Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 108

Thread: Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )

  1. #76
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Е...Браво...темата придоби друго измерение.....радвам се, че Ви провокирах да си помогнете.....всичко друго е бля, бля.....няма нужда да се проклинаме, за мен има господ, който изравнява нещата в даден момент....

    ---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

    Наздраве......макар, че тоя отгоре според писанията, не го приема много за здраве...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #77

    Default

    Това с монтьорите е вярно, горял съм жестоко заради един такъв. Хубаво, че убийството е забранено със закон. Иначе само с боя нямаше да се размине, малко му е..

    Всеки иска за 15 мин. да вземе 200 лв., ама не става така. Като работиш трябва да си подготвен, че не може всеки ден да ставаш милионер, има дни , в които имаш повече, има дни с по-малко. Аз работя в туристическата сфера и дори бакшишите са прекалено различни - от 2-3 евро на ден съм стигал до над 40 евро. Ама не се оплаквам, просто ден с ден и клиент с клиент не си приличат.

    Ама тук всеки иска лесно забогатяване без да работи, иначе с претенции за монтьор. Ама мързелив. Което означава, че реално не си монтьор, защото като не работиш , какъв монтьор си? Все едно певица, която не пее, каква певица е?

    Както на ден посрещам понякога 5, понякога 90 човека, както има дни в които направо се чудя какво да правя, така има дни , в които се прибирам с разбити крака. То това е работата - не е равномерна. При монтьорите е подобно - днес може да ти идват предимно с малко проблеми, утре може и с по-големи и по-скъпо платени. Ама монтьора и в двата случая не е доволен - малките проблеми не му правят големи пари, а големите проблеми го карат да се труди повече часове, което пък не му е по вкуса. И пак е недоволен. Смисъл, ако може да не се труди...

    Дори части са крали, как и какво съм разбрал ще си го оставя за мен, но не вярвах преди да имам автомобил, че краденето на здрави части е истина, мислех, че е някакъв мит. Само, че не е.
    Last edited by Ali.Sali; 05-08-2018 at 17:07.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #78
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Дори части са крали, как и какво съм разбрал ще си го оставя за мен, но не вярвах преди да имам автомобил, че краденето на здрави части е истина, мислех, че е някакъв мит. Само, че не е.
    Така е ! Аз за това се принудих да си права колата сам поне на 80%. В случаите когато трябва да си пипне механик търся такъв сервиз дето мога да стоя там когато се прави колата ми. Процедирам именно така точно заради това дето казваш ти !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #79
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    За съжаление в България липсва морал в почти всяка една сфера и за това качеството ни на живот е толкова ниско .
    Малцина разбират , че само доволните клиенти и добре свършената работа са онези които ще ти осигурят печалба в дългосрочен план .
    С това с което се занимавам аз често се случва хора да чакат по 5-6 месеца да им дойде реда , но това е така само , защото техни познати са останали доволни .
    До като не проумеем , че с лъжа и измама не се стига далеч ще сме зле .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #80

    Default

    Миналия месец свърших с откраднат дебитометър, ще спестя целите подробности, че чак се и нервирам, щях да разбера още на място, че е сложен дефектен (който за 1 ден си изпя песента), но грешките ми изкарваше така или иначе от слабия акумулатор, който и смених. Накрая установих, че след едно посещение дебитометъра изобщо не е този на BOSCH, с който съм от март. Човека просто си е вземал там здравото и е сложил нещо, което въобще не е нормално функциониращо.

    След нова смяна свърши "самофорсирането" на място, повече грешка за ниско налягане на масло не видях. И това няколко дена мистерии, ама и предния акумулатор беше зверски слаб и така или иначе изкарваше няколко грешки и check, иди разбери всъщност кое как е. След смяна и диагностика лъснаха истини, а след отваряне и преглед... последва ходене до друг град и бой на работното място.
    Нов дебитометър, чисто нов акумулатор и остана само една грешка - изгорял стоп. Смяна и сега check-а е happy Иначе ги редеше една след друга - ABS, ASR, Motor Monitore не знам си какво (на италиански, какво друго...) и още 2-3.

    Добре, не е вариант, не съм "за" насилието, не ме разбирайте погрешно, но какво може човек да направи, не стига , че взима пари за части със зверска надценка, труда е зверско скъпо платен, чакаш с дни (и то не защото не може за няколко часа, а защото през това време гледа да "хване" и други клиенти с дребни проблеми, то дребен до дребен - и целия ден му зает, пък за по-напред), и на всичкото отгоре и краде. Кой знае на кой му го е пробутал за чисто нов, макар, че то вярно си е нов (март месец, а от тогава досега колата имаше не повече 300 км., така, че не е стар). Ама не го е платил и да вземе надценка, направо ще го пробута със 100% печалба.

    На моя гръб, дето трябваше да си купя нов. Е как да процедираш, освен със скандал и бой? В тази държава ей това е начина, друг начин няма, няма морал и мъжко поведение, няма доблест човек да си признае и да се извини. Ми, това е начина...

    И аз не разбирах нищо, и все още не разбирам де, но малко по малко започнах да си правя елементарни неща сам и гледам от ден на ден да се ограмотявам повече технически, защото не просто те обират финансово, обират те и материално. Мислих, че е мит някакъв, но се уверих , че реално го имало това. А подробностите ще ги спестя.

    За жалост наглостта на доста хора достига до висоти да искат всеки, ама абсолютно всеки от 365 дни да забогатяват, забравяйки, че са на работа да работят, а не да грабят, мамят, лъжат и т.н. Ако търсех това щях съм в компания с мафиоти, примерно

    Лошото не е само в липсата на морала, а и в липсата на мъжество и мъжка дума, мъжка професионална работа. Не няколко сантиметра отдолу и звезда на капака те правят мъж, а отношението ти с околията - професионално, лично, финансово, сроково ако щеш. Уви, джендъри са половината майстори...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #81
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Бау!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Миналия месец свърших с откраднат дебитометър, ще спестя целите подробности, че чак се и нервирам, щях да разбера още на място, че е сложен дефектен (който за 1 ден си изпя песента), но грешките ми изкарваше така или иначе от слабия акумулатор, който и смених. Накрая установих, че след едно посещение дебитометъра изобщо не е този на BOSCH, с който съм от март. Човека просто си е вземал там здравото и е сложил нещо, което въобще не е нормално функциониращо.

    След нова смяна свърши "самофорсирането" на място, повече грешка за ниско налягане на масло не видях. И това няколко дена мистерии, ама и предния акумулатор беше зверски слаб и така или иначе изкарваше няколко грешки и check, иди разбери всъщност кое как е. След смяна и диагностика лъснаха истини, а след отваряне и преглед... последва ходене до друг град и бой на работното място.
    Нов дебитометър, чисто нов акумулатор и остана само една грешка - изгорял стоп. Смяна и сега check-а е happy Иначе ги редеше една след друга - ABS, ASR, Motor Monitore не знам си какво (на италиански, какво друго...) и още 2-3.

    Добре, не е вариант, не съм "за" насилието, не ме разбирайте погрешно, но какво може човек да направи, не стига , че взима пари за части със зверска надценка, труда е зверско скъпо платен, чакаш с дни (и то не защото не може за няколко часа, а защото през това време гледа да "хване" и други клиенти с дребни проблеми, то дребен до дребен - и целия ден му зает, пък за по-напред), и на всичкото отгоре и краде. Кой знае на кой му го е пробутал за чисто нов, макар, че то вярно си е нов (март месец, а от тогава досега колата имаше не повече 300 км., така, че не е стар). Ама не го е платил и да вземе надценка, направо ще го пробута със 100% печалба.

    На моя гръб, дето трябваше да си купя нов. Е как да процедираш, освен със скандал и бой? В тази държава ей това е начина, друг начин няма, няма морал и мъжко поведение, няма доблест човек да си признае и да се извини. Ми, това е начина...

    И аз не разбирах нищо, и все още не разбирам де, но малко по малко започнах да си правя елементарни неща сам и гледам от ден на ден да се ограмотявам повече технически, защото не просто те обират финансово, обират те и материално. Мислих, че е мит някакъв, но се уверих , че реално го имало това. А подробностите ще ги спестя.

    За жалост наглостта на доста хора достига до висоти да искат всеки, ама абсолютно всеки от 365 дни да забогатяват, забравяйки, че са на работа да работят, а не да грабят, мамят, лъжат и т.н. Ако търсех това щях съм в компания с мафиоти, примерно

    Лошото не е само в липсата на морала, а и в липсата на мъжество и мъжка дума, мъжка професионална работа. Не няколко сантиметра отдолу и звезда на капака те правят мъж, а отношението ти с околията - професионално, лично, финансово, сроково ако щеш. Уви, джендъри са половината майстори...

    Поне наби ли му здраво канчето, че да те помни?

  8. #83
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Колкото повече има с набити канчета толкова повече ще са памук !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #84

    Default

    Крадливо и мизерно племе,еййй....на такъв предмишниците на по 4 места трябва да се счупят,ама пред сина му(бъдещия такъв майстор),защото това си е в кръвта на някои хора и той забележка дори да си вземе ,един ден няма да признае пред сина си -откраднах и ми счупиха ръцете,недей....няма,кръвта вода не става,затуй пред него,за назидания,да си знае и той...
    ...ама освен счупените предмишници да му набуташ откраднатото в г*за.....а от там жена му да го вади,тя да обясни после на дъщеря си...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #85

    Default

    Дебитометър в г*за....?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #86

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Дебитометър в г*за....?
    Може и рейка.... Там каквото е пипнато
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #87
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Главният герой да не участвал в някоя серия на това предаване:
    https://www.cinefish.bg/Discovery-Ch...-news7596.html
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #88
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default


    Започвате доста да се отклонявате , ще "вадя точилката" и после пак ще има сърдити
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #89
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    И аз съм се попарвал от този радо от спринтауто, беше лъгал за брандовете на сменени части, след като сам си проверих в нас какво е сменял видях, че е слагал боклучиви части, с цената за по-хубавите и скъпи. Хубавото е, че съдбата си връща и няма да му остане длъжна. Искам да кажа, че от скромния ми опит с Румен- Рубиг, съм много доволен. Човекът си върши хубаво работата, единственият проблем е че много се чака.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  15. #90
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    И аз съм се попарвал от този радо от спринтауто, беше лъгал за брандовете на сменени части, след като сам си проверих в нас какво е сменял видях, че е слагал боклучиви части, с цената за по-хубавите и скъпи. Хубавото е, че съдбата си връща и няма да му остане длъжна. Искам да кажа, че от скромния ми опит с Румен- Рубиг, съм много доволен. Човекът си върши хубаво работата, единственият проблем е че много се чака.
    Нямам думи !
    И това ако не е измамник на дребно ...
    Така ли не разбра, че България е твърде малка за да не се разбере всичко рано или късно и ще останат само коректните, а тарикатите ще залязат бавно , но сигурно . Всеки си плаща за гяволъците , но на някои хора поколението до 9-то коляно няма да може да изплати за всички измами .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •