та пробвай с други крушки и мисля че проблема ти ще се реши. В повечето свястни магазини за аксесоари можеш да си закупиш ксенон крушки. Модела е D1S, бих ти препоръчал 4300К (Келвина), макар че не са често срещани, свети най-близо до дневната светлина и върши работа в мъгла, докато синеещите 5 и 6000К които масово се продават на мокро е голяма мъка вечер.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #59
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Белла, някои хорат мога да мисля, други не. Не се опитвай на втория вид да им обясняваш. Успех и гледай напред. Виж, че във форума има и читави хора, които могат да ти помогнат. Пожелавам ти колата да не ти създава повече ядове и да си я караш безпроблемно
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #60
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    mirchozo , то е ясно , че им идва време ! Знам за това !
    Обаче говорим за кола " качваш се и караш " ! " Без забележки " !
    Това е за което говоря аз .
    Също така аз не говоря само за премигане , а за умиране на всички светлини в колата освен на таблото по време на каране през нощта !
    Както си караш и оставаш без каквато и да била светлина .
    Само късмет може да спаси човек със скорост 160 км в тъмницата да не се убие и да съумее да спре и да се опита да включи светлините .
    Еми така де ... качваш се и караш бат радко такива ги продава !
    " перфектни " са автомобилите !

    ---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

    VFTI , така е , прав си .
    Има доста читави хора не е лъжа .
    За съжаление проблемите са налични от деня на покупката , а тук по майсторите по които съм ходила не ми се ходи отново .
    Започва се с предложенията да започваме да подменя и ремонтираме всичко едно по едно и то все от някъде щяло да излезне . Това не ме устройва лично мен ! Вече не ми се харчат излишни пари само защото някой няма смелостта да каже, че не разбира и не знае какъв е проблема на колата ми вместо да ми предлага подмяна на всякакви оригинални и здрави части с ментета с цел да хванем проблема . За мен това е абсолютна липса на професионализъм . Ако ще е така по - добре да я карам до като умре и тогава по - лесно ще разберем къде е проблема . Подменя се и готово . Изморих се от хоби - автомонтьори и специалисти .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •