Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем 1.9 jtdm

  1. #1

    Default Проблем 1.9 jtdm

    Здравейте, извинявам се ако мястото на темата не е тук но съм нов горд собственик на Алфа 147 1.9jtdm 120 кс.
    Та имам следния проблем,сутрин колата си пали нормално но когато поработи 1 минута върна ключа и пробвам да запаля отново пали трудно и мотора стриса но пали след 3 тото завъртане за 5 секунди, не пуши и върви много добре ?идей? П.С изчетах всички теми хората имат обратния проблем!
    Last edited by Iglogovski; 19-06-2018 at 19:39.

  2. #2
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    случайно да се мотае въздух в нафтата

  3. #3
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    При мен беше от гнп-то,скапани гарнитури.ЕКО бяха заредили много качествено гориво за своите клиенти.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  4. #4

    Smile

    Ами точно това ме съмнява и мен,въздух някъде по системата колата я имам от 600 км и я обслужих преди 200 км и след обслужването минах 100 км и не я карах 24 часа след това си запали отидох на работа и седя 4 часа на слънце и когато реших да я запаля въртях 4 пъти по 6,7 секунди за да запали, интересното е че не прекъсва не пуши до 180 км върви на пушка , днес реших да я пробвам палнах я работи 1 мин и я изгасих след 4,5 мин пробвах да я запаля и при първото завъртане от 5,6 сек никакъв опит да запали на 2рия опит прибъка и вече 3 тия път запали . Всякакви идей ще са ми от помощ

  5. #5
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    Един съвет за въздуха . Смени някой от маркучите на обратната нафта със силиконов През него ще видиш имаш ли въздух или не .
    Всичките ми коли са с такъв за всеки случай да си гледам за въздух .

  6. #6

    Smile

    Възможно ли е да връща нафтата което също подозирам и как мога да обезвъздуша системата ?

  7. #7

    Default

    Колеги другия въпрос е възможно ли е от вакуум в резервуара да се връща нафтата по тръбичките? Интересното е че на отворена капачка на резервуара днес палих няколко пъти и нямаше този проблем и дали възвратен клапан би свършил работа

  8. #8

    Default

    Не е било от капачката на резервуара сега я запалих работи 15 сек и я изгасих отидох до магазина и като се върнах пробвах пак да я запаля започнах да въртя и не искаше да запали направи ми впечатление че когато не иска да запали, първото въртене и да държа 1 мин не пали трябва да върна ключа и пак да завъртя и тогава пали ПОМОЩ ?

  9. #9
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    На паджерото не я завъртам до края
    Тази трябва да има отдушник . Разгледай я че ме мързи моята е далече .

  10. #10

    Default

    Няма отдушник, проблема остава загадка за всички изчетох де що имаше тема подобен проблем няма при никой!!! ако има развитие ще пиша оставам отворен за предложения

  11. #11
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Колега възможно е датчик на разпределителния / фазов датчик / вал да ти прави проблем,поне аз така мисля
    Обяснението е,когато колата запали ,независимо кога,компа запомня реда на палене.След това колата си работи добре докато не я изгасиш.Но това може да го разбереш при диагностика на автомобила си
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  12. #12

    Default

    Мерси колега ще я закача в събота на диагностика ако ми остане време и ще пиша

  13. #13

    Default

    Колеги излезе на диагностиката грешка P0340 не мога да разбера дали е за разпределителния или за коляновиа вал, откачих буксата на разпределителния вал и отново даде същата грешка, та въпроса ми е тази грешка възможно ли е да бъде и за двата датчика или щом не ми се появи друга грешка след разкачването значи се отнася за него ?

  14. #14

    Default

    P0340 е за camshaft сензора, демек разпределителния вал (валове).
    Former Alfa owner.

  15. #15
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Грешката е за разпределителен вал,точно както колегата е писал Р0340
    При повреден датчик на колянов вал колата ще ти гасне по време на движение
    А сега колата работи по време на движение
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •