Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Няколко общи въпроса за 156

  1. #1

    Default Няколко общи въпроса за 156

    Здравейте. Имам няколко въпроса на,които се надявам да получа отговорите тук.

    1.Осезаема ли е разликата в вървеж и возия при преминаването от 205/55/16 към 215/45/17

    2. Може ли да си сложа активен субуфер в багажника свързан към заводската аудиосистема която Не е Bose. От къде се взима сигнал?

    3. Какъв е най-ефикасният и рационален начин да изчистя лепкавата гняс от пластмасите, жегата ги натисна и вече е доста неприятно.

    4. Може ли някой да ми покаже снимка на оригинална шоферска стелка за 156 седан. Мойте уж са оригинални за модела petex (с тях дойде от Италия), но като гледам моята и тези в интернет ,и се различават.

    5. От къде мога да закупя щипките от снимките?
    Благодаря за вниманието!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_1246.jpg   DSC_1256.jpg   DSC_1245.jpg   DSC_1081.jpg  
    Last edited by wpier; 18-06-2018 at 20:46.

  2. #2
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Здравей, ето моето мнение:

    1. Със 17'' ще вози малко по-дървено, малко по устойчива ще е и ще имаш малко по добро сцепление при спиране и тръгване (сложи обаче 225/45R17), а и ще изправяш по често джанти. (гумите са с 50-80 лв. по скъпи).

    2. Може стига да си намериш читав жичкаджия който свързва музики, на мен ми бяха взели сигнал директно от кабелите на евробуксата.

    3. Със мокри кърпи (трудно с много търкане), кореселин или друг разредител (по лесно но трябва много да се вснимава да не се прецакат пластмасите)

    4. Твоята ми изглежда малко различна... виж снимката отдолу такива трябва да са.

    5. За щипките, намери някоя която се продава на части и отиди на място да си ги свалиш.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails car mats.jpg  
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  3. #3
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Колега за гумите ще ти препоръчам 205/50/17. Те са по-близо до 205/55/16. Височината им е точно като на 225/45/17, но управлението е по-леко, стоят по-добре на джантите и разхода би трябвало да е по-нисък.
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by wpier View Post
    Здравейте. Имам няколко въпроса на,които се надявам да получа отговорите тук.


    3. Какъв е най-ефикасният и рационален начин да изчистя лепкавата гняс от пластмасите, жегата ги натисна и вече е доста неприятно.
    На моята 147-ца го махнах с кореселин и хавлиена кърпа.. другото според мен е мъка. Задължително ползвай хавлиена кърпа, понеже обира хубаво тая тъпотия. Докато с друг парцал го замазва.

  5. #5
    Младши алфист Vladiglobe's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Перник
    Age
    33
    Posts
    13

    Default

    Аз карам на 225/45/17 ТI окачване което имам подозрения че е сменено с още по-ниско и доста си друса. Волана е тежък за маневри но пък стабилността в завои , при спиране и резки ускорения е друга бира . Имам също и друга 156 със стандартно окачване 205/55/16 и там разликата е огромна . Ако караш предимно градско ще имаш повече минуси от тая корекция
    Консумацията на алкохол е изкуство !

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако си от София на бул. Пушкин 45...преди светофара с околовръстното има един магазин за бой...там ще откриеш всякакви щипки, струват стотинки.....има и други магазини, ама сега не се сещам...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    И аз карам 205/50/17 на Тi спортвагон и возят малко по- добре от 215/45/17.
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  8. #8

    Default

    Благодаря. Определено доста ми помогнахте.
    Имам още едно питанe. Имам само един ключ, от модела с двата бутона. Какви са ми вариантите за втори. Да търся втора ръка , на който да ми нарежат нова пластина и да го обучат или.....?

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by wpier View Post
    Благодаря. Определено доста ми помогнахте.
    Имам още едно питанe. Имам само един ключ, от модела с двата бутона. Какви са ми вариантите за втори. Да търся втора ръка , на който да ми нарежат нова пластина и да го обучат или.....?
    Ауто Италия, правят ти нов срещу скромната сума от 440 лв. с ДДС, но при положение, че разполагаш с картончето с кода.
    Former Alfa owner.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Точно преди 2 седмици , на входа на Практикер до Дружба питах ключаря , колко ще ми струва ключа (моя е с три бутона) .Каза ми 180 лв и 30мин чакане. Доста се замисли , че и аз съм с един ключ само. По-натам ще си напрвя.

  11. #11
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    За ключ може да вземеш от някъде втора ръка и да ти го обучат даже ако е с изхабена кутийка може за 30лв. да вземеш нова. Относно кода, за моята 147 ходих до джъмбо при едни ключари, за да питам като нямам код какво може да се направи и след 30 мин. и 60 лв. си тръгнах със обучен ключ.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  12. #12
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by wpier View Post
    Здравейте. Имам няколко въпроса на,които се надявам да получа отговорите тук.

    1.Осезаема ли е разликата в вървеж и возия при преминаването от 205/55/16 към 215/45/17

    2. Може ли да си сложа активен субуфер в багажника свързан към заводската аудиосистема която Не е Bose. От къде се взима сигнал?

    3. Какъв е най-ефикасният и рационален начин да изчистя лепкавата гняс от пластмасите, жегата ги натисна и вече е доста неприятно.

    4. Може ли някой да ми покаже снимка на оригинална шоферска стелка за 156 седан. Мойте уж са оригинални за модела petex (с тях дойде от Италия), но като гледам моята и тези в интернет ,и се различават.

    5. От къде мога да закупя щипките от снимките?
    Благодаря за вниманието!
    Здравей и честито за придобивката:

    1. При еднакъв модел джанти и гуми със сигурност ще усетиш разлика във вървежа, разхода и возията.
    Имало е случаи, където от нисък клас гуми и ги сменя с по големи по-висок клас, возията да се подобри.

    2. Зависи от усилвателя на subwoofer-a или от самият усилвател зависи каква система вземеш или си направиш. Някои усилватели имат High level inputs където можеш директно сигнала от плеъра да го вземат. В другите случаи има преобразователи които от High level правят чиновете (Line input).

    3. Кореселин или АМВ + яко търкане

    4. Показали са ти вече

    5. axm-auto, amazon
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #13

    Default

    Оправих дръжките. От лепкавото покритие няма и следа. Свалих ги и с хавлиена кърпа както ме посъветва колега по-нагоре ,много силен обезмаслител, търкане и резултата е налице. Пръснах ги за освежаване с спрей за брони. Когато имам време ще оправя и средната конзола.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P80624-144152.jpg   P80626-193416.jpg   P80624-144226.jpg   P80624-144233.jpg  

  14. #14

    Default

    Тези джанти стават ли на 156 ?
    Не видях само колко цола са?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P80716-113630.jpg  

  15. #15
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Карам 156 120 кс .Гумите са ми 215/40/17.За пътища без дупки са перфектни.Външно погледнати са много гот.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0015.jpg  
    Last edited by alfata1971; 07-08-2018 at 17:18.
    Alfa-147

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •